ubuntuyu yaymakla ilgili

Başlatan bekir, 25 Temmuz 2009 - 14:41:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bekir

ubuntuyu ve bu forumu yaymak açısından buraya ait dilediğimiz linki başka sitelerde paylaşabilirmiyiz, facebook gibi?
sistemin dayattıkları çöpe...
yeni ülke, yeni işletim sistemi.

umutubuntu

Uygun sitelerde  tabi ki yayınlayabilirsiniz. Facebook grubumuz mevcut.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,580.0.html

ihtiyar said

Buradaki linkleri facebook'ta da paylaşabilirsiniz elbette.

Yusuff

Ben katıldım şimdi facebook grubuna. Şimdi biraz da reklam yapayım :)
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

aynshtein

Ubuntu'yu yaymak için sağa sola link paylaşmak yerine, arkadaşlarınızı ve özellikle de iş yerinizde yönetici kesimi Ubuntu kullanmaya ikna etmeye çabalarsanız daha faydalı olur. Ubuntu'ya ve Linux kullanımına ait onlarca, yüzlerce, binlerce makale ve kaynak zaten mevcut. Ama hayatı boyunca Linux kelimesini duymamış biri için sizin paylaştığınız linkler hiç bir şey ifade etmiyor. Ubuntu ne kadar mükemmel ne kadar sorunsuz olursa olsun bilgisayar kullanmaya Windows ile başlamış birinin önyargılarını yıkmak deveye hendek atlatmaktan daha zor. Ubuntu ile ilgili binlerce link paylaşmış olsanız da Ubuntu'yu denemeye niyetli biriyle karşılaştığınızda size ilk sorusu "Windows'taki programlarımı Ubuntu'da kullanabilir miyim?" ya da  "Oyunlarımı Ubuntu'da kurabilir miyim?" oluyor...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

Yusuff

@aynshtein: Keşke öyle değil diyebilseydim ama haklısın.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

opusxx

Linux' u yaymak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama, hem iş olsun hem ev kullanıcısı olsun en büyü ksorunu yaşadığım alan internet kullanımında ki java sorunu. Java sorunu nu saymassam geri kalan her şeye ılımlı bakmaya başladı bir çok tanıdığım. İş ortamına yaymak benim için şu sıralar zor :). En büyük nedeni tanıtıp sevdirmek için, iş yerlerinin lisanslı kullanmakta olduğu programları krma aşamasın da neresini, kimleri tavsiye edeceği mi bilemiyorum. YAni benim danışmaklık alanım çoluk çocuk diyeceğim arkadaşlarım :D . Çok zor vallaha yaş geçmiş ama ilk ağızından çıkan şey '' Eee şunu şunun oynaya bilecem mi?. Çok zor işim çooook  :P
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,