Ağ Komşuları

Başlatan btermeli, 25 Temmuz 2009 - 01:01:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

btermeli

Selamlar,

Internet bağlantımı karşı komşumdan alıyorum. Bugün yanlışlıkla "Network" seçeneğine bastım ve karşı komşunun bilgisayarını gördüm. Bağlanmayı denemedim ama büyük ihtimalle o da beni görüyordur.

Hiç bir klasörüm paylaşıma açık değil ama yine de bana bağlanıp, bağlanamadığını öğrenmenin bir yolu var mı?

Teşekkürler.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

ihtiyar said

Paylaşıma açık olmayan dizinlerinizi göremez -diye biliyorum. Ben de arkadaşımın bilgisayarını görebiliyorum ama içine giremiyorum, o dosyasını paylaşmadıkça.

bytan

Açık portun yoksa ve ağ komşularına erişim izni verilmediyse herhangi bir şekilde dosyalarına erişim sağlayabileceğini sanmıyorum. Ama yine de merak ediyorum arada sırada kontrol etmek istiyorum diyorsan netstat yazılımı ve rkhunter pakedi işini görür.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Yusuff

Ben denedim kendin paylaşmadan hiçbir şekilde izin vermiyor. Hack yöntemleri varsa bilemem...
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

garafatma

last komutuyla en son girişleri görebilirsin, ancak arkadaşların söylediği gibi paylaşımda klasör veya açık port yoksa hiçbirşey olmaz
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010