Angry Bird Ubuntu Altında Nasıl Yüklenir Anlatımı

Başlatan yakusha, 08 Kasım 2011 - 20:26:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

Ubuntu altında Angry Bird nasıl kurulur ile ilgili arama yaparken şu anlatımı buldum, lakin ekran kartım pek güçlü değil..

Birileri deneyip yorum dönebilir mi?

Teşekkürler.

Alıntı Yap
* Install Wine applications through Synaptic Package Manager.
* Make sure Wine is installed properly. Can check in Application -> Wine
* Download Angry Birds application http://megaupload.com/?d=WLLKB98B7
* Extract-free applications in folders. For example I extract the folder Desktop.
* Copy the file AppUpWrapper.dll, msvcp90.dll and msvcr100.dll present in the extract Angry Birds folder to the directory ~ / wine / drive_c / windows / -> for example, order a directory on my laptop: / home / novi /. wine / drive_c / windows /
* And also copy those three files into the directory ~ / .wine/drive_c/windows/system32
* If the Wine folder does not exist, try to show all hidden folders by clicking "CTRL + H", if not there is also, configure Wine by the way: click on the menu applications -> wine -> configure wine -> OK
* Once the configuration is successful, check whether the folder again. "Wine" has appeared, then repeat steps 5 and 6.
* Once completed, run the application Angry birds through Wine, or click in that folder AngryBirds.exe Angry birds are in already in the extract in step 4.
Artık bu forumu kullanmıyor.

sem

Amaç çevirim dışı olar k oynayabilmek mi? Yok eğer sadece bilgisayar üzerinden oynamak ise;

Chromium/Chrome   -> Yeni Sekme -> Apps 

bölümüne girip eklenti olarak kurabiliyorsunuz... Belki bu şekilde de çevirim dışı da oynanabiliyordur fakat emin değilim. Sonuç olarak bilgisayardan oynamamız mümkün, Wine'a hiç bulaşmadan.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

experotux

Çok fazla sistem istemese gerek
Sonuçta tarayıcıdan bile çalışıyor
İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

Gluskap

Alıntı yapılan: LinuxHaber - 08 Kasım 2011 - 20:26:32
Ubuntu altında angry bird nasıl kurulur ile ilgili arama yaparken şu anlatımı buldum, lakin ekran kartım pek güçlü değil..

birileri deneyip yorum dönebilir mi.
Ekran kartının güçlü olmasına gerek yok. Dahili kartlarla bile çalıştırabilmen gerekiyor.

yakusha

Evet, pek oyun oynamadığım için fark etmemişim, Chrome oyunları gırla gidiyormuş... Sıkı bir Foxcu olunca insan böyle körlükler yaşayabiliyor.
Artık bu forumu kullanmıyor.

experotux

Chrome oyunları Chromium ile de çalışıyor
Ayrıca Chrome tarayıcı oyunlarında bir numara
Hem oyun hemde yığınla uygulama mevcut
İnsanlar ikiye ayrılır
Özgür olanlar ve özgür olmayanlar
Çok şükür Özgür olanlardanım :)

KemalALKIN

Alıntı yapılan: experotux - 08 Kasım 2011 - 20:55:01
Chrome oyunları Chromium ile de çalışıyor
Ayrıca Chrome tarayıcı oyunlarında bir numara
Hem oyun hemde yığınla uygulama mevcut

ben bazı oyunlar ekledim ancak link ile adresine gidiyor ve oyun açılmıyor malesef nedense
www.tckemal.ist

microgazi

Dostum yapmanız gereken tek şey internet ortamında beğendiğiniz flash oyununu, Angry Bird olur ya da başka bir oyun, bunu makinenize indirdikten sonra sadece birlikte aç kısmından Firefox'u seçmeniz, sonra tak karşına oyun geliyor, ondan sonrası sana kalıyor :) Yok oyunları nasıl indirceğim diyorsanız o da çok basit: Firefox'un video downloader diye bi eklentisi mevcut, onu eklentiler kısmından indirip sonra kurman yeterli. Otomatik olarak flv svf internet ortamındaki bütün video formatlarını bu yöntemle kolayca makinenize indirebilirsiniz. Saygılarımla..