[Çözüldü] SecureW2, Kablosuz ağ bağlantısı,KTÜ

Başlatan anar, 12 Mayıs 2008 - 16:03:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

anar

Ktü kampus dahilindeki kablosuz ağını şifledi.Kısmi bir denetim için sanırım..HEr neyse ağa bağlanmak için öğrenci numaranızı kullanıcı adı ve şifrenizde size verilen bir şifre.BUraya kadar sorun yok durumda fakat ağa bağlanmak için SecureW2 adlı bir yazılım kullanılması gerekiyor.Tahmin edebileceğiniz gibi bu yazılım .exe wine ile yüklememe rağmen bağlantının sağlanabilmesi için gereken protokle ulaşamadım..Bağlantı kılavuzu aşağıdaki adreste "kimlik doğrulama kılavuzu" ismiyle mevcut.Bu konuda bana yardımcı olabilecek olan arkadaşlar var mı? http://bilgiislem.ktu.edu.tr/duyurular.html -----> Kimlik Doğrulama Kılavuzu

heartsmagic

Bağlantı görüntülenemiyor. Ancak biz görsek de sanırım çok bir şey anlamayız, bağlantının ne şekilde olduğunu öğrenip senin bir araştırma yapman daha sağlıklı olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

Windows'taki Ayarlar

Kablosuz ağ adı: KTU-BIM

Ağ kimlik doğrulaması: WPA
Veri işlem: TKIP

Kimlik Doğrulama kısmı:
Bu ağ için IEEE 802.1X kimlik doğrulamasını etkinleştir.
EAP türü: SecureW2  TTLS

Bunları verdikleri word dosyasındaki resimlerden buraya yazdım. Keşke siz de bişeyler yazsaydınız. Verdiğiniz adres bile yanlış 2. defa.
Wireless kullananlara belki tanıdık gelir.

heartsmagic

Burada önemli olan o SecureW2 nasıl bir işlem yaptığı. Neyin üzerinden bağlanıyor. İlla ki bir şey kullanıyor olması lazım, o nedenle diyorum yazılardan falan bir şey anlaşılmaz. Gideceksin bilgi işleme "arkadaşlar ben Linux kullanıyorum ve bağlanmak istiyorum" diyeceksin. Hatta işin ucunu bırakmayıp üniversite yönetimine bir dilekçe bile yazabilirsin. Bilmem güzide ülkemizin güzide üniversitelerinde bu kale alınır mı ama aklıma başka bir şey gelmiyor.

Alexander

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Mayıs 2008 - 21:47:28
Bilmem güzide ülkemizin güzide üniversitelerinde bu kale alınır mı ama aklıma başka bir şey gelmiyor.
aslında alması lazım çünkü KTÜ kütüphanesi fedora kullanıyor(nereden biliyorsun dersen bende iktisat okuyorum KTÜ de 5. sınıf  :) ), gerçi öyle bir dilekçe yazsak bile uğraşmazlar tahminimce

anar

Link konusu ilk mesajda hatalıydı çünkü bilgi işlem link değişliği yapmış.2 . mesajda açıp dökümanı indirmen yeterliydi.Her neyse sorun bu değil.

Özel mesajla gelen bir cevabı ve kendi sorgulamalarım vasıtası ile bulduğum diger bir cevabı sizlerle paylaşmak istedim

wpa_supplicant.conf  dosyan şu şekilde hazırlanabilir.

network={

ssid="KTU-W"
                  key_mgmt=IEEE8021X
                  eap=TTLS
                  phase2="auth=PAP"
                  anonymous_identity="anonymous@ktu.edu.tr"
                  identity="kullanici_adi@ktu.edu.tr"
                  password="sifreniz"

}

kullanici_adi@ktu.edu.tr SENİN EMAİLİN OLMASI GEREKİYOR DİKKAT.

Diğer cevap ise grafik arayüzü ile nasıl halledebileceğiniz hakkında; http://eduroam.org.tr/howto-setup-cli.php

Saygılar, iyi günler...

heartsmagic

Kısacası WPA ile bağlanılıyormuş. Başlığı etiketleyip kapatıyorum.