Hafif işletim sistemi için öneri

Başlatan esrama, 21 Temmuz 2009 - 17:33:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Aralık 2010 - 15:07:59
İlk önerim, 512MB belleğe rağmen bir bilgisayarda Ubuntu denenmesi. Kendi gözlerinizle görün bence sistemin başarımını, belki size sürpriz yapar.
Eğer olmayacka ya Lubuntu ya da Crunchbang olsun. İkisi için de sorun yaşanması durumunda en azından burada soru sorulabilir, bilenler elinden geleni yapmaya çalışacaktır :)

Crunchbang'in yayınlanmakta olan bir kararlı sürümü yok galiba.

Openbox / Xfce tercihi hakkında görüşünüzü de almak isterim...

Arkadaş (bugün izinli) en kısa zamanda forumda yerini alacak söz verdi :)

heartsmagic

Openbox olur olmasına ama özelleştirme ister. Senden sonrakini düşündüğüm için pek önermem :) Crunchbang durdu mu? Bundan haberim yoktu. Xubuntu'ya bakılabilir bence. Ancak ilk önerim hâlâ geçerli, Ubuntu'ya şans ver :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alquirel

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Aralık 2010 - 15:44:07
Openbox olur olmasına ama özelleştirme ister. Senden sonrakini düşündüğüm için pek önermem :) Crunchbang durdu mu? Bundan haberim yoktu. Xubuntu'ya bakılabilir bence. Ancak ilk önerim hâlâ geçerli, Ubuntu'ya şans ver :)

Bu gidişle ben kendim de başka bi dağıtım deneyemeceğim zaten :)

Crunchbang'in alpha sürümü var sadece sitesinde...

Gerçi önemli bir sıkıntı daha var, Sağlık Bakanlığının Java tabanlı uygulamaları var, dün güzelce giriş yapıp ana ekranına ulaşmıştık ama menüsünden bir seçim yaptığımızda o menü ile ilgili pencere açılmıyordu.
(Şifreyle girildiği için onun denemesini sonra yapacağım artık. ;) )

stratovarius

Epiphany veya chrome ile denedin mi ? Bir yerde chrome ile açıldığını okumuştum, ayrıca başka bir yerdede epiphany ile sorunsuz açıldığını okumuştum.

Hafif dağıtım olaranda mint fluxboxda deneyebilirsin. 

http://blog.linuxmint.com/?p=1523

if

512 MB rame sahip bilgisayarı olupta Ubuntu çalıştıran birisiyim. Gönül rahatlığıyla çalıştırabilirsiniz.

tanzer

512 MB ram ubuntu için yeterli. Bende 512 MB Ram ile sorunsuz kullanıyorum.  Bir rahatsızlık hissedersen  gerekli olmayan servisleri kapatarak görece bir rahatlık sağlarsın.