Wine bölümü açılma nedeni

Başlatan heartsmagic, 21 Temmuz 2009 - 00:06:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Wine ile çalıştırılmaya gayret gösterilen uygulamaların sorunları çoğunlukla Ubuntu'dan bağımsız ilerlediği için ayrı bir bölüm oluşturma ihtiyacı hissettik. Gerek Wine ve normal uygulama sorunları, gerek Wine ve oyun sorunları, gerekse Wine kurulum ve ipuçları olsun bundan sonra bu bölüm altına konuşabilirsek forumun düzeni daha rahat sağlanmış olacak, ihtiyaçlarımızı daha kolay gidermiş olacağız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hasansahin

Daha önce wine ile ilgili açılmış (çözülmüş ve çözülememiş) konuları da bu bölüm altında toplayacakmısınız?
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

bytan

Fırsat buldukça taşınacaklar @HasanŞahin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

keylog

forum düzeni açısından çok güzel olmuş hocam elinize sağlık..

kuleyni

İyi fikir böylece daha rahat ulaşabiliriz kaynaklara

Bedreddin

Son zamanlarda üzülerek görüyordum ki Wine ile ilgili başlıklar genellikle arama yapılmadan açılıyor gibi duruyordu. Bölüme bu konuda bir uyarı başlığı eklenirse iyi olabilir belki.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

heartsmagic

Alıntı yapılan: Fuzûli - 21 Temmuz 2009 - 19:19:30
Son zamanlarda üzülerek görüyordum ki Wine ile ilgili başlıklar genellikle arama yapılmadan açılıyor gibi duruyordu. Bölüme bu konuda bir uyarı başlığı eklenirse iyi olabilir belki.

Bu bizim klasik sıkıntımız ne yazık ki. Sadece Wine için değil, forumun geneli için bu problemi yaşıyoruz. Bizler ne kadar uyarı iletisi koysak da arama yapılmadan soru soran illa ki çıkacaktır. Acemiler için oluşturulan bölüm bunun güzel bir örneği.

tab

Peki forumun girişine bir uyarı koysak?böyle bir şey belki sorunu ortadan kaldırmaz ama azaltabilir :)

Yusuff

Alıntı yapılan: Fuzûli - 21 Temmuz 2009 - 19:19:30

Evet hem ben bazen bakıyorum hemen hemen her sorun daha önce konuşulmuş. Forum çok geniş.

Bir arkadaş "bu forum sadece Ubuntu için değil tüm Linux dağıtımları için önemli" demişti.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

heartsmagic

Alıntı yapılan: tolga ali - 25 Eylül 2009 - 23:14:35
Peki forumun girişine bir uyarı koysak?böyle bir şey belki sorunu ortadan kaldırmaz ama azaltabilir :)

Forumun tam neresine koyalım örneğin :)
Sağda solda yazıyor aslında bunlar ama okunuyor mu şüpheliyim.

bytan

Alıntı yapılan: tolga ali - 25 Eylül 2009 - 23:14:35

İmzalarınıza sizlerde birer ikişer bizlerin koyduğu gibi konu linki koyarak, yeni arkadaşların dikkatlerini çekme de katkı sağlayabilirsiniz. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

sireno52

arkadaşlar benim bir fikrim var gerçi benim bulduğum bişey değil ama genede söylemek istiyorum bende bir acemi kullanıcıyım   site içi aram yapıyorum fakat farklı farklı konular cıkıyor daha önceden çözülmüş olan sorunumu  belli bir zaman geçtimi   o açmış olduğum konuyu bir türlü  bulamıyorum  meçburen bende yeni bir başlık atıyorum.  benim üye olduğum  farklı bir sitede  beğendiğim bir  site menü yapısı  oda şu   siteye uye olmuş birini  üyelik bilgilerinin bulunduğu yerde  bir bölüm var bu bölümde  kendi açtığı konular  başka konular   yazdığı yazılar  bu noktada  bulunuyor kişi  unuttuğu birşey veye  yardım etmek istediği bir başlık olursa  kendi bölmüne girip eski  açtığı başlıklara  girip sorununu  giderir  hemsiz  yorulmazsınız hemde sizden daha önce yardım almış bu kişi  açmış olduğu başlığa kolayca ulaşıp bu başlıkta geçen konuları yardıma ihtiyaç  olan arkadaşla paylaşır    bilmiyorumsizce bu mümkünmü
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

zeitgeist

@sireno52,

Önerinin bu Wine başlığıyla ne ilgisi olduğunu anlamadım? Neden bu öneriyi "Öneri ve istekler" bölümünde dile getirmiyorsun?

Son olarak üyelik profiline girdiğinde "gönderdiği son mesajları göster" sekmesinde daha önce foruma yazdığın tüm mesajları görebilirsin. Önerdiğin şey tam olarak bu değil mi yoksa ben mi yanlış anladım?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

sireno52

Alıntı yapılan: zeitgeist - 31 Ekim 2009 - 00:58:27
@sireno52,

Önerinin bu Wine başlığıyla ne ilgisi olduğunu anlamadım? Neden bu öneriyi "Öneri ve istekler" bölümünde dile getirmiyorsun?

Son olarak üyelik profiline girdiğinde "gönderdiği son mesajları göster" sekmesinde daha önce foruma yazdığın tüm mesajları görebilirsin. Önerdiğin şey tam olarak bu değil mi yoksa ben mi yanlış anladım?
yukarda bahsi geçen site içi arama yapılmıyor sorusu üzerine yazdım ve kendimi örnek gösterdim   üstelik o bahsettiğin  üyelik  profilinde daha önce bu bahsettiğin şeyle hiç karşılaşmadım   beni uyardığın için teşekkür ederim   şimdi  çok güzel olmuş  aradığım herşeyi şimdi rahatlıkla bulabilirim   :D :D  yanlış bişey yazdıysam şimdiden örzür dilerim isterseni yazdığım  yazıları kaldırın boşu boşuna  sayfayı meşkul etmesin herkeze kolay gelsin
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

chronicles

merhaba arkadaş özel bir kuruluşa ubuntu 10.4 kurdum exe uzantılı programları çalıştıra bilmek için ise wine programını kurdum exe dosyalarını açmayı denediğim zaman security executable.bit uyarısı alıyorum bu durumu nasıl aşabilirim ve/veya exe dosyalarını ubutu üzerinde sorunsuz nasıl çalıştıra bilirim ?

canosayan

Alıntı yapılan: chronicles - 14 Haziran 2010 - 09:24:35
merhaba arkadaş özel bir kuruluşa ubuntu 10.4 kurdum exe uzantılı programları çalıştıra bilmek için ise wine programını kurdum exe dosyalarını açmayı denediğim zaman security executable.bit uyarısı alıyorum bu durumu nasıl aşabilirim ve/veya exe dosyalarını ubutu üzerinde sorunsuz nasıl çalıştıra bilirim ?

dosyaya sağ tıklayın. erişim haklarından bir program gibi çalışmasına izin ver kutusunu tıklayın.
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

@chronicles, sorularını birden fazla başlıkta sorma lütfen. Kaldı ki bu başlık sorular için bile değil.

hkubuntu

Keşke windowsun hiç bir uygulamasına gerek duymasak  ama öyle bir düzen kurulmuşki çalışmak zorunda oldugumuz exe dosyaları var o yuzden mecburen wine kullanıyoruz

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Ocak 2014 - 14:18:01

windows 8 i çıkardı görsellik olarak ubuntunun yanından bile geçemez bence
Hayatta Unutamayacağın En Büyük Pişmanlık Pişman Olurum Diye Yapmadıklarındır.

deepman

wine kuramadım bi yardım edermisiniz linuxda yeniyim o yüzden biraz ayrıntılı yardım rica ediiyorum ubuntu 14.04 kullanıyorum şimdiden tessekürler

heartsmagic

Bu başlık soru ve sorunları konuşmak için değil. Kaldı ki Wine'ı yazılım merkezinden kur dersin kurulur. Mesele Wine ile kuracağın uygulamanın ne düzeyde çalışabiliyor oluşudur. Söylediğimiz üzere, sorunları bu başlıkta konuşmayalım lütfen. Üç beş ileti önce de aynı şeyleri hatırlatmışız, bunu da not düşelim.