[Geliştirilmiyor] Ubuntu Türkiye Firefox eklentisi

Başlatan heartsmagic, 20 Temmuz 2009 - 23:58:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

SUDO'nun son sayısını okuyanlar zaten eklentimizden haberdardır. Fakat hem SUDO'yu daha görmemiş olanlar için, hem de bundan sonra da foruma gelecek kullanıcıları düşünerek eklentimizi buradan da duyuralım istedik. Aşağıdaki bağlantıdan eklenti tanıtımını görebilir ve doğrudan Firefox'unuza kurabilirsiniz.

http://firefox.ubuntu-tr.net/

Başta eklentiye önayak olan @Tutunamayan'a, emek vererek yazan/derleyen @bytan'a ve fikirlerini paylaşan diğer arkadaşlara teşekkür ederiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gio

Çok kolaylık sağlayan bir eklenti olmuş.
Sudo dergisinde görünce hemen kullanmaya başladıydım.
Emeklere sağlık.

herace

Nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz? Ben de Pardus için yapmak istiyorum.

gio

@herace,

Merhaba Pardus için ben bir tane yaptıydım, buradan gördükten sonra.
İkonlar ve birkaç arama özelliği kattıktan sonra upload edecem.
Opera kullananlar için de olsa hoş olur. Operaya eklenti konusunda bilgim yok.
Opera için de yapıldı Ubuntu Türkiye için. Gerekli bilgilendirmeyi yapar arkadaşlar zaten.
Bol Linuxlu günler.

http://easymenu.googlepages.com/ (launchpadte de vardı)
Buradan firefox için betik var. xml ile gerekli düzenlemeleri yapıyorsun o kadar.
Başka betikler var mı bilmiyorum.

herace

Alıntı yapılan: gio - 24 Temmuz 2009 - 07:22:57
@herace,

Merhaba Pardus için ben bir tane yaptıydım, buradan gördükten sonra.
İkonlar ve birkaç arama özelliği kattıktan sonra upload edecem.
Opera kullananlar için de olsa hoş olur. Operaya eklenti konusunda bilgim yok.
Opera için de yapıldı Ubuntu Türkiye için. Gerekli bilgilendirmeyi yapar arkadaşlar zaten.
Bol Linuxlu günler.

http://easymenu.googlepages.com/ (launchpadte de vardı)
Buradan firefox için betik var. xml ile gerekli düzenlemeleri yapıyorsun o kadar.
Başka betikler var mı bilmiyorum.

Ne zaman ve nerede yayınlarsın?
Teşekkür ederim, bu betik iyiymiş.

Opera için aşağıdaki gibi bir şey buldum:
http://nontroppo.org/tools/buttonmaker/

ironic

@herace, ordaki uygulama  düğme çalışmaları için hazır komutlar üretiyor.

Opera menü için http://opera.ubuntu-tr.net/ adresinden .ini dosyalarını indirip üzerinde düzenleme yapabilirsiniz ya da isteğinize göre , kodlardan yararlanabilirsiniz.

Yusuff

Ama bu harika bir şey. Sudo'yu okudum ama orda görünce ilgimi çekmemişti. :)
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

sabian

çok hoş ve kullanışlı bir eklenti olmuş, emeğinize sağlık.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

herace

Alıntı yapılan: ironic - 24 Temmuz 2009 - 13:24:34
@herace, ordaki uygulama  düğme çalışmaları için hazır komutlar üretiyor.

Opera menü için http://opera.ubuntu-tr.net/ adresinden .ini dosyalarını indirip üzerinde düzenleme yapabilirsiniz ya da isteğinize göre , kodlardan yararlanabilirsiniz.

Teşekkür ediyorum bilgi için. Bir ara bunları kurcalayıp Pardus destek siteleri için de yapmak lazım. :D
Ben bu Linux' u seviyorum be! :D

ironic

Aslında sadece kodlar yetmeyebilir. Birkaç ufak ayrıntı da lazım olabilir. Eğer herhangi bir sorunla karşılaşırsanız elimden gelen desteği sağlarım.  :)

isakaraturna

Tebrik ederim Çok güzel bi eklenti.

bilge

Çok güzel olmuş tebrik ederim.
Linux'a yeni başlayan biri olarak,nasıl yapıldığını öğrenmek isterim.Bunun için makale,konu vb... yazılsa çok sevinirim :).

kaansef

Çok teşekkürler ama eklenti problem çıkartıyor.Eklentiyi kurduğum günden bu yana forum çok yavaş açılıyor(Herşey çok hızlı.Ubuntu-tr bile ama forum 2 saatte açılıyo)
# 28065

heartsmagic

Alıntı yapılan: kaansef - 07 Ağustos 2009 - 12:44:34
Çok teşekkürler ama eklenti problem çıkartıyor.Eklentiyi kurduğum günden bu yana forum çok yavaş açılıyor(* her şey çok hızlı.Ubuntu-tr bile ama forum 2 saatte açılıyo)

Bizlerde böyle bir sorun yok. Firefox için önbelleği temizleyerek bir deneme yapabilirsin.

ScaryMan

Garip olan şu ki, Ubuntu altındayken Ubuntu-tr sitesine çok rahat giriyorum fakat Windows altındayken siteye giriş süresi çok uzuyor. :D Kaderin bir oyunu mu bu ? :D

coni

Bende yeni ekledim çok güzel olmuş emeği geçen herkese teşekkürler

marjinal1st

Gerçekten süper bir eklenti diyebilirim, emeği geçenlerin ellerine sağlık  :D
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

hedzuben

Ben birkaç yanlış  eklenti kurdum. Aslında yan uygulama adıyla geçiyor. Onları nasıl silebilirim. Eklentilerde silme seçeneği var ama yan uygulamalarda yok. Etkisizleştir var.

heartsmagic

/home/kullanıcı_adı/.mozilla dizinine bakabilirsin. Kendine göre alt dizinlere ayrılır.

Not: . ile başlayan dizinler gizli dizinlerdir. CTRL+H ile görebilirsin.

Göktürk

Ubuntu Türkiye Firefox eklentisi 3.6 sürümüyle uyumlu değil bi ayarlarsanız sevinirim.
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

ytgn

Evet, başka bir 3.6 sürümü kullanıcısı olarak eklentinin firefoxun 3.6 sürümü ile uyumlu olmadığından dolayı otomatik olarak etkisizleştiğini farkettiğim. İlginiz ve çalışmanız için teşekkürler.
Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

özgürubuntu

Evet konuyu güncelleyelim.. Türkiye Tayfası özellikle sanırım @bytan ilgileniyor.. Bir el atılsın bu işe :)

bytan

Yaklaşık bir ay önce forumun arşivi silinirken, eklentinin kaynak kodlarının olduğu konular da silinmiş. Şu an ne yapılabilir bilmiyorum. Kendi disklerime bakıp bulmaya çalışırım.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ytgn

Alıntı yapılan: bytan - 17 Şubat 2010 - 19:44:12
Yaklaşık bir ay önce forumun arşivi silinirken, eklentinin kaynak kodlarının olduğu konular da silinmiş. Şu an ne yapılabilir bilmiyorum. Kendi disklerime bakıp bulmaya çalışırım.

Gerçekten çok iyi olur ;) Bir de eklenti kendini firefoxun sağ tuş menüsüne ekliyordu. Oraya başka bir seçim nasıl ekleriz onu da öğretebilirsen çok güzel olur :)
Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

eribol

Ben kurdum 3.6 sürümüne. Eklenti linkine Sağ->farklı kaydet dedim. Sonra bu .xpi dosyasını gnome arşiv yöneticisi ile açtım(kde kullananlar da bununla açsalar sorun yaşamazlar). İçerisinde install.rdf dosyası mevcut. Bu dosyayı gedit gibi editör ile açıp içerisinde 3.5 gördüğüm yerleri 3.6 yapıp tekrar arşive attım. Sonra firefoxta Dosya->Dosya Aç yolunu takip ettim. Açılan pencereden değiştirilen .xpi dosyasını seçtim. Eklenti yükleme penceresi açıldı ve yükleme yaptı. Herhangi bir uyarı vermedi ve güzel güzel çalışıyor.