Shiretoko dan kurtulmak

Başlatan ta2mtf, 18 Temmuz 2009 - 17:37:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ta2mtf

merhabalar,

bugün sanal makineme pclinuxos/zen mini kurdum, güncellemelerini de yaptıktan sonra firefox, firefox 3.5 oldu shiretoko değil. Fakat kendi sistemimde (ubuntu) hem firefox3.1 var hem de shiretoko, ben ikisinde de kurtulup firefox 3.5 kullanmak istiyorum; bunun pratik bir yolu var mı yoksa böyle kullanmaya devam mı etmeliyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Not: Bu arada zen mini 7-8 dk gibi kısa bir sürede kuruldu. Winfos(server 2003) 40 dk sürüyor.

ironic

Ubuntu da Firefox 3.0 serisi şu an tam olarak kaldırılamıyor. Bağımlılık sorunu çıkarmayan bazı paketleri kaldırabilirsin. ÖR: firefox-3.0 firefox-3.0-gnome-support .

aynshtein

Firefox 3.5, Ubuntu 9.10 ile birlikte gelecek sanıyorum. O Ekimden önce Firefox'u Shiretoko olarak kullanacağız gibi görünüyor...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

Bedreddin

Shiretoko ile Firefox 3.5'in farkı var mı ki? Tam sürümün adı Shiretoko diye biliyorum ben, bendeki Shiretoko'da "Hakkında" bölümünde "Firefox 3.5" yazıyor.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

ironic

Alıntı yapılan: Fuzûli - 18 Temmuz 2009 - 19:55:03
Shiretoko ile Firefox 3.5'in farkı var mı ki? Tam sürümün adı Shiretoko diye biliyorum ben, bendeki Shiretoko'da "Hakkında" bölümünde "Firefox 3.5" yazıyor.

Fark olmaması lazım. Shiretoko projenin adı. Bundan sonraki sürümün (3.6) adı da namoroka. Her ikisi de Japonya da milli park adları.

Bedreddin

Ben de öyle biliyordum, doğruymuş. O hâlde başlıkta sorulmak istenen tam olarak ne onu biraz daha açıklayarak yazar mısınız ta2mtf?
      bu hasret bizim!

ta2mtf

aslında şu anda yapılabilecek birşey olmadığı anlaşılıyor. Shiretokodan kurtulmaktan kastım ise şudur:

sistemimde hem firefox hem de shiretoko adı ile iki tarayıcı var, ben ikisinide kaldırıp adı firefox olan (shiretoko ve firefox aynı şey olsa da) ve 3.5 sürümü olan tek bir tarayıcı kullanmak dileğindeydim. Daha önce de belirttiğim üzere pclinuxos ile birlikte firefox 3.5 geldi yani logosu ve ismi bildiğimiz firefox olan, shiretoko dikkat ettiyseniz add-on ları desteklemiyor ve ingilizce. Herkese yardımları için teşekkür ederim.

Son 10 günde tam tamına 11 adet farklı linux dağıtımı denedim(son kullanıcı gözüyle) ve Ubuntu dan vazgeçmek imkansız, bu nedenden dolayı tarayıcının adı ne olursa olsun Ubuntu ya devam derim.

Denediğim dağıtımlar:
-Kubuntu
-Xubuntu
-Pardus 2009 Beta
-Mandriva
-Pclinuxos
-Dsl(damn small linux)
-Puppy Linux
-Mint
-Zenwalk
-Slitaz
-Slax

Bedreddin

ta2mtf, sizin kullandığınız eklentilerden kaynaklı bir sorun var sanıyorum. AdBlock şu an sorunsuzca çalışıyor bende. :) Dil konusundaysa haklısınız, sanırım daha Türkçe dosyaların sınanması bitmedi.
      bu hasret bizim!

erginemr

@heartsmagic'in şu önerisi işe yarayabilir:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,10220.msg132606.html#msg132606

Bende hem 3.0.11, hem de 3.5.0 kurulu ve artık Shiretoko ismi kullanılmıyor.

xwes

Alıntı yapılan: ta2mtf - 19 Temmuz 2009 - 18:54:54
aslında şu anda yapılabilecek * bir şey olmadığı anlaşılıyor. Shiretokodan kurtulmaktan kastım ise şudur:

sistemimde hem firefox hem de shiretoko adı ile iki tarayıcı var, ben ikisinide kaldırıp adı firefox olan (shiretoko ve firefox aynı şey olsa da) ve 3.5 sürümü olan tek bir tarayıcı kullanmak dileğindeydim. Daha önce de belirttiğim üzere pclinuxos ile birlikte firefox 3.5 geldi yani logosu ve ismi bildiğimiz firefox olan, shiretoko dikkat ettiyseniz add-on ları desteklemiyor ve ingilizce. Herkese yardımları için teşekkür ederim.

Neden basitçe başlat ikonuna sag tiklayip menuleri duzenle dedikten sonra internet bolumu altina ismi "firefox", komutu "firefox-3.5" olan yeni bir başlatici oluşturmuyorsunuz? (eskilerini de ister silersiniz ister gorunmez yaparsiniz)