Ubuntu Wallpaper Çalışmam

Başlatan 3mr3, 19 Temmuz 2009 - 12:49:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

3mr3

Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

agritux

Çok güzel olmuşlar :) alttakini aldım söyleyim :)

extense

Sherlock Holmes

Hepsi birbirinden güzel  :D
Özellikle üçüncüsü hoşuma gitti  ;)

extense

bir problem var ben neden goremiyorum birde firefox ta deneyeyim :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Temmuz 2009 - 14:47:55

tamam gordum tesekkurler emegine saglik bunlari gmpte mi yaptin

andydufy

valla şahaneler..ellerine saglık
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

3mr3

Yorum yazan arkadaşlara teşekkürlerimi iletirim. Bu bir ubuntu aşkıdır :D Gimp fazla kullanmayı bilmediğim için photoshop tarafından yapılmıştır.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

Yusuff

Eline sağlık ben çok beğendim.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

andydufy

bende ubuntu amblemli bir tişört yaptıracam :)
Ne zaman yalnızlık sonsuza giderken hayatın limitini alsam hep sensizlik çıkıyor :(

3mr3

imageshack.us resim upload edince renklerini bozuyor anlamadım gitti. Halbuki ikinci yaptığım resim bile öyle değildi. Renk uyumlarına çok iyi dikkat ederim fakat upload siteleri dengeyi bozuyor. Yaptığım 3. resmi atacağım upload sitesi arıyorum.

Düzenleme: Diğer upload siteleride denedim aynı sonuç... Renk optimazyonu yaparak işi sadeliğe dökmem gerekecek.

setare

bu şekilde görünüyor değil mi?
bu arada dün ubuntu-firefox ile sayfaya baktığımda ön izleme resimler görünüyordu şu an windows-firefox ile sayfaya baktığımda ön izleme resimler görünmüyor.operada görünüyor

3mr3

Evet ama senin verdiğin daha kötü çıkmış. Burada o kadar kötü değil. Niye ki?

setare

sebebini bilmiyorum. ama resimler tam ekranda gayet güzel görünüyor. benim asıl anlayamadığım firefoxta ön izleme resimleri ne yaptıysam hala görünmüyor. adblock izinli, javascript açık.
Bu arada resimler çok güzel olmuş eline sağlık..

3mr3

Teşekkürler. Vakit buldukça eklemeye çalışacağım. Hatta iki tane daha yaptım işte resimler upload edince kötü çıkıyor. Onuda chorimium tarayıcıda deneyeceğim.

Düzenleme: Resim görüntü bozulmasının nedeni CMYK seçeneği olduğu içinmiş. RGB yapınca tekrar düzenledim.

3mr3

Diğer 4 çalışmam daha eklendi. 3 boyutlu logo, arkaplanlar ve yazı efektlerini kendi yapımımdır.

Göktürk

eline koluna sağlık güzel olmuş.  ;D
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

Gimp Uzmanı

Gimp Uzmanı olarak diyorumki :

Ellerine sağlık gayet başarılı çalışmalar. Hangi programları kullandığını öğrenmek isterim.

ironic

Eline sağlık. 4 ve 6 güzel olmuş. :)

Khan

Bana göre ikinci hariç, hepsi çok güzel olmuş. İkincideki Tux'u sevmiyorum. Standart Tux daha çok hoşuma gidiyor.

3mr3

@Gimp Uzmanı

Adobe photoshop CS3 programı ile yaptım ve 3 boyutlu logoyu ise Adobe Illustrator CS3 programı kullandım.

@Khan

Tux dediğin şey her zaman gördüğümüz Tux değil midir? Senin bahsettiğin neymiş de öğrenelim :)

Yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim. :)

Khan

Gimp Uzmanı

@3mr3 Açık kaynak programlar kullandaysınız keşke.

3mr3

İşim gereği bu programları kullanmak zorundayım ve hala kullanmaktayım. Açık kaynak programlarını elbette denedim fakat alışkanlık olsa diycem ama beni tatmin etmedi. Bana çok zor geldi çünkü photoshop programını 5 yıldır kullandığım için.

Gene de Gimp ve Inkscape programını yavaş yavaş kullanıyorum. Bu yüzden çok zamana ihtiyaç var ;)

Gimp Uzmanı

Alıntı yapılan: 3mr3 - 23 Temmuz 2009 - 11:49:31
İşim gereği bu programları kullanmak zorundayım ve hala kullanmaktayım. Açık kaynak programlarını elbette denedim fakat alışkanlık olsa diycem ama beni tatmin etmedi. Bana çok zor geldi çünkü photoshop programını 5 yıldır kullandığım için.

Gene de Gimp ve Inkscape programını yavaş yavaş kullanıyorum. Bu yüzden çok zamana ihtiyaç var ;)

Bende işim gereği Corel Draw ve Photoshop programlarını uzun süre kullandım. Matbaa sektöründe. Daha sonra kapalı kaynak kod program kullanmamaya başladım. Photoshop yerine Gimp Corel Draw yerine Inkscape kullanıyorum. Hatta tüm çalışmalarımda kullanıyorum desem yalan olmaz. Photoshop'u A'dan Z'ye ezberlemiştim. Şimdi kullan deseler çok zorlanırım herhalde. :D Dediğin gibi sadece alışkanlık meselesi.

badhero