Tarayıcı bölüm isteği

Başlatan Felâsife, 17 Temmuz 2009 - 15:15:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Felâsife

"Web tarayıcıları" veya "İnternet tarayıcıları" veya "Tarayıcılar" artık hangisi uygun olursa, ez azından tarayıcıların bir alt bölüm olursa fena olmaz diye düşünüyorum.

Saygı ve sevgiler.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Yusuff

Firefox'tan başka tarayıcımız mı var ki? :) Bir de Opera var ama bunlar için bölüm açılır mı ki?

Ama iyi olur Chrome'un da betası çıkarsa çok iş yapar bu bölüm.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

ironic

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 17 Temmuz 2009 - 15:51:02
Firefox'tan başka tarayıcımız mı var ki? :) Bir de Opera var ama bunlar için bölüm açılır mı ki?

Ama iyi olur Chrome'un da betası çıkarsa çok iş yapar bu bölüm.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,983.0.html

Yusuff

@ironic sen onlara tarayıcı mı diyorsun? Onların yarısı Firefox :) Geri kalanı da çok afedersiniz ama  beş para etmiyor.

Şu an Firefox, Opera ve Chromium alfa kullanıyorum. Midori, Konqueror, Arora da var ama Photoshopla yapılmış siteleri bile düzgün gösteremiyorlar. :)

ironic

Konqueror' u eklentisiz firefox ile karşılaştırırsak gayet işlevsel ve hızlı bir tarayıcı. Oldukça güzel özellikleri var. Vakit ayırıp ince ayrıntılarına bakamadım henüz.  Firefox türevlerinin "beş para etmez" olmadığını düşünüyorum. Hiçbirini denemedim ama farklı türevler genelde daha güzel olur. Ör: Maxthon

Yusuff

Ben firefox türevlerine demedim. Firefox türevlerinden arta kalanlara dedim. Firefox türevlerini de firefox varken insan niye kullanır ki?

heartsmagic

Alıntı yapılan: mono - 17 Temmuz 2009 - 15:15:31
"Web tarayıcıları" veya "İnternet tarayıcıları" veya "Tarayıcılar" artık hangisi uygun olursa, ez azından tarayıcıların bir alt bölüm olursa fena olmaz diye düşünüyorum.

Saygı ve sevgiler.

Aslında yazılımlar için ayrı bölümler düşünmüyorduk fakat tarayıcılar için bir tane düşünsek mi diye de geçiyor içimden. Bir diğeri de belli başlı yazılımlar için alt bölümler düşünmek. Fakat bu durumda ortalık biraz karışabilir diye düşünüyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Felâsife

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Temmuz 2009 - 19:40:54
Aslında yazılımlar için ayrı bölümler düşünmüyorduk fakat tarayıcılar için bir tane düşünsek mi diye de geçiyor içimden. Bir diğeri de belli başlı yazılımlar için alt bölümler düşünmek. Fakat bu durumda ortalık biraz karışabilir diye düşünüyorum.
Bence iyi olur,
Siz daha iyi bilirsiniz çok soru var tarayıcı problemleriyle ilgili, iş de sadece flash ve java ile de bitmiyor, videoydu, isisti, ie4linux'tu, eklentiydi, sürümdü duyuruydu tarayıcıların dünyası çok geniş.
Bu konular tek yerde kategorize olur diye düşündüm.

ironic

Alıntı yapılan: yusufsan21 - 17 Temmuz 2009 - 19:34:18
Ben firefox türevlerine demedim. Firefox türevlerinden arta kalanlara dedim. Firefox türevlerini de firefox varken insan niye kullanır ki?

Özür dilerim. Dikkatsiz okumuşum.

heartsmagic

@mono ben sıcak bakıyorum zaten bu öneriye. Alt bölüm olarak Yazılım altını düşünüyorum şimdilik. Bir konuşalım bakalım. Burada da önerileri alabiliriz elbette.

Felâsife

Teşekkür ederim, iyi çalışmalar :)

EnziM

Bencede gerekli bir bölüm tarayıcı sorunları sanki ubuntu sorunuymuş gibi görünüyor. Özellikle basit bir flash player sorunu dev gibi büyüyüp karşımıza ubuntu sorunu olarak geliyor.

heartsmagic

btermeli

Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

heartsmagic

Alıntı yapılan: btermeli - 21 Temmuz 2009 - 00:20:46
gogole chrome olmuş :)

Hemen düzeltelim :)

Not: Düzeltildi, teşekkürler.