Eclipse Sorunu

Başlatan firtina, 17 Temmuz 2009 - 12:56:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

firtina

Elimdeki projeyi Eclipse de New File>Java Project>Create project from existing source  dediğimde oluşan projede classlarımı göremiyorum ve sadece JRE system library var;Fakat aynı projeyi Winows eclipsede çalıştırdığımda düzgün çalışıyor.Problem ne olabilir?
Yeni proje oluşturma penceresindeki JRE sekmesinde  "Use default JRE(Currently 'java-1.5.0 gcj-4.3-1.5.00' ) "  seçili;bundan kaynaklanıyor olabilir mi?Sanırım JRE ile alakalı bir sorun var.

garafatma

class'ların yerinden kaynaklanıyor olabilir mi? Mesela windowsta c:\projem\class" dizini altında görünüyorsa, Ubuntuda bu şekilde göremediğinden bulamıyor olabilir.

Tabi sadece tahmin ettiğim, çok hatırlamıyorum. Bu tip bir çözüm, çözüm olur mu bilemiyorum.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

krwlng

Sorununuza kısa kısa vadeli çözüm olarak netbeans kurmanızı öneririm. Eclipse hakkında çok fazla bilgim olmadığı için ancak bunu önerebiliyorum.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

muzir

Merhaba  Bende Eclipse Galileo da bir sorun yasıyorum.Eclipse de kod yazarken editör birden kapanıyor. Terminalden baslatıp kapandığında hatayı görüntüledim.Hata Mesajı:
# A fatal error has been detected by the Java Runtime Environment:
#
#  SIGSEGV (0xb) at pc=0x01bcfe32, pid=1920, tid=3022506864
#
# JRE version: 6.0_18-b18
# Java VM: OpenJDK Client VM (14.0-b16 mixed mode, sharing linux-x86 )
# Derivative: IcedTea6 1.8
# Distribution: Ubuntu lucid (development branch), package 6b18-1.8-0ubuntu1
# Problematic frame:
# C  [libmozjs.so+0x1ae32]  js_NextActiveContext+0x16
#
# An error report file with more information is saved as:
# /home/muzir/hs_err_pid1920.log
[thread -1216657728 also had an error]
#
# If you would like to submit a bug report, please include
# instructions how to reproduce the bug and visit:
#   https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/openjdk-6/
#
Aborted

Hata mesajı bu, eclipse silip yeniden yükledim, sonuc değişmedi. Su an aklıma son care forma atmak geliyor onu da istemiyorum, caba önerisi olan var mı?      Teşekkür ederim.
Bir Tellioğlu asla geç kalmaz...

krwlng

Open jdk yerine sun jdk kurup denemenizi tavsiye ederim.

sudo apt-get install sun-java6-jdk

muzir

"krwlng"  cevabın için teşekkürler dediğin şekilde  sun-java6-jdk kurdum öncesinde eclipse i kaldırdım. Ardından sun-java6-jdk kurup eclipse yeniden kurdum. Ancak su anda herhangi bir proje calısırmak isediğimde unable to launch hatası alıorum.  tam hata su "selection cant not be launch  there are no recent launch". yardımcı olursanız sevinirim:).

eribol

rm -rf .eclipseile eclipse ayar dosyalarını silip deneyebilir misiniz?

krwlng

eribolun söylediği komutla eclipse altındaki herşeyi silebilirsin. Sendeki hata sanırım eclipse pluginleri ilgili bir yükleme hatası, komple silip baştan yükleyebilirsin. Eclipse fazla kullanmadım, Netbeans kullandın mı bilmiyorum fakat, daha pratik olduğunu söyleyebilirim.

muzir

Belirtiğiniz komutu çalıştırdım ardından tekrar  eclipse yükledim  ve aynı hatayı aldım. Ancak şöyle * bir şey farkettim ben eclipse'i konsoldan apt-get remove eclipse komutuyla silip ardından autoremove yapıyordum fakat bu komuttan sonra eclipse makinamdan silinmiyormus. Software center dan gidip kaldırdım ve tekrar kurdum fakat sorun yine çözülmedi ve üstte belirttiğim hatayı almaya devam ediyorum. krywing e önerileri içinde teşekküür ederim, evet netbeans kullandım ama kendimi eclipse de geliştirmek istiyorum. Ben hatayı araştırmaya devam edicem yardımlarınız için teşekkür ederim sizinde fazla vaktinizi almak istemem. Son olarak sunu sormak istiyorum. apt-get remove programAdi komutu ile istediğimiz bir programı tamamen silmiş olmuyor muyuz?Eclipse neden bu komutla silinmemiş olabilir?

krwlng

"apt-get remove" olarak kullanırsan programlar ve bağımlılıklar sistemden kaldırılır ancak varsa, paketlere ait yapılandırma dosyaları sistemde kalır. Yapılandırma dosyaları ile birlikte silmek için "apt-get --purge remove" komutunu kullanabilirsin.

heartsmagic

@muzir:

update-alternatives --config java ne diyor? Ctrl+C ile kapatabilirsin.
Gerçi JRE ve JDK farklı meseleler ama merak ettim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

muzir

@heartsmagic
Finallerim nedeniyle 1 haftadır foruma bakamadım kusura bakmayın o yüzden geç cevap veriyorum, belirttiğiniz komutu çalıştırınca alttaki ekran belirdi.  Galiba kaldırmam gereken jre tam olarak kaldıramıyorum anlamadım. Yardımcı olmaya devam ederseniz sevinirim. Ayrıca krywing'e yaptığı bilgilendirme için teşekkür ederim.

There are 2 choices for the alternative java (providing /usr/bin/java).

Selection    Path                                      Priority   Status
------------------------------------------------------------
* 0            /usr/lib/jvm/java-6-openjdk/jre/bin/java   1061      auto mode
  1            /usr/lib/jvm/java-6-openjdk/jre/bin/java   1061      manual mode
  2            /usr/lib/jvm/java-6-sun/jre/bin/java       63        manual mode

Press enter to keep the current choice
  • , or type selection number:

eribol

Burada sizden hangi javayı kullanacağınızı seçmenizi istemiş. Openjdk sorun çıkarabilir en son daki seçeneği seçip enter tuşuna basmanız yeterli olur sanırım.

heartsmagic

@eribol'un söylediği üzere 2'yi seçip devam et. Fakat daha önce belirttiğim üzere burada mesele JRE olmayabilir. Ancak denemekten zarar gelmez.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.