Opera' da java ve flashplugin ayarları

Başlatan Felâsife, 16 Temmuz 2009 - 13:35:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

@mono, anlatımı uyguladım. Eğer sadece opera/plugins yolu kullanılacaksa,  Java ve flaş eklentilerinin yanına  mozilla/plugins dizinindeki medya oynatıcı eklentilerini de (kopyalayıp) eklemek lazım.

Felâsife

Alıntı yapılan: ironic - 21 Temmuz 2009 - 01:56:48
@mono, anlatımı uyguladım. Eğer sadece opera/plugins yolu kullanılacaksa,  Java ve flaş eklentilerinin yanına  mozilla/plugins dizinindeki medya oynatıcı eklentilerini de (kopyalayıp) eklemek lazım.
Aslında gerek yok ama sende sorun mu verdi acaba?
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

ironic

Hayır sorun vermedi. Örnek herhangi bir  sitedeki .avi, .mpg,.wmv.... vs.uzantılı videoları/müzikleri açmak için medya oynatıcısı gerek. Anlatımda sadece flaş kopyalanıyor. Dün uğraşırken dikkatimi çekti. Mozilla/plugins içersinden medya oynatıcı eklentisini de opera/plugins klasörüne ekledim. Deneme yaptım ve çalışıyor.  :)

Felâsife

Hımm.. ben hiç denk gelmedim ilgili videolara galiba pek dikkatte etmemiş olabilirim ama görsel olarak şimdiye kadar daha bir sorun yaşamadım.
Elinin altında link varsa alabilir miyim? arayınca bulamadım da ilgili uzantıları, bir de ben deneyeyim :D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

ironic

Alıntı yapılan: mono - 21 Temmuz 2009 - 22:31:56
Hımm.. ben hiç denk gelmedim ilgili videolara galiba pek dikkatte etmemiş olabilirim ama görsel olarak şimdiye kadar daha bir sorun yaşamadım.
Elinin altında link varsa alabilir miyim? arayınca bulamadım da ilgili uzantıları, bir de ben deneyeyim :D

Bu spaces adreslerindeki windows media player eklentisi örneğin.

maceraturk

Ubuntuya javayı nasıl yükleyeceğiz peki? Synaptic'ten hangi javayı kuracağız? Java yazınca bir sürü program çıkıyor. Sun-java-6 yazsamda bir sürü uygulama çıkıyor. Hangisini kuracağım?
"Bir günlük adalet altmış yıllık ibadetten faziletlidir." Hz. Muhammed (s.a.v)

Yiğit Ateş

plugin yazanı kurarsan gerekenlerin hepsini bağımlılık olarak otomatik kurar.

maceraturk

Yok arkadaşım bir tane kuruldu çalışmıyor. Forumda da bir tane java yükleme hakkında bilgi bulamadım.

Yiğit Ateş

Sistem genelinde mi çalışmıyor opera içinde mi çalışmıyor java?

simislov

Ubuntu'ya java kurmak için Synaptic paket yöneticisi'ni açınız. Ara seçeneğine ubuntu-restricted-extras yazınız ve kurulumu yapınız. Saygılar.
Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org

ironic

sudo aptitude install sun-java6-jre sun-java6-plugin openjdk-6-jre

maceraturk

Ne java kurabildim ne flash player. İnternette hiçbir flash içeriği göremiyorum. Firefox en nefret ettiğim tarayıcı. Onda bile ses çıkmıyor flash içerikte.  .mp3 dinlemek içinde codec yüklüyoruz. Sanki hepsi yüklü gelse ne olur.  Bir dvd sürüm edinmezsem Linux bizi bozacak heralde.  Çok çalışmam lazım çok.

heartsmagic

Alıntı yapılan: maceraturk - 02 Ağustos 2009 - 21:59:24
Ne java kurabildim ne flash player. İnternette hiçbir flash içeriği göremiyorum. Firefox en nefret ettiğim tarayıcı. Onda bile ses çıkmıyor flash içerikte.  .mp3 dinlemek içinde codec yüklüyoruz. Sanki hepsi yüklü gelse ne olur.  Bir dvd sürüm edinmezsem Linux bizi bozacak heralde.  Çok çalışmam lazım çok.

DVD sürümü de fark etmeyecektir. Çok çalışmaktan ziyade ön yargılarını yıkarak yazılanları araştırman gerekmekte. Hepsi yüklü gelse olmaz. Eğer olmasını istiyorsan farklı bir dağıtıma yönelmen lazım. Hoş bir kaç paket kurarak elde edebileceğin şeyler bunlar. Eğer bu kadar zorsa etraftaki tüm Ubuntu kullanıcıları ne yapıyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ramos11

Yandex beta olduğu için yüklemedim. Bende opera kurmayı düşünüyorum. Bu operanın yeni versiyonu için flash ve java ayarları gerekli mi ?

Yoksa operanın eski versiyonu için mi geçerli ?   ???

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Kasım 2017 - 21:20:53

Yeni opera için java ve flashplugin ayarları gerekli mi ? Flashplugin kurulu görünüyor.

panicx90

mehmet500