Güncelleme Sonrası Acer Orbicam'de Oluşan Sorun!!!...

Başlatan thedeparted, 11 Temmuz 2009 - 04:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thedeparted

Selamlar arkadaşlar,

Orbicam kurulumunu daha önce bu forumda anlatıldığı gibi yapmıştım. Görüntü karanlık olmasına rağmen, kamera düzgün çalışıyordu.

Ancak bugün güncelleme paketleri kurduktan sonra, Orbicam'in ışığı sürekli yanmaya başladı. Cheese ile açtığımda görüntü alabiliyorum ancak ışık hep açık, bu da kameranın sürekli çalıştığı anlamına geliyor ve kamera ısınıyor haliyle.

Dizüstü Bilgisayarımı yeri geliyor günlerce kapatmadığım oluyor, download amaçlı kullanıyorum. O yüzden bu kamera ciddi bir sıkıntı benim için.

Daha önce yaptığım sürücü yüklemesi işlemini tekrar yapmama rağmen çözüm bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

WEBCAM DRIVE'INI YÜKLEMEMİ SAĞLAYAN LİNK: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4781.msg53554.html#msg53554
SİSTEM:

Emektar Dizüstü: Intel Pentium M (1.6 GHz) - 1 GB Ram - Intel 855GM
Ubuntu 10.10: Maverick Meerkat - i386

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

thedeparted

malesef hatırlayamıyorum. Bir süredir masaüstümü kullandığım için bir kaç haftadır dizüstümü açmıyordum, o yüzden bayağı çok paket kuruldu...

KAmera çalışmasında problem yok ancak, sürekli çalıştığı için ısınma yapıyor.
SİSTEM:

heartsmagic

Biraz bakınmak gerekicek o zaman bu sorun için. Eğer imkânın varsa uluslararası forumda bir arama yap, eğer yoksa bir hatırlatma yap bizler de bakmaya çalışalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

thedeparted

Peki benim kamerayı tamamen iptal etme şansım var mı? Yani o ışık hiç yanmasın, ben de kullanmayayım kamerayı. Ubuntu'da kamerayı kullanmıyorum, zaten kullanabilecek gibi değil, inanılmaz karanlık bir görüntüsü vardı...
SİSTEM:

localhost

Kameranin kullandigi modulleri silersin. Moduller calismadigi icinde Sistem kamerayi aktif etmez sanirim. Moduller icin lsmod veya dmesgciktilarina bakabilirsin.
Linux LPIC1 - MCSA