internet sayfama kullanıcı atama işlemi?

Başlatan excellent, 14 Temmuz 2009 - 20:28:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

excellent

Arkadaşlar dün uzunnn uğraşlar sonrası çok basit bir sayfa hazırlayıp kendi makinamı server olarak tanıtıp işlem yaptım ve sanırım kısmen başarılı oldum burada sn utdemir, sn heartmagic ve diğer site sakinlerinin çok büyük faydasını gördüm.

Şimdi hazırlayacağım siteye kullanıcı atamak için ne yapmam lazım

Not : yapmak istediğim işlem hani siteye yapım için kullanıcı atanıyor ya ve bazı durumlarda bu kullanıcılar sitede belirli yerlere ulaşıyor belirli yerlere ulaşamıyor bunu hangi programla veya dil ile yapıyorlar mesala phpmi kullanılıyor....

3mr3

Wordpress kurup dene istersen. Deneme yapman tecrübeni artırır. Kendi makinanı server yaptıysan bu konuda bilgilerini paylaşmanı gerçekten çok isteriz. Tebrik ederim.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

excellent

sn 3mr3
wordpress programını
{sudo apt-get install wordpress} komutu ile kurdum ama nasıl kullanacam ve bu program ne işe yarıyor

raspacı

Eğer bu işi gerçekten öğrenmek istiyorsan w3schools.com sitesine git ve html, php vs... derslerini takip et. Wordpressle hiç uğraşma derim. Eğer kolaydan bir sitem olsun diyorsan, wordpress, drupal, phpfusion gibi cmslerle uğraş.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

excellent

Sn 3mr3 server kurulumunu aşağıdaki topicte yaptım  http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,10884.0.html
Sn levi siteyi incelemeye başladım.

3mr3

Wordpress bir blog içerik yönetim sistemi. Hali hazır php sistemidir. Rahatça bir blog sitesi oluşturabilirsin.

Gerçi CMS sistemlerini yada PHP hiç bilmeden server kurman için hayret ettim açıkcası...
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

Geany

Veritabanındaki tablolarda kullanıcıları gruplandırabilir ve bir kaç sql sorgusu ile istediğini basitçe yapabilirsin.

excellent

sn özer yenihayat ve 3mr3 ilginize ve sabrınıza teşekkürler...
Ben PHP ve MYSQL ile SQL öğrenmeye başladım zaten ve çok istiyorum onun için bir kaç kitap aldım ve basit derslerden başladım
1 Post ve Get methodlarının kullanımı diziler,dosyalar,veri tabanları, döngü komutlarını kullanmaya başladım...
2 Veri tabanaları kullanımında ise tablo oluşturma tablo içinde sorgular ve üzerinde basit işlemleri öğrendim...

ama bunlar daha başlangıç ve ben kendimi hiç birşey bilmiyor görüyorum ve öğrenmek için DELİ oluyorum çünkü öğrenmek beni çok mutlu ediyor büyük haz veriyor...
Ayrıca programlama mantığım var pascal ve basic dillerini bildiğim için PHP bana çok kolay ve öğrenmesi çok kolay geldi inşallah başarılı olacam çünkü sizin gibi takılınca soracağım arkadaşlar bilenler var...

neyse öğrenmek için devam....