Anket

Tekrar Windows kullanacak olsanız hangi sürümü seçerdiniz?

3.x
11 (2.6%)
95
0 (0%)
98
8 (1.9%)
Me
3 (0.7%)
2000
0 (0%)
XP
124 (29%)
Vista
5 (1.2%)
7
227 (53.2%)
Diğer
11 (2.6%)
Sürüm önemli değil
9 (2.1%)
8
29 (6.8%)

Toplam Oy Verenler: 379

Gönderen Konu: Tekrar Windows kullanacak olsanız hangi sürümü seçerdiniz?  (Okunma sayısı 31068 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« Yanıtla #1 : »
Yoruma açıktır.

Not: Yorumlar hoşgörülü olsun lütfen :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

« Yanıtla #25 : »

Merhaba hocam

Merhaba burada karşılaşmak güzel..

« Yanıtla #26 : »
win98 :) hey gidi günler. 64mb edo ram ile çalışırdık. bilgisayarın sesini dinler ne iş yaptığını çözer ona göre bekler hareket ederdik.

« Yanıtla #27 : »
Burada sisteminde bir şekilde windows olmayan kaç kişi vardır


şuan şuradaki ankete katılanlardan 109unda windows yok. ; http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3719.0.html

Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

« Yanıtla #28 : »
win98 :) hey gidi günler. 64mb edo ram ile çalışırdık. bilgisayarın sesini dinler ne iş yaptığını çözer ona göre bekler hareket ederdik.

HDD nin sesidir o :) 10 GB hdd ile kullanırdım ozamanlar ne kadar büyük derdim kendi kendime.

« Yanıtla #29 : »
win98 :) hey gidi günler. 64mb edo ram ile çalışırdık. bilgisayarın sesini dinler ne iş yaptığını çözer ona göre bekler hareket ederdik.

HDD nin sesidir o :) 10 GB hdd ile kullanırdım ozamanlar ne kadar büyük derdim kendi kendime.

seninki yine çokmuş. ben 1.6 ile çalışıyordum :)
100 mb'ın hesabını yaptığımız günleri unutmadık :)

« Yanıtla #30 : »
Buna karşılık 205 kişide kurulu ki sanal sistemde kurulu win ile bu sayı daha yukarılara çıkar

Açıkcası bir devlet memuru olarak keşke sırf açık kaynak kod yazılım ve linux üzerine bir lisans ya da yükseköğretim olsada oraya gidebilsek

Ama yok malesef

Bütün kamu kurumlarında win ve ofis xp var ki SGK kurum olarak Pardus'a geçeceği söyleniyor

İnşallah diyorum

En azından bu bir yol olur ve yine inşallah bir gün bütün yazılımlar her platformda çalışacak şekilde derlenir de bizde bu merete tamamen yol veririz  


Dilaver hocam sizinle burada karşılaşmak benim içinde çok güzel
Gerçi sen orada da penguendin :)

« Yanıtla #31 : »
uzun zamandır ms kullanıcısı ve yaşadığım sorunlar sebebiyle xp sürümünü diğer ms çöplükleri arasından itinayla seçebilirim. Hem daha kararlı diğer çöp win lere göre hem daha güvenli bir çok yaması olmasına karşın, Vistada sunu acayımmı bunu çalıştırayımmı bu yasak bunu açma bunu kopyalamam işime gelmiyor bunu çalıştırmam mantıgından kurtulursunuz en azından. Win 7 ye gelince hiç bir zaman microsftun beta ve ne oldugu belirsiz işletim sistemini kullanmanızı tavsiye etmem, guvenlik açıkları ve saçma sapan uygulamarını sırf görsellık olsun dıe indirmek saçmalık. Xp tek gecerim. Vista ve Wİn 7 de en az 1 GB lık ramide en az dikkatinizi çekerim kullanmak ne kadar akıl karı :) zaten win 1 GB kullanıyor bir uygulamada açsanız en az 200 mb ram bunu task bar üzerinde 5 programa cıkarsanız gitti rem diye * bir şey kalmadı. :D  Artık geçmem oda ayrı bir konu ancak çokçokçok ihtiyacım olurda linuxda çalıştaramadıgım bir programda kullanırım xp de. Microsofttan midem bulanıyor artık.
Hayat; Siz Hayaller kurup planlar yaparken, başınıza gelenlerdir...

« Yanıtla #32 : »
Tabi ki 98 :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
 Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

« Yanıtla #33 : »
Windows 7 dışındaki tüm sürümleri kullandım ve en az sıkıntı çektiğim XP oldu. zorunda kalsam XP SP2 kurardım.
İki Dinle bir konuş!

« Yanıtla #34 : »
win98 :) hey gidi günler. 64mb edo ram ile çalışırdık. bilgisayarın sesini dinler ne iş yaptığını çözer ona göre bekler hareket ederdik.

HDD nin sesidir o :) 10 GB hdd ile kullanırdım ozamanlar ne kadar büyük derdim kendi kendime.

seninki yine çokmuş. ben 1.6 ile çalışıyordum :)
100 mb'ın hesabını yaptığımız günleri unutmadık :)
ben 17 gb'lık psp bölümümde hala 100mb'ın hesabını yapıyorum :)
XP diyorum sırf win7'den hızlı diye...
neden extra güzel oyunlar konsollara çıkmaz :)

« Yanıtla #35 : »

 Herkes gibi bende linux' u  (İçimden) övüp, 4 yıllık xp profeyşınıl; ev içi kullanımından sonra, kesinlik ile win 7' yi de bir deneyip öyle karar vereceğimi çok iyi biliyorum ve anketi işaretleyemiyorum sonucuna ulaşıyorum :)
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
 philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

« Yanıtla #36 : »
Windows 7 sürümü ücretsiz dağıttığında "kıyamet yakın sanırım" diye düşünüp ölmeden deneyeyim demiştim :D KDE dağıtımlarındaki alt panelini görünce "yine windows yapmış yapacağını" demiştim. Ama ne yalan söyleyeyim, HATA VERENE kadar Windows 7 sevimli gibi gelmişti. Açıkça konuşalım ki "şık" bir masaüstü hazırlamışlar, Vista kadar sistemi yormuyor vs. Ancak, 2. ayın ardından explorer hataları vermeye başlayınca (Beta 7000 ve RC sürümlerinden söz ediyorum ikisinde de) olmuyor dedim ve Ubuntu 9.04'ü komple tüm diske kurdum. O günden beridir de zaten Windows kurmadım, böyle iyi ;)

« Yanıtla #37 : »
bugüne kadar çok az mavi ekran vs. hatalarıyla karşılaştım çünkü hiçbir windows bilgisayarımda 1 aydan fazla kalmadı hepsinin sonu aynı format :)

« Yanıtla #38 : »
hiçbirisini seçmedim.çünkü windows faslı sonsuza dek kapanmıştır benim için ;)

« Yanıtla #39 : »
Windows7 şimdiye kadarki tüm windows işletim sistemlerinden (Xp hariç ) daha kararlı görünüyor , zorunlu kalsam  windows7 kurardım.
Ubuntu - SuSe

« Yanıtla #40 : »
Dün akşam win 7 kurdum

Benim oğlanın ilk tepkisi babam yeni bir linux kurmuş oldu

Açıkcası win 7 masa üstü banada çakma bir kde4 gibi geldi ve daha fazla iğrendim


« Yanıtla #41 : »
Xp'den nefret ediyorum yakında kullananlardan da nefret edeceğim. Ne buluyorlar o iğrenç sistemde anlamıyorum. Hiçbir zaman kullanacağımı sanmıyorum ama mecbur kalırsam elime bedava geçeni kullanırım. :)

Ama tercihim 7 olur.

Ne mi buluyorlar?
1) İş için kullananları, bilinçli olanları Windows dışındaki bir sistemden haberdar değiller.
2) Zamanlarınını Msn'de görüntülü görüşme ve Facebook'ta geçiriyorlar. Bilgisayar bilgileri bu kadarla sınırlı, ha bir de bilgisayarı açıp kapatmayı biliyorlar :) Yeniliğe kapalılar, bu kadarı onlara yeterken neden işletim sistemlerini değiştirsinler ki. Özgür olmak için mi, iyi de bu onların umurunda bile değil. Onların derdi Msn, Facebook, Twitter, Badoo ve diğerleri. Bunları Linux'te de yapabilirler ama dediğim gibi onların derdi bu değil.
3) Oyun bağımlısı bir kitle var bir de. Onlar da yukarıda bahsettiğim kitle gibi, hatta çoğu zaten aynı insanlar. Dünyadaki PC oyunların ezici çoğunluğu Windows için üretiliyorlar özellikle de Windows XP, Vista'dan hafif olduğu için onu tercih ediyorlar. Oyun dışında hiçbir şey dolayısıyla yeni bir şeyler ve açık kaynak felsefesi onları ilgilendirmiyor. Linux'te oyun oynama imkanı olduğunu onlara gösterseniz de umurlarında olmayacaktır, kendi küçük dünyalarında yaşamaya devam edeceklerdir.
Kısacası Msn, Facebook, oyun ve porno bağımlısı asosyal bir insan(Msn ve Facebook gerçek bir sosyal hayat değildir) ne yaparsanız yapın Linux kullanmaz, yeniliğe açık olmaz, bilinçli kullanıcı olmaz, tekelci politikalara karşı çıkmaz, paylaşmanın önemini anlamaz, topluluk olarak gelişmeyi umursamaz. O kendi küçük yalan dünyasında mutludur.
Onun bu hale gelmesi ise onun suçu değildir. Microsoftun ve bir bütün olarak kapitalizmin günahı Windows değildir, böyle bir insan modeli yaratmaktır.

« Yanıtla #42 : »
Windows "yenisini satmak" gibi bir kaygı taşıdığı için asla tam *kararlı bir sistem piyasaya sürmemektedir ve asla sürmeyecektir.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

« Yanıtla #43 : »
bir zamanlar bende cok cahildim bundan 3 yada 4 yıl once.bilgisayarda hersey yapabiliyordum yazılım donanım yazılım sadece xp di.dünyada xp den microsofttan baska yazılım yok sanırdım.ama varmıs bunu öğrendim ve simdi buradayım ebediyen burada kalmak istiyorum bır daha o korpe microsoftta donmek dahi istemiyorum... :D

« Yanıtla #44 : »
Tam bir Linux hastasyım, Mesleğim gereği, yine Micropsoft'a bağlı kalacağım. Genel kitle Windows olduğundan, ekmeğimi anca ordan çıkarabilirim. Gönül ister ki Özgür yazılımdan ekmek çıkarmayı ama mağlum, çoğunluk Microsoft ürünü kullanıyor. Ama alternatif düşünüyorum.
Windows'dan sıkılmış, .NET ortamında yazılım yazmaktan bezmiş, yeni ortamlara başlamaya çalışan yeni bir Penguenci...

« Yanıtla #45 : »
Son hafta içinde bir 64-bit bir de 32-bit Windows 7 kurmuş biri olarak (arkadaşımın bilgisayarını kobay yaptık) açıkça söyleyebilirim ki Windows 7 sürekli çıkan pop-up'lardan kurtulmayı başardığınız anda XP kalitesini yakalayabilecek durumda. Aero gibi GUI düzenlemeleri ve görsellikler de son kullanıcının ilgisini büyük ölçüde çekiyor zaten. Program ve driver desteği olarak XP'de işkenceye sebep olan şeyleri çok rahat halletmiş olması da büyük bir artı.

Eğer ki bir gün Windows kullanacak olan olursa bir görmüş geçirmiş olsun derim.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

« Yanıtla #46 : »
tekrar xp kurarım demiştim. bazı zorunluluklar nedeniyele 9.10 dan önce sistemi tamemen silip tekrar xp ve ubuntu 9.10 kuracağım.

bilgisayarı normal kullanma faaliyetleri ile kullanıyorsanız hiç sorun yok. ama bazen öyle durumlar geliyor ki windowsa mecbur kalıyorsunuz.
Chmod bizim işimiz.

« Yanıtla #47 : »
Bazı alışkanlıklar yüzünden sabit diskimin bir bölümünde Windows'u kurulu tutuyorum, hatta şu an Windows'tan yazıyorum. Bazı yazılımların Linux'taki karşılıklarına alışamadığım için Windows'la işim sürekli olacak gibi.

Üniversite sunucularımızdan Windows 7 Professional sürümünü çektim ve kurdum. Sistemim ahım şahım olmamasına rağmen çok rahat kullanıyorum şu an. Sadece ekran kartım fiziksel olarak "Aero" arayüzünü desteklemiyor, ona da çok ihtiyacım yok. Sürücülerin bir iki tanesini elle yüklemek durumunda kaldım. Onun dışında bence Microsoft'un şu ana kadar yaptığı en iyi sistem 7'dir.

98 SE'den sonra XP, XP'den sonra da 7 bir kilometre taşıdır MS için. Arada kalan dandik sürümler kullanmaya değmez.

MS'in 7 denemelerini halka açması, RC ve RTM sürümlerini ön kullanıma sunması bence Linux'un hızlı yükselişine karşı yapılmış bir hamledir. Çünkü inanılmaz bir şekilde Linux kullanımı artıyor. Çok sık aralıklarla, üye olduğum çeşitli platformlarda Linux'a geçmek isteyenlerle karşılaşıyorum ve onlara tavsiyelerde bulunuyorum.

Windows'un pazar payı Windows 7'nin resmi olarak çıkmasıyla artacak bence. Şu an bile Çin'de 3 dolardan dağıtılmaya başlanmış. Keşke Linux kullanımından korkulmasa, alışkanlıklar bir kenara bırakılıp kitleler halinde Linux'a -bence özellikle Ubuntu'ya- geçilse.

« Yanıtla #48 : »
Windows 98 Second Edition veya Windows ME'ye dönebilirdim.

« Yanıtla #49 : »
windows'a dönmeyi düşünmüyorum ama zorunda kalırsam win 7 kulanırdım çakma kde :)
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2009 - 22:55:35 Gönderen: Ozmo »