Tekrar Windows kullanacak olsanız hangi sürümü seçerdiniz?

Başlatan heartsmagic, 14 Temmuz 2009 - 16:53:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tekrar Windows kullanacak olsanız hangi sürümü seçerdiniz?

3.x
11 (2.5%)
95
0 (0%)
98
8 (1.9%)
Me
3 (0.7%)
2000
0 (0%)
XP
125 (28.9%)
Vista
5 (1.2%)
7
227 (52.5%)
Diğer
12 (2.8%)
Sürüm önemli değil
9 (2.1%)
8
32 (7.4%)

Toplam Oy Verenler: 384

UnSWD

Windows 7 yi deneme fırsatım olmadı henüz ama bende eski dostum xp den şaşmam.
internet explorer'ın iyi olduğu tek şey  firefox'u indirmektir.

andirinli

En iyi windows olmayan windowstur aslında. :)
ama hadi diyelim windowstan başka sistem yasaklandı. e-içişleri projesini çalıştırmaktan başka bişey yapmayacağım ve kaçak yollardan linux kullanmanın yoluna bakacağım için winxp sp2 ve sonrasından herhangi bir sürüm tercih ederdim. zaten işyerimdeki bilgisayarda sanal winxp olmasının tek sebebi e-icisleri projesi.

bu arada bilgisayarla ilktanışmada karşılaştığım sistem ms-dos 5.0 dı. kursa gitmiştim ve ilk gün sistemi göçertmey başarmıştım. halen bilmiyorum nasıl göçerttiğimi. :)
sonra ms-dos 6.22 ile beraber win3.1 sistemi 486 işlemcili 3 bilgisayar geldi memlekete, bir kurs daha açıldı. ona da gittim neymiş bu fare dedikleri diyerek :)
en son kullandığım windows xp home edition oldu tabi daha ben win2000 ile yeni yeni ısınmaya başlamışken beni linuxle tanıştıran serdar hocam sayesinde mikropsoftun papucunu sonunda dama attım. :)
darısı kalanların başına :)
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

kaansef

XP ve 7 arasında kaldım ama 7'yi seçtim.Çünkü Microsoft paragözün teki para için XP desteğini kaldırırdı mecburen 7 kullanmak zorunda kalırdık.(Ki öylede oldu.Vista çıktı XP desteği kalktı.7 çıktı kim bilir ne olacak.)
# 28065

akelek

vistayı ve 3.x i seçenler olmasına şaşırdım :O vista olanların bilgisayarıyla birlikte aldıkları lisanstan dolayı olabileceğini düşünüyorum ama 3.x neden acaba :)

andirinli

Alıntı yapılan: akelek - 02 Eylül 2010 - 23:27:43
vistayı ve 3.x i seçenler olmasına şaşırdım :O vista olanların bilgisayarıyla birlikte aldıkları lisanstan dolayı olabileceğini düşünüyorum ama 3.x neden acaba :)

sen de msdos dan sonra bir anda mouse kavramı ile karşılaşırsan ilk göz ağrısı denen kavramı daha bi iyi farkedersin. :)
Kasa : RAIDMAX AEOLUS-ATX-WB
PowerSupply :CODEGEN SX500
Anakart : GIGABYTE  GA-970A-DS3
İşlemci :AMD Desktop FX-Series X8120 3.1
Bellek : 4 x 4 GB CORSAIR 1600Mhz, DDR3 CL9 Vegeance
Ekran Kartı : MSI R7 370 GAMING 2G AMD Radeon R7 370 2GB GDDR5 256 Bit
HDD : 4 x Sandisk SSD Plus 480GB
Monitör : 2 x DELL S2240T Dokunmatik

akelek

Alıntı yapılan: andirinli - 02 Eylül 2010 - 23:38:49

sen de msdos dan sonra bir anda mouse kavramı ile karşılaşırsan ilk göz ağrısı denen kavramı daha bi iyi farkedersin. :)

Belki şaka yaptığımı düşüneceksiniz ama ilk göz ağrım diyemem tabii,bilgisayarla tanıştığım işletim sistemi vistaydı :D windowstan kolayca soğumamı normal karşılamak gerekir heralde :D

safatb

Alıntı yapılan: kuleyni - 14 Temmuz 2009 - 17:22:54
Devlet linux u yasaklarsa bilgisayar kullanmayı bırakırım :) Tabii işin şakası.Windows'a geçmek zorunda kalsam 2014'e kadar xp kullanırdım.
Evet aynen ben de bu cevaba katılıyorum.
Eğer bilmediklerim ayağımın altında olsaydı; başım arşa değerdi.

kalkan1973

Ben de nedense VİSTA hoşuma gidiyo.Hem LİSANSIM da var. Sıkı bir medya takipçisi olarak ister istemez WİNDOWS a ihtiyacım oluyo. Eğer tüm codecleri LİNUX açarsa tamamen silecem WİNDOWS u.
Evde İşte her yerde Linux

Usa_Rap

dalga geçme amaçlı yapılmış birşey. benim verdiğim oy windows xp, zaten windows xp ye microsoft destek vermeyi kesince ben xp yi tamamen silip linux ta kalıcam. şuanda 2 sistem kurulu bilgisayara 8)

barış

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 03 Eylül 2010 - 09:00:53
Ben de nedense VİSTA hoşuma gidiyo.Hem LİSANSIM da var. Sıkı bir medya takipçisi olarak ister istemez WİNDOWS a ihtiyacım oluyo. Eğer tüm codecleri LİNUX açarsa tamamen silecem WİNDOWS u.
VLC çoğu codec'i destekliyor. Ayrıca Wiki üzerinde de Codeclerin nasıl kurulacağı hakkında çeşitli yazılar var.

canosayan

Alıntı yapılan: Usa_Rap - 03 Eylül 2010 - 09:19:47
dalga geçme amaçlı yapılmış * bir şey. benim verdiğim oy windows xp, zaten windows xp ye microsoft destek vermeyi kesince ben xp yi tamamen silip linux ta kalıcam. şuanda 2 sistem kurulu bilgisayara 8)

xp desteği zaten kesilmedi mi?
Chmod bizim işimiz.

ırmak

3.x seçen 3 kişiden biri olarak nedenimi şöyle açıklayabilirim sanırım.
Windows'un neredeyse tüm versiyonlarını kullandım.
Hepsinde temelde benzer hatalarla karşılaştım.
En çok başımı ağrıtan virüsler ve mavi ekranlar oldu.
Bu durum çağın ötesine geçtiği "sanılan" Windows 7'de de değişmedi.
Defalarca mavi ekran, yüzlerce virüs ve trojan etkisine maruz kaldı sistemim.
Üstelik lisanslı virüs programlarının nedense hep bana denk gelen henüz sisteme dahil etmediği yepyeni virüslerle karşılaşıyorum.
Ücretli yamalar çıkıyor, ben sinirleniyorum.
Mecburen kullandığım yüksek ücretli programların "değiştirilmiş" versiyonları çoğunlukla usb kilidi gerektiridiği için hazırlanan "değişimler" donanım hatası olarak algılanıp mavi ekranla başbaşa bırakıyor beni.
3.x'de de durum buydu, XP'de de, Vista'da da, 7'de de..
Windows'la sonsuza kadar böyle sürecek gibi.
Öyleyse 3.x yeterli.

KuL

Ev kullanıcısıysanız ve pc'niz eski deilse çünkü çoğu laptopu bile kastığı için win7 derim. Win7 kullandıktan sonra xp de vistada size 2 nci sınıf bi işletim sistemi gibi gelicek..

rick

Kesinlikle 98! Donanım hatası mı var? Başınızın etini yemez çökene kadar çalıştırır. Virüs mü girdi? Durmadan uyarıp sinir etmez yanana kadar çalıştırır. Sistem çökmesi mi var? Sisteminiz bir hatadan kurtarıldı diyip kendisini sürekli yeniden başlatmaz ölene kadar devam eder. Microsoft'un durmadan eskitip yenisini aldırtan konsümerist planlarından önce üretildiğini düşünüyorum. XP'ye kadar hiç BSOD görmedim. Buna rağmen seçenek verilse 1998'e gitsem yine Linux'a giderim satır satır yazarım.

Pwm

Zaten şuan Ubuntu ile beraber XP kullanıyorum. O yüzden XP dedim.

plymouth

Devlet linuxu yasaklarsa BSD, var.
Nexenta var...
Tabi bir de windows 98 in USB desteği iyileştirilmiş olanı ME sürümü var...

Şimdi tekrar baktım da bu cümleyi ben mi kurmuşum? Allah Allah ya.
Bi doktora gitsem iyi olacak...  :-\
This life is not the real thing.
It is not even in Beta.
If it was, then OpenBSD would already have a man page for it

DoGuKaN

kalkan1973

Kasılma ve kilitlenmelerden gına geldi. Adım başı virüs kapan donan ne idiği belirsiz hata veren WİNDOWS u artık tamamıyla geride bıraktım.

XP
VİSTA STRATER
VİSTA HOME BASIC
VİSTA HOME PREMİUM

olmak üzere 4 lisansımın tamamını sattım.

Bir de şu linux da orijinal masaüstü efektlerini bi yapmayı becerebilsem..

Evde İşte her yerde Linux

Monarch

Alıntı yapılan: canosayan - 03 Eylül 2010 - 10:59:37
Alıntı yapılan: Usa_Rap - 03 Eylül 2010 - 09:19:47
dalga geçme amaçlı yapılmış * bir şey. benim verdiğim oy windows xp, zaten windows xp ye microsoft destek vermeyi kesince ben xp yi tamamen silip linux ta kalıcam. şuanda 2 sistem kurulu bilgisayara 8)

xp desteği zaten kesilmedi mi?

Windows XP Service Pack 2'e verilen destek, 13 Temmuz 2010 tarihinde bitti, 2014 yılında ise Windows XP Service Pack 3'e verilen destek tamamen sona erecek.

kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Windows_XP

xhektor

Hiç düşünmeden Windows 7 diyorum. Ayrıca Windows'un bu sürümünü çok başarılı buluyorum. Hız ve stabile oldukça iyi. Evimde kesinlikle Windows bulundurmuyorum. İş yerimde ise Windows kullanmam zorunlu. Bütün Windows sürümlerini kullanmış biri olarak, Win7 tercihim olur.

GAREZ

Ben her zaman Vista'yı tercih ederim ama artık bilgisayarım sadece Pardus, ubuntu kuruluyor? ne 7 nede Vista kurulmuyor... ya sürücü cdsi istiyor yada başlamadan restart ile kesiliyor :D

microanaliz

MicroAnaliz

cagdas13_3

Windows 7 tam yerinde başta ön yargıyla baksamda sonradan ısındım. İhtiyaç duyuyorum ve kullanıyorum.

emreseckin

sem

Oyumu XP'den alıp 7'ye verdim...

Bir şeyler değişmiş çünkü... Örneğin XP'de format attıktan sonra ethernet kartını yüklemeden internete dahi giremezken, Windows 7'de wireless'tan nete girmek dahil tüm işlemleri yapabildim... Yüklediğim tek şey ekran kartı oldu yanıl hatırlamıyorsam... Debian'da da aynı şekilde sadece ekran kartı sürücüsünü yükleme gereği duyuyorum, o kadar.

O yüzden eğer ki tümüyle Windows'a geçersem (QT ile ilgili bir proje için kullanmıştım) doğrudan Windows 7'ye geçerim. Vista kadar kasmıyor hem.

XP'nin mayıs ya da haziran ayında desteği bitiyordu, ne oldu o iş, bilen var mı acaba... Hala XP kullanan firmalar biliyorum da onun için soruyorum...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?