Tekrar Windows kullanacak olsanız hangi sürümü seçerdiniz?

Başlatan heartsmagic, 14 Temmuz 2009 - 16:53:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tekrar Windows kullanacak olsanız hangi sürümü seçerdiniz?

3.x
11 (2.5%)
95
0 (0%)
98
8 (1.9%)
Me
3 (0.7%)
2000
0 (0%)
XP
125 (28.9%)
Vista
5 (1.2%)
7
227 (52.5%)
Diğer
12 (2.8%)
Sürüm önemli değil
9 (2.1%)
8
32 (7.4%)

Toplam Oy Verenler: 384

heartsmagic

Yoruma açıktır.

Not: Yorumlar hoşgörülü olsun lütfen :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

şimdi kesin asla geçmem cevapları gelecek. mecbur kaldınız, devlet linux u yasakladı farzedin.
Chmod bizim işimiz.

kuleyni

Devlet linux u yasaklarsa bilgisayar kullanmayı bırakırım :) Tabii işin şakası.Windows'a geçmek zorunda kalsam 2014'e kadar xp kullanırdım.

bruno

Alıntı yapılan: kuleyni - 14 Temmuz 2009 - 17:22:54
Devlet linux u yasaklarsa bilgisayar kullanmayı bırakırım :) Tabii işin şakası.Windows'a geçmek zorunda kalsam 2014'e kadar xp kullanırdım.

Ama yeni çıkan donanımların sürücüleri acaba xp yi destekler miydi?

hasanzincir

Xp derim o kadar cok piyasada kaldı ki alanında her program ona yapılır oldu.

Felâsife

98 ya da 95 kullanırdım.
Nasıl olsa sistem ya virüs yüzünden açılmayacaktı ya da mavi ekran verip kapanacaktı.
Sonuçta format olacağına göre, bari "kurulum" kolay olsun de'mi  :P
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

agritux

Linux ile bütün ihtiyaçlarımı karşılayabildiğimden beri windows'a geçmeyi asla düşünmedim. Hadi oldu da geçmek zorunda kaldım, donanımlarım süper olsa da xp ye geçerim.

kuleyni

@bruno 2014 e kadar xp desteği pasif olsada sürecek ve piyasanın çoğu xp bence windows sürümleri içinde en iyisi.Donanım konusuna gelince ben parça değiştirmedikçe sorun yok :) ama çok fazla xp kullanıcısı var görmezden gelemezler herkesin bilgisayarı vista veya windows 7 yükleyek kadar iyi değil.ama microsoft vistada görülen önemli eksiklerinden olan sistemin fazla yer kaplaması ve yüksek donanım ihtiyacını yeni sürümde önemli ölçüde toparlayacakmışşşşşşşş :)

bilge

Denemedim ama gelen yorumlara göre Windows 7 Xp ve Vista'dan dah iyiymiş.Malumunuz XP öncesi doğru düzgün yazılamadığından sürekli mavi ekranla karşılaşmak istemem.O yüzden Windows 7'ı denemek isterim.

Yusuff

Xp'den nefret ediyorum yakında kullananlardan da nefret edeceğim. Ne buluyorlar o iğrenç sistemde anlamıyorum. Hiçbir zaman kullanacağımı sanmıyorum ama mecbur kalırsam elime bedava geçeni kullanırım. :)

Ama tercihim 7 olur.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

ChoPin

tercihim 7 olurdu kesinlikle.betasını kullandım ve gayet memnundum.xp ve vista daha sorunlu gibi geldi bana.

localhost

Win7 den herkes cok mumnun kalmasada XP nin yerini Vista ya göre dolduracak bir sisteme benziyor.
Linux LPIC1 - MCSA

raspacı

Flash programını muadili linuxta henüz tam yerleşemediği için xp kullanıyorumbir de ailemin ihtiyacı olan msn için. Elimde lisanslı vista home basic var ama çok yer kaplıyor. Bana göre değil. Xp ise taş gibi, her işi yapıyor. Linux dünyasının debianı gibi. Kararlı, nod32 ile (tabi lisanslı[uzayan burnum!]). Virüs falan derdi de yok aslında. Acımasız olmamak lazım eleştirirken.Rivayete göre mari antuanet isminde bir yazılım firması patronuna personel müdürü gelmiş ve "efendim çalışanlar linux olmadığı için şikayetçiler" demiş. O da demiş ki " Linux yoksa xp kullansınlar". :)
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

command

raspacı

Alıntı yapılan: command - 14 Temmuz 2009 - 20:06:34
DOS yok listede :) ben dos kullanmayi tercih ederdim
İsmin command olunca command line tam size göre tabii.  :P
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

command

Dixie

Xp ama service pack 2'sini. service pack 3 bence başlı başına bir malware.

excellent

Ben linuxtan önce WİN7 kullandım gerçekten çok güzel olmuş hızlı,kullanışlı ve göresel mükemmel bir aaryüzze sahip ama linux çok farklı insan farklı şeyler öğrenmek yapmak isterse linux çok daha iyi

erginemr

Windows 3.1, 95, 98, XP ve Vista kullandım. 98'in hızından, XP'nin ise görselliğinden ve kararlılığından memnun kaldım. Donanımım ise Win 7 için yetersiz. O yüzden, benim tercihim, güvenlik duvarı entegre gelen Windows XP SP2 olurdu.

ferret

Halen sakladığım 486sx'im ile DOS 6.22+Windows 3.1 ve 32bit eklentisiyle kullanırdım herhalde, MSN yerine IRC kullanır, flashlı modern sitelerden de uzak dururdum :P. Ya da Commodore 64'e, Amiga'ya geçerim Linux yoksa...

Şaka bir yana 7 umut veriyor bana, kızacakta olsa insanlar. Bu durumda Windows 7 diyorum, XP artık yaşlandı on seneye kadar 3.1'e baktığımız nostalji gözlükleriyle bakabilirim kendisine :).

fc.freax

Benim tercihim kendi modifiye ettiğim Windows XP SP3.

ironic

98 ile başladığım için win 98 derdim. Bendeki yeri başkadır.  :)

ceddiguzel

Burada sisteminde bir şekilde windows olmayan kaç kişi vardır

Benim kurulu mesela

VB 6.0 ya da Delphi  7.0 ile ilgili derslerim var

Unuttuklarımı hatırlamaya çalışıyorum

Hadi pascal olayını free pascal ille aşarız geri kalanlar ne olacak

Wine ile nereye kadar

Bu benim zorunluluğum ki başkalarının ona keza vardır

Gerek iş hayatımızda gerek sosyal çevremizde bu meret ile bir şekilde karşılaşıyoruz

Normal şartlarda yüzüne bile bakmam

Adı xp olsa ne olur win 7 olsa ne olur

Ama çaresiz kaldığın zaman kurmaya elin mahkum olur   

Dilaver Gurdag

Alıntı yapılan: ceddiguzel - 15 Temmuz 2009 - 21:04:14

Benim kurulu mesela

Wine ile nereye kadar

Gerek iş hayatımızda gerek sosyal çevremizde bu meret ile bir şekilde karşılaşıyoruz

:o :o :o

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Temmuz 2009 - 21:51:24

Bugün birine windows 7 kurdum. İlk kez kuruyorum ve ilk kez görüyorum. Üstelik de hiç bilmediğim halde Norveççe kurdum, laptop sahibi Norveç'te yaşıyor ve laptop Norveççe klavyeydi. Yıllar önce birine Arapça Office kurmuştum. Arapça Ofisten daha rahat kurulum oldu.

Windows 7 önceki windowslara göre daha iyi görünüyor ve bilgisayara hiç driver kurmadım zaten bilgisayarın sitesinde de 7 driverleri yoktu. Herşeyi tanıdı şaşırdım.

Herkes gibi mecburen linux dışında windows kullanıyorum. Mecbur kalsam tercihim olmaz çünkü windowsları hangi dönemlerde destek veriliyorsa o dönemlerde başka versiyon kullanmak daha beter sıkıntı oluyor.   

ceddiguzel

Alıntı yapılan: Dilaver Gurdag - 15 Temmuz 2009 - 21:41:50
Alıntı yapılan: ceddiguzel - 15 Temmuz 2009 - 21:04:14

Benim kurulu mesela

Wine ile nereye kadar

:o :o :o

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Temmuz 2009 - 21:51:24

Bugün birine windows 7 kurdum. İlk kez kuruyorum ve ilk kez görüyorum. Üstelik de hiç bilmediğim halde Norveççe kurdum, laptop sahibi Norveç'te yaşıyor ve laptop Norveççe klavyeydi. Yıllar önce birine Arapça Office kurmuştum. Arapça Ofisten daha rahat kurulum oldu.

Windows 7 önceki windowslara göre daha iyi görünüyor ve bilgisayara hiç driver kurmadım zaten bilgisayarın sitesinde de 7 driverleri yoktu. Herşeyi tanıdı şaşırdım.

Herkes gibi mecburen linux dışında windows kullanıyorum. Mecbur kalsam tercihim olmaz çünkü windowsları hangi dönemlerde destek veriliyorsa o dönemlerde başka versiyon kullanmak daha beter sıkıntı oluyor.   

Merhaba hocam