[Çözüldü] MySQL yedek

Başlatan bilge, 13 Temmuz 2009 - 12:57:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bilge

Merhaba arkadaşlar,
MySQL ile yedek almak istiyordum.Bunun için bir betik yazdım.Bu betiği çalıştırdığımda şöyle bir hata alıyorum ;

xxx.sh: line 3: /yedek/2009/07/13-12:47.sql.gz: No such file or directory
mysqldump: Got errno 32 on write

Bu neden kaynaklanıyor olabilir,yardımlarınızı bekliyorum.

localhost

betigi yanlis yazmissindir.
xxx.sh: line 3: /yedek/2009/07/13-12:47.sql.gz: No such file or directory " Burada betik icindeki 3. sirada bulunan kodta ne islem yapiyor bilmiyorum. dosyayi bulamiyor aradigi yerde.
Diger hata nediyor anlamadim.
Linux LPIC1 - MCSA

bilge

Betik şu şekilde :

mysqldump --opt -Q -u xxx -pxxx xxx | gzip > /yedek/`date +'%Y/%m/%d-%k:%M'`.sql.gz

localhost

Betikteki 3. satirmi yazdiginiz? /Yedek nerede bulunuyor ? Yedek eger bir disk ise yol söyle mysqldump --opt -Q -u xxx -pxxx xxx | gzip > /media/yedek/`date +'%Y/%m/%d-%k:%M'`.sql.gzolmasi gerekiyor.

Eger disk degilse bir klasörse yedek bölümünün yeri belirtilmesi gerekiyor.
mysqldump --opt -Q -u xxx -pxxx xxx | gzip > /nerde/bu/yedek/`date +'%Y/%m/%d-%k:%M'`.sql.gz
Linux LPIC1 - MCSA

bilge

Yok,yedeğin nerede olduğunu belirttim.Betiğe çalıştırma izni de verdim.Nerede hata var bulamıyorum.

localhost

hata betikteki 3. satirda :) Ama nasil calisacagini bilmiyorum. Sen yili ve Ayi bir klasör seklinde olustur demissin. Bunu dosya adi olarak yapsan. Belki calisir.

mysqldump --opt -Q -u xxx -pxxx xxx | gzip > /media/yedek/`date +'%Y %m %d-%k:%M'`.sql.gz
Linux LPIC1 - MCSA

bilge

Alıntı yapılan: Kirmizi - 13 Temmuz 2009 - 13:45:03
hata betikteki 3. satirda :) Ama nasil calisacagini bilmiyorum. Sen yili ve Ayi bir klasör seklinde olustur demissin. Bunu dosya adi olarak yapsan. Belki calisir.

mysqldump --opt -Q -u xxx -pxxx xxx | gzip > /media/yedek/`date +'%Y %m %d-%k:%M'`.sql.gz

ben de tam bulduğumu yazıcaktım,siz yanıtlamışsınız =)..sabahtan beri / için uğraşıp duruyorum ve bunu görememem de ayrı bir durum tabi.Demekki arkadaşlar sql'de hata alındığında kaydettiğimiz dosya ismi şekline "iyice" dikkat etmek gerekir. =)..

arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

localhost

Tamam bu konuyuda cozduk :) Birde su ses sorunlarinin icinden cikabilsem iyi olacak :) Sanada gecmis olsun. Sana bir tavsiye betik ve programlama yaparken. Cok ugrasip hatayi bulamiyorsan. Nerede kaldiysan orada birak. Cik disari gez dolas, dinlen, sonra hatayi bulursun.
Linux LPIC1 - MCSA