[Çözüldü]Ubuntu 9.04 Python hakkında

Başlatan Lin00, 13 Temmuz 2009 - 00:44:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lin00

Selamun Aleyküm

Ben ubuntu9.04 kullanıyorum. Python'a merak sardım ve öğreneceğim. Fakat :

Python ' u nasıl çalıştırabilirim. Konsolda python yazıyorum konslda çalışmaya başlıyor.alt+f2 de python yazdıgım da hiç bişey açılmıyor.

Konsoldan başka bi yerde nasıl çalıştırabilirim ? Birde İlk olarak gerekli modülleri nası ekleyebilirim ? Yani python'u editör ile kullanmak istiyorum. Konsolda çalışma ile değil.

Yardımlarınız için Şimdiden Allah razı olsun.

Selametle

kuleyni

Python konusuna bende meraklıyım.Ben bir kaynak buldum.Sorduğun sorular ve daha fazlası var mutlaka incele:
http://wiki.pardus-linux.org/index.php/Python
Pardus KDE kullandığı için metin düzenleyici program olarak kwrite kullanılmış.gnome ile gelen metin düzenleyici de kullanılsa fark etmiyor.

Geany

Uygulamalar ->Ekle / Kaldır / IDLE (using Python-2.6) 'yı yüklersen. Uygulamalar / Programlama altına kısayol eklenir. Aslında kişiden kişiye fikirler değişir ama yeni başlayacaksan 2.6'yı kurmanı öneririm.

Kaynak olarak : buraya bakman ve yayınlanan e-kitabı indirmen öğrenmen açısından kolaylık sağlar.

Görsel olarak Tkinter modülü videoları için aşağıdaki adreslere göz atabilirsin, anlatım ingilizcedir ama anlaşılmayacak bir şey yok.   ;)

Anlatım - 3
Anlatım - 4
Anlatım - 5
Anlatım - 6
Anlatım - 7
Anlatım - 8
Anlatım - 9
Anlatım - 10
Anlatım - 11
Anlatım - 12
Anlatım - 13
Anlatım - 14
Anlatım - 15
Anlatım - 16

Ek olarak videolardaki arkadaşın yayınladığı, yine Tkinter modülünde araçların (Listbox,button gibi..) eklenmesi için gereken yapıların örnek kodlarını içeren pdf dosyasını  buradan indirebilirsin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, başarılar.  ;)

Lin00

Allah razı olsun sorularıma cevap buldum..

Selametle