Php Dosyalar

Başlatan bruno, 11 Temmuz 2009 - 20:04:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bruno

Sizce administrator klasörünü(alt dizin ve dosylar dahil) chmod değerlerini 707 mi yapmalıyım yoksa 777 mi kalsın?

Sypro

Sanki bu, o klasörün içeriği ile alakalı biraz. Eğer üzerine yazılması gereken şeyler varsa ona göre yapmanız gereken ayarlar olabilir. Yani şöyle söylemek gerekirse, bazı cms'ler kurulumdan sonra sadece config.php dosyasını salt okunur yapmayı şart koşuyor bazıları ise include klasörünü.
Biraz inceleyip, üç beş deneyip yanılıp karar vermek daha iyi gibi. Localde deneyin. Sorun olmazsa 777 yaparsınız.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

bruno

sistem ayarlarından daha çok güvenlik açısından kararsız kaldım. Config dosyasını ayar yaparken 707 daha sonra 444 kalmasında fayda varmıs galiba.

bytan

707 olduğuna emin misin?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

bruno

evet. Joomla chmod ayarlarında okudum.

bytan

Bağlı olduğu gruba hiç bir yetki vermezken, grup üyesi olmayan tüm kullanıcılara her türlü hakkı vermesi bana garip geldi. Link verebilir misin?

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

bruno

bytan

Bağlı olunan gruba bile hiç bir hak verilmezken, diğer her türlü kullanıcıya her türlü hakkı vermelerinin mantığını yazsalarmış iyi olurmuş. Hangi bakımdan bu işlem daha güvenli oluyor anlayamadım.

Sunucudaki dosyalarında herkesin yazma hakkı olmamalı. Duruma göre değişen 755 veya 644 yeterlidir.

PF @ ST

bruno

heartsmagic

770 yazmak isterken 707 yazmış olmasınlar?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bytan

10 sayfalık konu boyunca sürekli 707 yazmışlar. Halbuki 7 veya 8. sayfada chmod ile ilgili bir anlatımı alıntılamış birisi. Buna rağmen kimse durumu fark etmemiş.

PF @ ST

bruno

Şimdi baktım doğru diyorsunuz. Ben bilmediğimden farketmedim, işin enteresan tarafı halletim diyen hiç kimse uyarmamış

3mr3

Localhostta yapıyorsanız standart hali durmalı ve fazlada önemli olmuyor. Eğer hostta barındırıyorsanız joomla güvenlik önlemleri olan ne ise onu uygulamalısınız ve zor gelirse standart hali zarar vermez zaten.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...