kurulumdan sonra hdd de yer açma...

Başlatan morggg, 11 Temmuz 2009 - 10:45:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

morggg

Merhaba arkadaşlar dün deneme amaçlı vistanın yanında ubuntu kurdum.Deneme amaçlı olduğu için kurulum esnasında ubuntu için yeterli alan vermedim.2.5 gb lık bir alana sahip ve şuan ubuntuyu açtığımda hata veriyor(Yetersiz disk alanı tarzında bir hata veriyor ve ubuntu açılmıyor).Dün Türkçe dil paketinide yeterli alan olmadığı için kuramamıştım.Ubuntu için Harddiskten nasıl yer açabilirim?vista cd si elimde olmadığı için ubuntuyu silemiyorum.Ubuntuyu tekrar üzerine kurma girişimimde başarısızlıkla sonuçlandı. :) Yardımcı olursanız sevinirim...

Yiğit Ateş

Gparted yazılımını kullanabilirsin.

heartsmagic

Çok geç olmadan Ubuntu kurduğun bölümü sil, Vista kurulu alandan yeterli bölümü al, sildiğin bölümle birleştir ve Ubuntu'yu yeniden kur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

morggg

peki ubuntuyu nasıl silebilirim?çok yeniyim ve pek bir şey bildiğim söylenemez.Ubuntuyu silmeyle ilgili başlıklara yönlendirirseniz sevinirim.Bazı forumlarda okuduğum kadarıyla Ubuntuyu silebilmem için vista cd si gerekli olduğu yazıyor.Ancak bende Vista cd si yok.Cd olmadan nasıl silinebilir?

raspacı

Ubuntu cd siyle de silebilirsiniz. Kurulum sırasında diskleri elle bölümlendirip istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

bytan

Başka bir alternatif olarak, vista açıkken disk yönetimi gibi bir pencerede (tam yolunu hatırlamıyorum), ubuntu kurduğunuz alanı yeniden biçimlendirebilirsiniz.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST