Asus f3sr dvd-r sorunu

Başlatan gokhanyildiz, 09 Temmuz 2009 - 09:59:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

asus f3sr modelinde dvd + r dl mevcut.Fakat kırk yılda bir açsa da dvd-r cd leri açmıyor.Çalıştırır gibi yapıyor daha sonra cd kırılır gibi ses çıkarıp çalışmayı durduruyor.2 senedir bu notebook u kullanıyorum ve hep aynı sorun oluşuyor.
Bilgisayarın yanında verilen vista driver dvd si bile ayda yılda bir çalışıyor.Bu sorunları yaşayan var mı ve bu soruna bir çözüm önerebilecek var mı?

localhost

DVD nin bios (firmware) sini güncelleme yapsaniz belki sorun cözülebilir.
Linux LPIC1 - MCSA

ODİN

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 09 Temmuz 2009 - 09:59:53
asus f3sr modelinde dvd + r dl mevcut.Fakat kırk yılda bir açsa da dvd-r cd leri açmıyor.Çalıştırır gibi yapıyor daha sonra cd kırılır gibi ses çıkarıp çalışmayı durduruyor.2 senedir bu notebook u kullanıyorum ve hep aynı sorun oluşuyor.
Bilgisayarın yanında verilen vista driver dvd si bile ayda yılda bir çalışıyor.Bu sorunları yaşayan var mı ve bu soruna bir çözüm önerebilecek var mı?

aynı model bende de var ve bende de dvd aynı sendeki gibi sorunlu vistada fakat dvd leri felan okuyarda dvd yazmaya gelince saçma sapan 9/8 lik ritimler tutturuyor ve dvd mahvedip çıkarıyor..
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

gokhanyildiz

2 hafta önce 1 demlik demli çay döküldü bilgisayarımın üzerine.en küçük parçasına kadar söküp temizledim.kuruttum.sonra çalıştırdım ve dvd-r bir cd taktım.Baktım ki canavar gibi çalıştırıyor.Tavsiyem sizde yapın :)

ODİN

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 01 Kasım 2009 - 19:37:29
2 hafta önce 1 demlik demli çay döküldü bilgisayarımın üzerine.en küçük parçasına kadar söküp temizledim.kuruttum.sonra çalıştırdım ve dvd-r bir cd taktım.Baktım ki canavar gibi çalıştırıyor.Tavsiyem sizde yapın :)

notebook açıp tekrar birleştirecek kadar uzman değilim henüz ben daha çok dvd optik okuyucusunu lens temizleyici ile temizliyorum öyle kullanıyorum
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.