[Çözüldü] RTL8187B USB kablosuz kart sorunu

Başlatan elturbo, 04 Haziran 2009 - 12:03:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elturbo

@ keiser_soze
eğer kastettiğiniz  gelişmiş ayarlardaki şifreleme kulan seçeneğinin işaretlenmesi ve şifre alanına şifre girilmesi ise evet bunları yapıyorum şifreyi girip onaylıyorum

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

elturbo

Kısaca wirelesi tanıtıp internete girmeyi becerdik ama  sadece ağda şifre yokken girebilliyorum WPA veya WEP şifre varsa ağa bağlamıyorum . Ağı görüyorr bağlanmaya çalışıyor ama ip alamıyor.
forumda bir arkadaş sudo apt-get install linux-backports-modules-jaunty bağlantı problemlerine iyi geldiğini söylemiş bende yaptım ama bu seferde bilgisayar wirelesi hiç görememeye başladı  >:( şimdi win üzerinden yazıyorum.

heartsmagic

Tekrar Ubuntu'ya geçip aynı paketi kaldırarak sorunu çözebilirsin. Fakat parolalı ağa bağlanamama durumu için ne yazık ki aklıma bir şeyler gelmiyor.

garafatma

Alıntı yapılan: elturbo - 14 Haziran 2009 - 23:07:42
@ keiser_soze
eğer kastettiğiniz  gelişmiş ayarlardaki şifreleme kulan seçeneğinin işaretlenmesi ve şifre alanına şifre girilmesi ise evet bunları yapıyorum şifreyi girip onaylıyorum

IP adresi alınamadı gibi birşey mi diyor? hiç mi bağlanmıyor şifre varken?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

elturbo

İp adresi alınıyor diyor . Epey bi uğraşıyor ip adresi alamıyor . Sonra tekrar başa dönüyor.  Sadece WPA veya WEP şifrelemede değil modem üzerinden MAC filtreleme yaptığımda bile aynı şey oluyor. Ağdaki tüm şifreleri ve filtrelemeleri kaldırdığımda ise problemsiz bağlanıyorum.

heartsmagic

Çok cılız bir tavsiye olacak ancak forumdaki elle kablosuz ağa bağlanma yolunu deneyebilirsin.

elturbo

Bu işten birşey anlamadım.
wireless problemlerini çözer umuduyla linux-backports-modules-jaunty   yüklediğimde ubuntu artık wirelesimi görmez oldu.  Bende  Jaunty i kaldırıp tekrar compat-wireless-2009-05-31.tar.bz2 paketini kurdum. Bu paketi ilk kurduğumda wirelesi görüp şifresiz ağa bağlanıyor ancak WPA ve WEP şifreli ağa bağlanamıyordu. Yeniden kurduğumda ise Artık WPA şifreli ağada bağlandım.
     Artık wpa şifreli ağa bağlanabiliyorum ama yinede sağlıklı değil çünkü şu 4-5 günlük sürede bazen bağlanıyorum  bazen bağlanamıyorum. Ne diyelim bunada şükür.

heartsmagic

İlginç bir durum. Açıkçası kararsızlık yaşandığı aşikar. Başlığı açık bırakalım ki sen de izlenimlerini buradan bizlere aktar.

elturbo

3-4 defa 0 dan kurulum yaptım.  en son compat-wireless-2009-05-31.tar.bz yi Network maneger ile kullanınca  bağlandım. wicd kurduğumda hem sinyal gidiyor hem bağlantı kurulamıyor.   şimdilik tek problem her 30-40 dakikada bir hattan kopma olması . ve bir daha bağlantı kurulamaması. anca usb portu değiştirince yeniden bağlanıyor. :(