Masaüstü Öğeleri

Başlatan utdmr, 10 Mayıs 2008 - 13:23:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

utdmr

Arkadaşlar en yeni Kubuntu sürümünü (KDE4'ü kullanan) indirdim, kurdum ama bir sorunum var... "Masaüstü"ndeki öğeler masaüstünde değil. :D Yani /home/kullanıcıadım/Masaüstü klasörüne attığım dosyalar masaüstünde gözükmüyor. Nasıl düzeltebilirim bu sorunu? Bir de Başlat menüsünü yanlışlıkla sağ tarafa attım, onu nasıl tekrar sola atabilirim? Kısaca görev çubuğundaki öğelerin yerlerini nasıl değiştirebilirim. (Silip eklediğimde dpğrudan sağa ekliyor, taşı komutu bulamadım) Bu da ekran görüntüm:
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

ufuk_k

Bunlar klasik KDE4 sorunları. Tekrar eklemek için paneldeki tüm widgetleri kaldırıp baştan sırayla eklemeniz gerek (istediğiniz sırada olması için).
Masaüstüne ikon eklemeniz için de widget-icon şeklinde ekleme yapmanız gerek. Normalde masaüstü klasöründekileri otomatik eklemesi lazım. Sisteme tekrar girşi yapınca belirmiyor mu? Unlock widgets diyin (kilidi açın) sonra logout yapıp tekrar girin.

utdmr

Alıntı yapılan: ufuk_k - 10 Mayıs 2008 - 15:48:21
Normalde masaüstü klasöründekileri otomatik eklemesi lazım. Sisteme tekrar girşi yapınca belirmiyor mu? Unlock widgets diyin (kilidi açın) sonra logout yapıp tekrar girin.

Teşekkürler @ufuk_k... Deneyerek öğrendim KDE4'ün Türkçe uyumsuzluklarından biriymiş sanırım. Desktop adında yeni bir klasör açıp bütün Masaüstü klasörünü içine atınca düzeldi. Artık Masaüstü yerine Desktop klasörünü kullanıyorum...
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

matafleur

Alıntı yapılan: utdemir - 10 Mayıs 2008 - 18:52:39

Teşekkürler @ufuk_k... Deneyerek öğrendim KDE4'ün Türkçe uyumsuzluklarından biriymiş sanırım. Desktop adında yeni bir klasör açıp bütün Masaüstü klasörünü içine atınca düzeldi. Artık Masaüstü yerine Desktop klasörünü kullanıyorum...

KDE4 cehennemine hoşgeldin (:

Biraz zamana ihtiyacı var.Oturunca güzel olacak...

daron

kde4 te winzort veya pardustakı gıbı masa üstüne bılıgısayarım,çöp kutusu ,belgelerim ıkonlarını nasıl yerleştırıyoruz ?

matafleur

Masaüstüne plasmoidlerden dizin görünümü ekle.Yol alarak da masaüstünü yolunu göster