Uzaktan kumanda.

Başlatan prot, 08 Temmuz 2009 - 01:39:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

prot

arkadaşlar hp pavilion serilerinden bazıları ile gelen uzaktan kumandayı çalıştırabilen var mı? nasıl olduğunu anlatılabilirse çok sevinirim.

Saygılar.

badhero

Bu başlığı görünce merak ettim denedim; ses ayarı çalışıyor ama hiç bir video oynatıcıda denemedim. Ekstra bir kurulum yapmadım.

xwes

Evet ben kullanıyorum. Yalnız durdurup başlatma tuşu çalışmıyor, onun yerine başka bir tuş atadım. Şu an uzaktan kumanda ile durdurup başlatma, tam ekran yapma/tam ekrandan çıkma, ses ayarı, ileri geri alma, sonraki, önceki, geri gitme gibi fonksiyonları kullanabiliyorum. Kumanda için herhangi bir sürücü yüklemedim, 8.10'dan beridir kendiliğinden tanıyor. Bu dediklerimi smplayer, Rhythmbox ve amarokta kulanıyorum. Audaciousta kullanabilmek için audacious ayarlardan Lirc pluginini aktifleştirmek gerekiyor.

Onoktake

Rhytmbox ve totem/vlc'de nasıl çalıştırdın?
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

xwes

Alıntı yapılan: anonymtrk - 08 Ekim 2009 - 17:00:50
Rhytmbox ve totem/vlc'de nasıl çalıştırdın?

Totem de hiç kullanmaya çalışmadım. Rhytmbox'ta kullanmak için Rhytmbox'ta Duzen>Eklentiler penceresinden LIRC adlı eklentiyi aktif hale getirin. Vlc'de de bir ara kullanmıştım, zaten direkt tanımıştı, sadece vlc ayarlarında kısayolları özelleştirmiştim o kadar.

Onoktake

Uzaktan kumanda yazılımı (lirc) yükledim fakat ayar dosyasını güncelleştirmeye çalışırken şu hata geldi. Ne yapabilirim?

Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..