görüntülü msn sorunum

Başlatan omerismail, 30 Aralık 2009 - 12:00:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

amsn ve emesene kurdum. fakat kameram ile görüntülü msn görüşmesi yapamadım. her ikisinde de en son şu hatayı verdi:
connecting cancalled
bağlantı kesiliyor anlamında
empathy ve pidginde de kamera ikonunu dahi yerleştiremedim.
kameram kurulu cheese ile kamerayı çalıştırdığımda görüntü alabiliyorum.
bu sorunuma yardımcı olursanız teşekkür ederim.
selamlar
hemen hemen tüm amsn ve emesene kurulumlarını okudum. hala halledemedim. belki atladığım olabilirmi onuda bilmiyorum.

superjax

emesene ile msn protokoü aynı direk görüntülü konuşturması lazım.
diğer programları kaldırıp sadece sistemde emesene ile deneyin birde

hitokiri

emesene de çalışması için "ptyhon-libmimic"  paketini kurmak gerekiyordu,  kamera için, ama amsn' de çalışmaması gerçekten de acayip bi durummuş ,yine emesene tercihlerden kontrol edebilirsin kameranın durumunu , belki de bağlantı kablosunda bir temassızlık vardır.Diğer pidginle empathy le nasıl çözüm alıcağını forumda daha önce yazılmıştı foruma da bir göz gezdir.

garafatma

aMSN için port yönlendirmesi yapmak gerekiyordu sanırım. Forumda tartışılmıştı. Arama yaparsanız ulaşabilirsiniz.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

omerismail

emesene yi tekrar kurdum kamera ikonuda var bana kamera talebi geldiğinde ve gönderdiğimde sadece text olarak yazı yazıyor ama kamera penceresi açılmıyor. libmimic de kurulu

hitokiri

"gstreamer-properties" komutuyla video kısmından kamera tercihlerini kontrol edebilirsin bir de aklıma geldi şimdi güvenlik duvarıyla da ilgili olabilir ufw açıksa eğer  " sudo ufw  disable "  komutundan sonra  düzleme olucaktır, emesene için durum nedir bilemiyor ama, en azından amsn için bu çözüm olabilir  emesene için bir de flash webcam  eklentisi var istersen onunlada bir dene  :)

xwes

Alıntı yapılan: hitokiri - 30 Aralık 2009 - 13:03:01
emesene de çalışması için "ptyhon-libmimic"  paketini kurmak gerekiyordu,  kamera için, ama amsn' de çalışmaması gerçekten de acayip bi durummuş ,yine emesene tercihlerden kontrol edebilirsin kameranın durumunu , belki de bağlantı kablosunda bir temassızlık vardır.Diğer pidginle empathy le nasıl çözüm alıcağını forumda daha önce yazılmıştı foruma da bir göz gezdir.
Paket ismi sanirim python-libmimic şeklinde olmali.

hitokiri

Alıntı yapılan: xwes - 30 Aralık 2009 - 19:07:27
Alıntı yapılan: hitokiri - 30 Aralık 2009 - 13:03:01
Paket ismi sanirim python-libmimic şeklinde olmali.
Hahah sağol düzelttiğin için gözden kaçırmışım o farkı " python " da yanlış yazılır mı yahu yuh bana  :D  ama kurulduğuna göre yanlış yönlendirmemiş sayılırım  :)