Slayt programı

Başlatan jawes, 09 Mayıs 2008 - 22:54:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jawes

Arkadaşlar acaba Ubuntu için Ulead Video Studio gibi kullanabileceğim bi program var mı? Slayt yapmayı ve video editlemeyi seviyorumda
varsa link verebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

egitimist

Avidemux ve Kino yazılımlarına bir gözat derim. Depolarda var.

jawes

dostum  kino ne avidemüx  nede başka bır pro  bunu yapmıyor varsa daha deşğik pro lutfen yardım

HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

ufuk_k

O programlar video edit için. Slayttan kastın ms powerpoint ile yapılan slaytlar ise openoffice impress programına bir göz at.

jawes

@ufuk_k; o programlar  hiç bir şekilde video editlemiyor kıno sadece dvd dosyaları için  yapılmış  diğer turlerı göremiyor
Avi Demux ise sadece kendi aktif format turunu desteklemekten baska bişey  yapmıyor.
Bu ikisi haricinde  birkaç tane  daha denedim adları Piviti Video Edıtor ve Open Video Edıtor vs. gibileri denedim sonuç itibarıyle sıfır.

erginemr

İlginç. Hem kino, hem de avidemux, diğer belli başlı formatlardaki video dosyalarını import ederek kullanabiliyor. Ama bunu yapmak için ffmpeg video kodlayıcısını da yüklemeniz gerekebilir:
sudo aptitude install ffmpeg

Slayt yapmaktan kastınız nedir? Açıklayabilirseniz belki daha yardımcı olabiliriz.

Bir de kdenlive programına bir göz atın isterseniz:
http://kdenlive.org/

matafleur

Slayt yapmaktan kastı anladığım kadarıyla slayt videoları yapmak.Yani resimleri birleştirip arkaya müzik ekleyip falan filan.

ufuk_k

Stopmotion diye bir program var Ubuntu depolarında. Resim dosyalarından slide yapıp, ses/müzik eklemeye yarıyor. Heralde işinizi görür.

jawes

Alıntı yapılan: erginemr - 11 Mayıs 2008 - 14:37:51
İlginç. Hem kino, hem de avidemux, diğer belli başlı formatlardaki video dosyalarını import ederek kullanabiliyor. Ama bunu yapmak için ffmpeg video kodlayıcısını da yüklemeniz gerekebilir:
sudo aptitude install ffmpeg

Slayt yapmaktan kastınız nedir? Açıklayabilirseniz belki daha yardımcı olabiliriz.

ffmg benım bildiğim media codeği değilmiydi   neyse onuda yuledım ama iconu yok piyasada  nasıl kullanayımkı
Bir de kdenlive programına bir göz attım onuda targz muhabbeti yuzunden kaybettik
stopmontion adlı programda 10 saniye felan dayandı alın bakın ekran goruntusu
[IMG]http://www.resimupload.org/files/8k0zbk7mru2nngnxti6u_thumb.png[/img]

heartsmagic

Üzerinde çalıştığın dosyanın sahibi kim? Okuma hakları nasıl?
Ayrıca kdenlive depolarda var.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

Stopmotion bende düzgün çalışıyor. Tam da aradıgınız işi yapacak bir program. Bence o sorunu halledin.

jawes

kdenlive bende gozukmuyor depomda

heartsmagic

Program Kurulumu kategorisinde sabit bir sources.list başlığı var, bir göz atıver.

jawes

malesef  sources apalitions  bolumunde bıle yoktu

neyse onu bunu boş verde  ben nasıl ingiizce bir istek  maili yazabılırım
ulead  sitesine bu maili gonderecem artık linux alt yapısına uygun  program yapmalarının
zamanı olduğu hakkında ornek olarakta  nero gosterılırse bu belkı  onlarda bıraz gerçeklık payının
olduğunun farkına varmaları için  belkı bı başlangıç olur ha nedersınız

lseker

Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

heartsmagic

Alıntı yapılan: jawes - 01 Haziran 2008 - 16:18:26
malesef  sources apalitions  bolumunde bıle yoktu

neyse onu bunu boş verde  ben nasıl ingiizce bir istek  maili yazabılırım
ulead  sitesine bu maili gonderecem artık linux alt yapısına uygun  program yapmalarının
zamanı olduğu hakkında ornek olarakta  nero gosterılırse bu belkı  onlarda bıraz gerçeklık payının
olduğunun farkına varmaları için  belkı bı başlangıç olur ha nedersınız

sources applications diye bir şey olmayacak zaten. Sen bir depolarını ayarlamayı öğrenirsen iyi edersin. Bir önceki mesajımda anlattığım başlığa göz gezdirdin mi? Eğer göz gezdirdin ve yaptığını düşündüğün halde hala depolarda göremiyorsan mutlaka bir hata ediyorsun demektir.

Alıntı Yapaptitude show kdenlive
Package: kdenlive
New: yes
State: not installed
Version: 0.5.svn20071228-0.0ubuntu1
Priority: optional
Section: universe/graphics
Maintainer: Ubuntu MOTU Developers <ubuntu-motu@lists.ubuntu.com>
Uncompressed Size: 2593k
Depends: kdelibs4c2a (>= 4:3.5.8-1), kdenlive-data (= 0.5.svn20071228-0.0ubuntu1), libc6 (>= 2.7-1), libgcc1, libice6 (>= 1:1.0.0), libmlt++0.2.5 (>=
         0.2.5~svn20071228), libmlt0.2.5 (>= 0.2.4.svn20071228), libqt3-mt (>= 3:3.3.8-b), libsdl1.2debian, libsm6, libstdc++6 (>= 4.1.1-21), libx11-6,
         libxext6
Recommends: swh-plugins
Suggests: dvgrab, ffmpeg
Description: A Non-Linear Video Editing Suite for KDE
Kdenlive! (pronounced Kay-den-live) is a Non-Linear Video Editing Suite for KDE. It is released under the GNU Public License.

It is based on the MLT video framework which relies on the FFMPEG project.
Homepage: http://kdenlive.org/

sources.list dosyanı ayarla, depolarını güncelle.

E-posta konusu ayrı bir olay. Kibar bir dille yazar kendilerine gönderirsin.

Not: Onu bunu boş veremem, eğer boş verirsem bir önceki yazmış olduğum mesaj için kullandığım zaman bir "hiç" olur. Zamanımı "hiç" olarak değerlendirmek pek hoş olmaz. 

jawes

iseker  saol arkadaşım  verdiğin program sankı benlık gıbı gozukuyorda
bı de oğrenmek var bıraz kurcaladıktan sonra öğrenırım heralde  yardımın için saol

heartsmagic  arkadaşım senın yazdığın her şeyi dikkatle okuyorum  ne varkı bazen gozden kaçan bazı şeyler olabılıyor
kesınlıkle  ne onerıyorsanız onu yapmaya çalışıyorum şu aralar bıraz sıkıntılı bı donem geçiriyorum tabı sızınle ve  lınuxla
kesınlıkle alakası yok  tersıne  burda nusaybınde lınux  reklamı  yapmak için uğraş veriyorum tanıdıklarıma ve arkadaşlarıma önerıyor  özellıklerınden bahsedıyorum şu ana kadar bır kişi  kazandırdım lınux camıasına  neyse  konu dan fazla saptım galiba  konuya donelım

[IMG]http://pic1.resimupload.com/r4/thumb_167450445.png[/img]

heartsmagic değerlı arkadaşım bazen herkes hata yapar özellikle bizim gibi acemiler
sources.list  kelimesini ekle  kaldırdakı bi seçek zannetmiştim  ama hatamı anladım  konu başlığı hakkındada doğru soyledın
burası yazılım hataları bolumu  mektup bölumu değil  yukarda verdiğim  ekran goruntusune  bakarsan bazı depolardan  başarısız  iletisi alınıyor bunun sebebı ne olabılır

ufuk_k

Depolardan başarısız iletisi alınması düzgün eklenmediğini ya da çalışmadığını gösterir. Bence sources.list dosyasını forumda aynen yazıldığı gibi değiştirmeye çalış. Satırlarda ufak bir harf hatası olması bile depolara girişi engeller. Düzgünce depoları ekleyip dosyayı kaydettikten sonra da
sudo aptitude update komutu ile güncellersin. Panik yapmadan sistemi öğrenmeye çalış, çünkü çoğu hatanın telafisi var, tekrar eski haline döndürebilme yöntemleri var. Sana forumdaki ana başlıkları iyice incelemeni öneririm, kurulum öncesi ve sonrası, depo ekleme, program kurma gibi. Daha sonra başka kaynaklardan da bilgi alabilir ya da buraya sorabilirsin.

heartsmagic

Resmi koyduğun sunucu şu an çalışmıyor o nedenle bakamıyorum ancak @ufuk_k zaten bakıp söylemiş. Dikkatlice aynısını koyarsan sources.list'i sorun çıkacağını sanmıyorum.

Ayrıca ben de gereksiz ve biraz da sert bir tepki vermek durumunda kalmışım bir önceki mesajda. Kimsenin iç dünyasını ve sıkıntılarını bilmem mümkün değil. Üst üste gelen sorulardan sonra yazılan mesajlara daha dikkat etmek lazım. Misal "boş ver" olayı. Benim takıldığım nokta orasıydı. Böyle ufak tefek şeylerin problem olması çok da önemli değil. Aramızda rahatlıkla halledilebilir ki, şu an halletmişiz bile. Şahsım adına anlayışından ötürü teşekkür ederim.

efa

Önerilen programlar ile fotoğraflar arasında geçiş efekti ,fotoğraflara yazı ekleme,yazı efektleri yapamadım.
şu şekilde bir program var mı?

bilgisayarımdaki resimlere müzik ve yazı ekleyerek slayt yapabileceğim,bu hazırladığım slaytı da youtube,izlesene gibi sitelerde paylaşabileceğim bir program.?

xwes

Alıntı yapılan: erginemr - 11 Mayıs 2008 - 14:37:51

Kdenlive bu konuda fena degil, daha once tam olarak yapmaya çaliştiginiz şeyi denemiştim kdenlive'de. Gayet de hoş olmuştu. Aslinda kdenlive video duzenleme programidir ozde ama bu işi de iyi yapiyor. Ana pencerisinde "projet tree"de sag tiklayip Create clip>create slideshow clip diyeceksiniz. Depolarda mevcut. Depolarinizi guncelleyip paket yoneticisiyle kurdurabilirsiniz.

xwes

Şuraya da deneme amaciyla bir video hazirlayip attim, isterseniz bir bakin, istediginiz şey bu sanirim; http://rapidshare.com/files/164975673/er.avi.html

efa

teşekkür ederim.kdenlive yükledim en kısa zamanda kullanmasını da öğreneceğim.sağolun

Gimp Uzmanı

lseker

Intrepid için arama sonuçlarında görünmüyor ancak Hardy için deb paketi var. Umarım istediğiniz gibi bir programdır.
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.