[Çözüldü] Aynı hdd'ye Ubuntu ve Xp kurmak

Başlatan KURTAY, 07 Mart 2008 - 10:45:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Öncelikle şuraya bak: http://forum.ubuntu-tr.net/temel-bilgiler-kullanici-tavsiyeleri/yeniden-grub-kurulumu/0/
@Sypro'nun verdiği adresin sade ve Türkçe olanı. Tek tek yapmaya çalış. Eğer yine olmazsa bir de BIOS'da sabit disk kipini eğer LBA ise auto'ya falan getirmeyi dene.

Gerçi önce bir menu.lst dosyana baksak fena olmazdı.

sudo gedit /boot/grub/menu.lst
Dikkat et menu.lst deki küçük L harfi 1 sayısı değil.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eromess

Daha önce
gksu gedit /boot/grub/menu.lst
yapmıştım ama liste boştu..

Dediğiniz siteye yarın bakma fırsatım olacak.Ama işten ayrılmadan önce aynı sisteme önce pardus sonra mandriva kurdum ikiside sorunsuz açıldı ama ne yazıkki ikiside daha önce kurulu olan ubuntuyu görmedi..bu durumda ubuntunun standart olarak kurduğu grub'da bir sorun var gibi-kaldı ki ubuntuyu 2.kuruşumda kurduğu hdd yi gösterdim.Ayrıca live cd ile grubu yazmadığım yer kalmadı..:)Neyse bu konuyla ilgili belki mandriva dan ubuntuyu gösterme yolunu bulurum.O haliyle bile yeter..Teşekkürler

heartsmagic

menu.lst dosyasının normal şartlar altında boş olma ihtimali yok. Tek ihtimal Grub'un kurulmamış olması. Bu durumda Grub kurulumunu sıfırdan yapmak lazım. Ancak diğer bir dağıtımın menu.lst dosyasını da kullanarak Ubuntu'yu ekleyebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.