En Uygun Linux Server Dağıtımı?

Başlatan CodErode, 02 Temmuz 2009 - 21:32:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CodErode

Arkadaşlar sizlere sorum olacaktı. Php için en uygun linux server dağıtımı hangisidir?

CentOS, debian gibi dağıtımlar genelde çok popüler. Ama ubuntu'da artık vps'lerde ücretsiz kurulum olarak adından söz ettiriyor. Php için server dagıtımlarından ubuntuyu seçmek iyi bir seçim olabilirmi?

Bu konu ile ilgilenen arkadaşlar ya da bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim.

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Ertan ERBEK

Ubuntu Server zaten Debian tabanlı, Centos çok kullanıyor lar çünki RPM paketlerini kullanıyor ve daha çok sunucu içeriği için hazırlanmış bir sistem. Fakat Debian temelli dağıtımlar herzaman daha özgür ve daha fazla içeriğe sahip olacaklardır.
Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.

CodErode

Ubuntu ile her türlü isteğimi karşılayabilir ve sorunsuz tam performanslı olarak çalışabilirim sanırım?

Ertan ERBEK

Her işletim sistemi ile bilgin dahilinde istediğini elde edip tam ve performnaslı çalışırsın. Şunu unutmaman lazım ki işletim sistemleri performanslı çalışmazlar kullanıcılar işletim sistemlerinin performanslı çalışmasını sağlar.
Elbet bir gün bende Linux cuyum diyeceğim.

Başkalarının bilmediği bilgi, bilgi değildir. Bilgini paylaşmak için SUDO ya katkılarını bekliyoruz.

heartsmagic

Kaldı ki aktif ve depoları güncel dağıtımlar arasında PHP çalıştırma farkı olmaz ki. Sonuçta Sistem+Apache+PHP olayıdır bu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

CodErode

Peki teşekkür ederim. Sadece merakımdan sordum. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Tatil dönüşü ubuntu server indirip çalışmalara başlayacam.

İyi Günler.