Compiz sorunu

Başlatan neoberg, 24 Haziran 2009 - 23:54:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skyser

Alıntı yapılan: neoberg - 29 Haziran 2009 - 03:05:39
Vallahi şu an maddi sıkıntım olmasa kaldırıp atacam şu kartı. Alırken niyeyse bir salaklık edip almıştım 180 kağıt sayıp. Az daha koyup nvidia alsaydım keşke. İşin kötü yanı anakartla beraber aldım ve anakart SLI destekliyor. (gigabyte n650sli-ds4l)
nvidia sahibi kişilerde de aynı sorun yaşanmış ve sorun büyük ihtimalle sürücülerin doğru yüklenmemesi ile ilgili, tamamen kaldırıp, linux mint'te de olan envyng ile yüklemeyi dener misin?

neoberg

skyser, onunla hiç yüklenmiyor nedense. işin garip yanı önceden çalışıp sonra bir anda çalışmaması. önceden çalışan şey doğru yüklüdür sanırım.

utdmr

Alıntı yapılan: anonymtrk - 28 Haziran 2009 - 18:53:42
Alıntı yapılan: neoberg - 25 Haziran 2009 - 03:17:48
| Q: How do you shoot a pink elephant? A: |
| Twist its trunk until it turns blue,    |
| then shoot it with                      |
|                                         |
\ a blue-elephant gun.                    /
-----------------------------------------
  \
   \
       ___ 
     {~._.~}
      ( Y )
     ()~*~()   
     (_)-(_)   

Bu filcik de nereden çıktı? Sürpriz yumurta?
Filcik cowsay adlı bir program, böyle ASCII resimlerin içinde yazı gösteriyor, yazı da fortune.. "cowsay -m | fortune" gibi bir yolu vardı böyle yapmanın :)
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

skyser

Alıntı yapılan: neoberg - 30 Haziran 2009 - 00:32:42
skyser, onunla hiç yüklenmiyor nedense. işin garip yanı önceden çalışıp sonra bir anda çalışmaması. önceden çalışan şey doğru yüklüdür sanırım.
xorg.conf'u göndermen mümkün mü?
Şurada da: http://forum.compiz.org/showthread.php?p=73551 aynı soruna farklı bir çözüm verilmiş, belki yararı olur.

skyser

Görünürde bir sorun yok gibi.
Şunu denediniz mi?
Alıntı YapEdit: Fixed it. (Hopefully this will be of help to someone else.)
- I re-installed the drivers and started from scratch. (Sürücüleri en baştan bir daha yükledim)
- Entered: sudo aticonfig --initlal -f --overlay-type=Xv (Terminalde girilecek)
- Entered: sudo aticonfig --set-pcs-str="DDX,EnableRandr12,FALSE" (Terminalde girilecek)
- Reboot (Yeniden başlat)
- Entered: sudo aticonfig --dtop=horizontal (Terminalde girilecek)
- Reboot (Yeniden başlat)
- Done.

neoberg

vallahi her şeyi denedim, sürücüleri kaldırıp baştan kurdum 9.6yı kurdum yok olmuyor olmuyor. Zaten xp kurmak zorundayım, tekrar grub yüklemekle uğraşmak istemiyorum.  Ubuntu'ya da format atacağım. Belki dağıtım da değiştirebilirim.