paket yöneticisi çalışmıyor

Başlatan wololo, 01 Temmuz 2009 - 20:41:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wololo

merhaba,

10 ay kadar pardus kullandım.2 gün önce ubuntu yükledim beğendim.kde ye aşina olmam nedeniyle kubuntu yükledim bugün.

java plugini yüklerken bazı güncellemeleri de yükleyeme kattı paket yöneticisi.bağlantımdaki sorundan dolayı bikaç kez yarım kaldı yüklerken.daha sonra ise "beklenmedik bi hata oluştu bug rapor edin" türünde hata verdi.program açılıyor ama boş.arama yapınca bu hatayı veriyor.güncellemelere bakınca da öyle.birkaç kez restart attımsa da faydası olmadı.
java plugin ciddi ihtiyacım var.sitesinden indirip sh komutuyla denedim yapamadım.
şimdi xp'yi açmak zorundayım
umarım yardımcı olabilirsiniz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Temmuz 2009 - 22:32:53

format attım

ardından java plugin i yükleyim dedim.bazı güncellemelerle beraber yüklemeye başladı.biraz sonra şifre sordu.girdim hata verdi.ubuntunuz gerçek değil dedi anlamadım.

doğru java yı yüklediğimden de emin değilim sun-java 5 plugin yüklemeyi denedim.

heartsmagic

Java'ya ne için gereksinim duyuyorsun. Buna göre farklı paketler kurarsın. Eğer sadece uygulamaları çalıştırmak içinse sun-java6-jre paketi yeter. Fakat sen codec, flash gibi meseleleri de tek kalemde halletmek istiyorsan:

sudo aptitude install kubuntu-restricted-extras
ile topluca bir yükleme yap. Bu arada oluşan bir hata varsa onu da görmüş oluruz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

wololo

sitelerdeki javalı uygulamalar için gereken sürüm lazımdı.
kodu denedim.yüklemeyi yaptı benim yüklemeye çalıştığım java sorunluymuş onu sildi.kpackagekit de düzeldi.
bu sefer de firefox u yükleyemedim oysa dün yüklemiştim.
ubuntu'ya döndüm yine.
kde4 le pc geçinemiyor,pardus 2009la da olmamıştı.
yardım için teşekkür ederim

heartsmagic

Şu an sanırım bu başlıkta sorduğun problemi çözdün, doğru anlıyor muyum?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

wololo