Warcraft 3 ALT+TAB sorunu!

Başlatan keylog, 30 Haziran 2009 - 11:03:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keylog

warcraft 3 de delay reducer kullanmak için alt+tab ile masaüstüne dönüp delay reducer açıyorum, sonra oyuna geri döndüğümde grafikler bozulmuş oluyor. Bu işlemleri yaparken, compiz kapalı metacity kullanıyorum, birde warcraft'da opengl kullanıyorum.

bu grafikleri düzeltmenin bir yolu yada delay reducerı oyun içinden ayarlamanın bir yolu yada daha oyuna girmeden ayarlamanın bir yolu var mıdır acaba =)

agritux

Sadece warcrafta ait bir özellik değil. Genel olarak yaşadığım bir durum (benim)
Onun için ben oyunları vs, tam ekran değil de window mode de çalıştırıyorum. Sorun kalmıyor.

keylog

window mode'da aynı tadı vermez sank ama :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Haziran 2009 - 11:26:08

window mode ayarını nereden seciyorduk yaw bulamadım :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Haziran 2009 - 14:02:40

windowed mode olarak açmayı başardım ancak sorunumu çözmedi yine aynı şekilde delay reduceri açıp oyuna dönünce görüntü bozuluyor sadece delay reducer değil wine in penceresinde açılan herhangi bir program açıp oyuna geri dönsem görüntü bozuluyor...

keylog

inglizce forumda da aynı sorunu yazmıştım başka x server'da çalıştırarak bu sorunu aşabileceğimi ingilizce derginin 25 sayısında bu konuyu anlattıgını yazmışlar bende dergisi indirip söylenenleri yaptım ancak diğer x serverlarda da bir değişiklik göremedim :( oluşturdugum bash sctipti #!/bin/bash
X :4 -ac -terminate -config only_one_monitor.conf & sleep 2
DISPLAY=:4 nice -20 env
WINEPREFIX="/home/keylog/.wine"
wine "/media/DATA/Oyunlar/WarcraftIII/w3l.exe"

Gurkanduzdirek

Eski bir konu ama arkadaslar compiz ile wine da olan bu sorun cozulebiliyor google a wacraft compiz yazsaniz muhtemelen cikacaktir