Ubuntu kapanmıyor?

Başlatan komikimben, 08 Mayıs 2008 - 22:10:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

konex

o komutu verince kapanıyor . hiç birşeyde yazmıyor kapanınca hani ubuntu yazısı birde altında ilerleme çubuğu var orda duruyor öyle kalıyor.

heartsmagic

Eğer bu komutla kapanıyorsa masaüstüne ya da panele bir uygulama ekle, komut olarak bunu yaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

gnome-power-manager pakedini kaldırıp yeniden kurmayı bir deneyin. Uğraşırım diyorsanız, heartmagic'in dediği gibi komutu masaüstüne kolayca ekledikten sonra, bu uygulamacığa bir de kapanma ikonu uydurup panele de ekleyebiliriz :)

konex

heartsmagic'in dediğini daha öncede yaptım gene olmadı ama snn dediğini yapcam gnome-power-manager pakedini kaldırıp yeniden kurmayı yükleyecem inş olurda rahatlarız  :)

heartsmagic

Eğer normal sudo shutdown -h now komutuyla kapanıyorsa uygulama eklediğinde de kapanması lazım. Eğer olmuyorsa eksik yapıyorsun demektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

Panele ya da masaüstüne, özel uygulamacık ekle diyip, komut yerine sana verdiğimiz komutu yazacaksın. Sonra özelliklerden ikonunu falan değiştirebilirsin.

Kutadgu

Benim ubuntu'mda kapanırken sorun vermeye başladı.kapat veya yeniden başlat deyince siyah bi ekran geliyor bilmemne bus failed gibisinden yazılar yazıyor sonrada ubuntunun turuncu çubuğu açılıştakinin tersi şekilde kapanma moduna giriyor. Sorun ne olabilir?

erginemr

Alıntı yapılan: ozguran - 15 Mayıs 2008 - 21:42:45
Benim ubuntu'mda kapanırken sorun vermeye başladı.kapat veya yeniden başlat deyince siyah bi ekran geliyor bilmemne bus failed gibisinden yazılar yazıyor sonrada ubuntunun turuncu çubuğu açılıştakinin tersi şekilde kapanma moduna giriyor. Sorun ne olabilir?

Hata mesajını tam olarak kaydedip buraya yazma şansınız var mı?

ufuk_k

Alıntı yapılan: ozguran - 15 Mayıs 2008 - 21:42:45

Network manager hatalarıysa normal. Çoğu kişide oluyor, zararsız. Ayrıca bu "açılıştakinin tersi" olması zaten kapandığı için normal değil mi?  :D

komikimben

Ubuntu meğersem kapanacakmış. dün gece kapatmak istediğimde gene kapanmadı. sonra kitap okumaya dalmışım. sonra birden bilgisayarın kapanmaya başladığını farkettim.

sorun ne bilmiyorum ama Ubuntu kapanıyor er yada geç. :)

yogarock

arkadaşlar bugün kernel guncellemesi yayınlandı...kerneli güncelledikten sonra düzelebilir...

sedefsiz_masrapa

şimdi bu başlıkta bilgisayarı kapanmayanlar anladığım kadarıyla log off a basıyorlar ve hiçbirşey olmuyor..
benim sorunum logoff un olduğu menü açılmıyor. yani benim bilgisayar da kapanmıyor birkaç gündür ama oturumu kapat diyebileceğim menü açılmadığı için kapanmıyor. ne yapabilirm?
terminale verdiğiniz komutu yazınca kapanıyor bilgisayar ama -kapatma menüsüne de ihtiyaç duyduğumuz için- panele özel uygulama eklemek sorunumu çözmez tabi..

ufuk_k

Onu da exit komutu adında uygulama ekleyerek çözebilirsin de, ben anlamadım 3 sayfadır Ubuntu kapanmıyor :D
gnome-power-manager pakedini tekrar yüklemeyi dene kaldırıp, bir de oturumlarda yüklendiğinden emin ol.
sudo dpkg-reconfigure gdm komutunu da deneyebilirsin.

sedefsiz_masrapa

teşekkürler, bilgisayarı kapatabildiğime sevineceğim aklıma gelmezdi..

ufuk_k

sedefsiz_masrapa

önce verdiğin komutu girdim, sonra synapticten gnome-power-manager pakedini tekrar yükledim.

sedefsiz_masrapa

yanlız şöyle bir sorun var. bilgisayarı kapatıp açınca tekrar eski haline geliyor. yani yine kapanmıyor.
gnome-power-manager pakedini tekrar yüklersem bir dahaki açılışa kadar sorun çözülüyor tabi..
sudo dpkg-reconfigure gdm kodu bir işe yaramıyor bu arada

ufuk_k

Sistem--tercihler--Oturumlar kısmında gnome-power-manager ya da güç yöneticisi vb. (sistemim Türkçe değil), aktif mi emin ol. Yoksa filan, sen orada oluştur komut gnome-power-manager diye.

sedefsiz_masrapa

Alıntı YapSistem--tercihler--Oturumlar kısmında gnome-power-manager ya da güç yöneticisi vb. (sistemim Türkçe değil), aktif mi emin ol. Yoksa filan, sen orada oluştur komut gnome-power-manager diye.

ya evet kapalıymış. power manager ı aktif edince düzeldi tabi..
dün bilgisayarım daha hızlı açılsın diye sessions daki birkaç gereksiz şeyi kapatmıştım da :D

ufuk_k

Ben ordaki gereksiz şeylerle ilgili bir konuya mesaj atmıştım, onu kapamayın diye yazmıştım :) Konu nerede bilmiyorum ama, bulursan işine yarar.

kartondosya

arkadaşlar benimde kapanış sorunum vardı bir kaç gün önce sistemin hızlanması için forumdaki bir başlıkta söylenenleri yapmıştım offline nın söylediğini yapınca düzeldi (Sistem--tercihler--Oturumlar kısmında gnome-power-manager ya da güç yöneticisi vb.aktif mi emin ol. Yoksa filan, sen orada oluştur komut gnome-power-manager diye.) orada ekle butonuna bastım ve yukarıdaki komutu hem isim hem komut bölümüne yazdım düzeldi

omergex

oncelikle merhaba, 8.04 kullanıcısıyım benimde pardus kapanma sorunum var ve bu sorun onceki surumlerde de vardı bi turlu çozemedim.normal kapatmaya calıstığımda sadece masaustu resmi kalıyor ve oylece kalıyor,donuyor yani
sudo shutdown -h now
bu kodla kapatmaya calıstığımda da aynı şey oluyor.

2 guncelleştirme yuklenmiyor bende araştırdıım kadarıyla baya bi insanın ortak sounuymus bu "initscripts ve e2fsprogs" guncelleştirmeleri acaba diyorum bunlarla bi baglantısı olabilirmi cınku "initscripts" guncelleştirmesinin acıklamasında shutingdown the system gibilerinden bişiler yazıyor, kuskulandım acıkcası

onerilerinizi bekleyorum..
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

ufuk_k

Alıntı yapılan: kartondosya - 30 Mayıs 2008 - 23:46:17
arkadaşlar benimde kapanış sorunum vardı bir kaç gün önce sistemin hızlanması için forumdaki bir başlıkta söylenenleri yapmıştım offline nın söylediğini yapınca düzeldi (Sistem--tercihler--Oturumlar kısmında gnome-power-manager ya da güç yöneticisi vb.aktif mi emin ol. Yoksa filan, sen orada oluştur komut gnome-power-manager diye.) orada ekle butonuna bastım ve yukarıdaki komutu hem isim hem komut bölümüne yazdım düzeldi

Zaten kapatılması zararsız bir şey olsaydı, o başlıkta belirtirdim. Onu belirtmememin sebebi, güç düğmelerinin o uygulama tarafından masaüstüne konulması. O düğmeleri kullanıyorsanız, aktif olması gerek.

komikimben

dün gene kapanması çok uzun süre aldı. rahat bir 6 dakika sürdü. nedenini bilemeyeceğim.