Pil durumu görünmüyor

Başlatan eren, 26 Haziran 2009 - 02:56:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Pil durumu görünmüyor, pilde ne kadar güç kaldığı belirsiz.

Ayrıca hiç bir işlem yapmazken bu değer bana fazla geldi.

Alıntı Yapcat /proc/cpuinfo | grep MHz
cpu MHz      : 2009.082
cpu MHz      : 2009.082

Tabi birde bu var.

Alıntı Yapsudo /etc/init.d/powernowd start
* Starting powernowd...                                                         * CPU frequency scaling not supported...                                [ OK ]
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Sorun zaten son çıktıda. Sanırım yine her daim problem yaşadığın "cpu scaling" sorunu ile baş başasın. Dizüstlerinde sorun olmaması gerekir normalde ama konu sen ve Ubuntu olunca yoğurdu üfleyerek yiyorum ben :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Bu makine benim değil arkadaşın makinesi. O da yeni aldı benim gibi. Ubuntu kurdum hemen ama yine aynı sorun. Çözüm önerin neler?
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Bu cpu scaling meselesi sorun olduğunda çözebildiğimizi çok az hatırlıyorum ben. Biliyorsun birçok başlığımız var, orada aklıma gelen her şeyi sıralamıştım, onlara bakarak denemeler yapılabilir.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Benim makinede t6400 bu makinede aynı işlemciye sahip. Biri sorunlu diğeri sorunsuz ve ikisinde de sıfır kurulum Ubuntu var. Ben artık bu meselenin işlemci ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Çünkü aynı işlemciye sahip 2 ayrı makine 2 ayrı sonuç veriyor. Başlıklara baktım biraz denedim ama sonuç alamadım. Daha fazla vaktim olunca derinlemesine dalacağım. :)

Monarch

Alıntı yapılan: Eren - 26 Haziran 2009 - 03:39:17
Bu makine benim değil arkadaşın makinesi. O da yeni aldı benim gibi. Ubuntu kurdum hemen ama yine aynı sorun. Çözüm önerin neler?
eren hocam bilgisayarı yeniden başlatınca pil simgesine tıklayıp ve "pil durumunu her zaman göster" opsiyonunu kullanın.
bende de kayboluyordu :)

eren

Sorun o değil. Simge zaten var, teşekkürler.

eren

Şu an pili çıkarttım ve direk prize bağladım, Ubuntu sistemi hala pil gücü ile çalışıyor sanıyor.

GAREZ

sistemi güncelle... sorun biter ve bataryasız kullanma... elektrik kesilirse kullanamazsın...

localhost

Tuhaf bir öneri olacak ama sistemde bluetooth yoksa asagidakini deneyebilirsin.

sudo update-rc.d -f bluetooth remove

Asagidaki kod bir kac yerde öneri olarak geciyor. Cözüm üretmismi evet Celeron, Pentium M, AMD islemcilerinde ve P4 lerde üretmis :)
sudo modprobe p4_clockmod

ve son olarak asagidaki link var.
http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=287721&page=3
Linux LPIC1 - MCSA

skahvecioglu

Bende benzer bir sorunu Asus laptop ile yaşıyorum... Sistem pili hiç görmüyor fişi çıkarsam bile bilgisayar fişe takılı diyor ve bataryayıda % 0 dolu olarak görüyor. Yarım saat kadar pille kullanabiliyorum ardından makinenin elektriği birden kesiliyor (Masaüstü bilgisayarlarda elektrik kesilmiş gibi aniden kapanıyor)
Ne Mutlu Türküm Diyene!