ubuntu-az.org hallediledi bir meselede yardiminiza ihtiyac var

Başlatan Turan Mete, 23 Haziran 2009 - 19:42:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Turan Mete

degerli arkadaslar bilindigi gibi ubuntu-az.org domainiyle alakali bir sorunumuz vardi.fakat bir kac defa irtibata gectikten sonra vermeye razi oldular. fakat bir sorun var.
ben onlara mail attim, dedim ubuntu-az.org u bize verin onlarda tamam dedikten sonra asagidaki cevabi yazdilar
---
pls make sure, that your server config accepts request for ubuntu-az.org, then I
can switch the domain over.
---
bende onlar icin serverde yer actim ve NS leri gonderdim ama bundan sonrkai cevaplarinda benden name serveri istemediklerini soylediler. ve bende biraz daha aciklayici bir cevap istedim. onlarda bunu yazdilar
----
If I patch my /etc/hosts to use your ip for ubuntu-az.org I don't see
your current site, you must be missing something in the apache config...
---
server admine sordum ne istediklerini anlamadigini soyledi bu konuda yardimci olmanizi bekliyorum. ne yapmaliyim serverde ?
Never tangle with a geek when source code is on the line.

Onoktake

"eğer , ubuntu-az.org için ip'ni /etc/hosts dosyama yamarsam, şu andaki siteni göremem (göremiyorum) . apache ayarlarında birşeyleri yanlış yapmışsın" diyor.
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

Turan Mete

degerlı hocam ne dedıgını anladım.
fakat ne yapmam gerekiyor
elimde whm var. ne yapiyimki bu süzelsin ?

Turan Mete

bytan

Problemi anlayamayınca öneride bulunmakta zor oluyor. Açıklayıcı cevap pek açıklayıcı gelmedi bana.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

eren

Bende bir şey anlamadım. Onların alan adını sizin sunucunun ns adreslerine (örnek ns1.fsftr.org v.b.) yönlendirmesi gerekiyor. Belki sizden Google blogger sitesinde olduğu gibi cname kaydı girmenizi isterler. Böyle bir istek varsa sunucuda gsh.google.com benzeri bir kayıt açmanız ve onlarında cname kaydı olarak bunu girmeleri lazım. Ancak bunu isteyeceklerini sanmıyorum.

Alt alan adları ile siteyi kullanabilmek için ns kaydı girmeleri gerekiyor. Siz onlara ns kayıtlarını verdiniz mi?
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Ubuntu-az

Selam Turan Mete nasilsin dusunmusdum ki, bu isi birlikde yuruturuz. Ama ne zamandir senden cevap alamiyorum. Mumkunse benimle irtibata gec. Cunki son yenilikler ne var onu bilmek isterdim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Temmuz 2009 - 13:35:37

Ben problemi anladim. Onlar ubuntu-az.org Domen adini senin hosting-in ip-lerine yoneltiyorlar ama cevap alinamiyor. Senin hostingin problemi var. WHM-le yapilacak bir is deyil. Mutlaka bana yaz her seyi ayrinitisiyla soyleyecegim. Benim de basima gelmisdi bu sorun.
Forumdakı tüm arkadaşlarıma güveniyorum. Bu yakınlığa ve desteye güvenerek Ubuntu Azerbaycan yolculuğuna başlıyorum. Hepinize teşekkürler!