[Çözüldü] Ubuntu Python hakkında yardım.

Başlatan DataTurk, 22 Haziran 2009 - 20:12:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DataTurk

Selam ubuntu-tr ailesi

ubuntu python hakkında bir sorum olucak sizlere

Resimde ortada görünen pencere bir [sqlmap-0.7rc1.tar.gz]  websecurity güvenlik taracısıdır.

Bu bir pythonda yazılmış programdır ben bu dosyayı nasıl çalıştırabilirim ubuntuda.Sqlmap.py dosyasını

nereye koyacagımı filan bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz ve bu program linux

sürümlerinde calışabilmeye uygunmuş.

Simdiden teşekkürler

iyi calışmalar

By_Mihni

İçindekileri bir klasöre boşalt sonra konsoldan klasörün içine gir python sqlmap.py diyerek dene bir bakalım

DataTurk

Alıntı yapılan: By_Mihni - 22 Haziran 2009 - 20:26:40
İçindekileri bir klasöre boşalt sonra konsoldan klasörün içine gir python sqlmap.py diyerek dene bir bakalım

By_Mihni  klasörü masaüstüne cıkartım  uçbirimden klasöre girmeyi denedim olmadı hata verdi.

Windows sürümlerinde pythonda hazırlanmış dosyaları python klasörüne atıp çalıştırıyorduk ubuntuda bunları atacak yer yokmu.Windows ñpde su sekilde calıştırıyorduk  cd .. / cd.. / cd python25 / python25>python.exe  ./slqmap.py bu kodları uyguladıgımızda calısıyordu bunları nasıl yapabiliriz ubuntuda.

konu ile ilgilendiginiz için sagolun.

By_Mihni

Masaüstüne çıkardığınızı var sayarak konsola cd /home/kullanıcı/Masaüstü/çıkarttığın klasör
diyerek girebilirsin...

DataTurk

Alıntı yapılan: By_Mihni - 22 Haziran 2009 - 20:47:45
Masaüstüne çıkardığınızı var sayarak konsola cd /home/kullanıcı/Masaüstü/çıkarttığın klasör
diyerek girebilirsin...

Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim verdiginiz komutları uygularak sqlmap.py calıştırdım.

İyi Çalışmalar

saygılarımla

By_Mihni