[Çözüldü] Askıya al, hazırda beklet

Başlatan hedzuben, 22 Haziran 2009 - 05:58:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hedzuben

Toshiba Satellite L40 17O dizüstünde ubuntu 9.04 yüklü. güncelleştirmeler de tamam. ama bir sorun var. Askıya al veya hazırda beklet'e bastığımda masaüstüne geri dönemiyorum. Ne yaptıysam olmadı; power tuşuna bastım, enter, mouse click, pause break...  
Siyah bir ekran ve sol üst köşede yanıp sönen bir imleçten başka * bir şey yok. Ben de mecburen power tuşuna uzun basarak kapatıyorum ve tekrar açıyorum.

heartsmagic

Bu özellikler için takas alanınını en az RAM boyutu kadar olması gerekiyor. Gerçi bu da bir ön şart sadece, normal şartlar altında da sorun yaşanabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ebubekirs

Dizüstü bilgisayarlarda disk ya da ram kullanarak beklemeye alma konusunda sorunlar oluyor. Ben de aynı sorunu yaşamıştım, kernelin yeni sürümüyle birlikte masaüstü açılmıştı ancak bu sefer de mouse ve usb portlar devre dışı kaldı.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

hedzuben

120 gb hdd'nin 20 gb lik kısmını ext4 olarak formatladım ve ubuntuyu buraya kurdum. 1,5 gb ram var. Ben de 3 gb lik alanı linux-swap olarak ayarladım. Daha sonra geriye kalan bellek alanını da yine ext4 olarak formatladım orayı da xp deki D: bölümüne benzer şekilde kullanırım diye düşündüm.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Haziran 2009 - 23:58:58

acaba swap alanını yanlış mı ayarladım. Ayrıca cpu kullanımı da sürekli %98-%100 arasında seyrediyor. üstelik sadece firefox açık ve bide rapidshare'den dosya indiriyorum o kadar. Bu kadar uygulama için %100 se oyun oynadığımda nolucak. Xp de bu kadar değildi cpu kullanmı.

heartsmagic

Ben sadece ön şartı söyledim, ne yazık ki kesin çalışır diyemiyorum.
free -m ne diyor şu anda?

Ayrıca CPU meselesi başka bir başlığın konusu, fakat söylemliyim ki normal değil o değerler. Foruma biraz göz gezdirirsen yine bu konuda sorun yaşayan arkadaşların açmış olduğu başlıkları görürsün.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hedzuben

Neyse zaten Karmic Koala kurunca sorun halloldu :)