[Çözüldü] Kde 3.x kurmak

Başlatan kuleyni, 21 Haziran 2009 - 17:52:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kuleyni

Uzun zamandır linux dünyasının özgürlüğü ve bol çeşitliliği yüzünden hdd mi böl böl bi hal oldum  :) Artık bölümlerin arasında karışıyordum.Sadece iki üç tane 0 Mb'lık bölüm vardı.Artık yeter dedim önemli şeylerin yedeğini aldıktan sonra hdd deki bütün herşeyi sildim.Şimdi elimde hem ubuntu hem kubuntu var.Kubuntuyu denedim.Sürekli gnome kullanmamdan mıdır bilmiyorum pek sevmedim.Ama bilgisayarımda olsunda istiyorum.Sadece bir Kde merakı yüzünden kubuntuda kurmak istemiyorum.Bunun için normal ubuntuma KDE kurmak istiyorum.Yani hem GNOME hem KDE.Bu iki masaüstü ortamının bulunmasının kötü bir yanı var mı?Sistem kararlılığının bozulması,yavaşlama gibi....

matrax_41

Farklı bir kullanıcı oluşturup ona kurarsan daha iyi olur sanırım.Ubuntuya kde kurmak için kubuntu-desktop paketini yüklemen lazım

heartsmagic

Farklı bir kullanıcıya gerek de yoktur aslında. Sonuçta paketler sistem geneline kurulmakta. KDE'yi dilediğin gibi kurup kullanabilirsin. Sonuçta iki masaüstü de birbirinden bağımsız çalışmaktadır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kuleyni

Daha önce hiç ikisini aynı sisteme yüklemedim bu ilk olacak.Başka bi kullanıcı hesabı daha açsam varsayılan masaüstünü KDE yapabilir miyim?

ironic

@heartsmagic in de söylediği gibi ikinci bir kullanıcıya gerek yok. Herhangi bir sorunla karşılaşmazsın. Beğenmezsen de tekrardan kaldırabilirsin.  Girişte ister KDE yi, İster Gnome ' u başlatırsın. İstediğini de öntanımlı yaparsın. Her seferinde seçim yapma zorunluluğu ortadan kalkar.

kuleyni

KDE4 kurdum.Ama beğenmedim.Bazı şeyler çok abartılı olmuş.KDE3 kurmama yardım eder misiniz?
Bu konuyu inceledim: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8841.0.html
ama aşağıda verdiğim kod çalışmıyor:
wget http://apt.pearsoncomputing.net/public.gpg

ironic

Dosyaların bulunduğu sitede sorunlar oluşmuş. Onarım yapıldıktan sonra tekrar eklenecekmiş.

kuleyni

Bu dosyaları bulmanın başka bir yolu yok mudur?

heartsmagic

Alıntı yapılan: kuleyni - 23 Haziran 2009 - 19:47:53
Bu dosyaları bulmanın başka bir yolu yok mudur?

http://apt.pearsoncomputing.net/

Açıklamada yıldırım düşmesi sonucu sorun olduğu, projenin şimdilik durduğu parçalar yenilenince devam edeceği yazmakta.

kuleyni

KDE3 ü yüklemenin başka bi yolu yok mu?Bu projenin devam etmesini beklemek zorunda mıyım?

ironic

Eren' in verdiği depolar bu site tabanlı değilmiş. Sadece anahtar bu siteden indiriliyor.

KDE 3.5 Maintainers deposu doğrulama anahtarı için;

sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 44869960

kuleyni

teşekkürler @ironic.sonunda yükledim.

heartsmagic

@ironic'e teşekkür ederek konuyu kapatalım.