zoom marka usb modem kurulumu

Başlatan frkntlgyc, 19 Haziran 2009 - 19:21:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

frkntlgyc

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8176.0.html bu konudakileri yaptım ama bağlan dediğimde firmware tanımıyor fln diyor.Acil yardım edin bir arkadaşa ubuntu kuruyorum fakat usb den bağlandığına emin olmam gerek şuan windowsaltından yazıyorum live cd den deneme yapıyorum lütfen acil yardım ederseniz çok iyi olur modem zoom series 0376 yazıyor acill

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Cum 19 Haz 2009 20:48:26 GMT-2

arkadaşlar kimse bilmiyo mu?

heartsmagic

@frkntlgyc ne yazık ki sen ne kadar acil yazarsan yaz, eğer buradaki kimse çözümü bilmiyorsa bir fayda sağlamayacaktır. Biliyorum bir kişiyi daha Linux'a kazandırmak istiyorsun ancak ne yazık ki her daim burada birileri olmayabiliyor, olsa da çözümü bilmeyebiliyor.

Eğer firmware yükleme hatası veriyorsa bence ya firmware uygun değildir ya da doğru yerde değildir.

Ayrıca

lsusb komutu ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agritux

Maalesef arkadaşıma ubuntu kurdum ama ubuntuda bende tanıtamadım zoom marka usb modemi
Sonra pardus kurayım dedim. Pardusta bu yöntemle kurmayı başardık. Ubuntu da hiç denememiştim bu yöntemi.
Geçenlerde forumda ubuntu için anlatımını buldum. İşte linki  burada. Bizi de haberdar edersen arkadaşıma ona göre ubuntu kurarım :)

heartsmagic

Evet bu konuda bir anlatım mevcut. Hoş Pardus tarafındaki anlatım bize de uyar. Denenebilirmiş kısacası. Ancak Pardus veya Ubuntu, sonuçta ikisi de Linux dağıtımı. Arkadaşın kullanıyor ve beğeniyorsa ne âlâ.

agritux

Ubuntu tercih ediyor. Ben paketler yok sanıyordum. Meğer varmış

heartsmagic

Ben zaten kişileri karıştırmışım :D @sessizce senin olayını iyi hatırlıyorum. Pardus yolu takip edilerek bu tarafta da denenebilir kurulum.

agritux

Tüh dün onlarda kaldım keşke ubuntu kursaymışım :D
@frkntlgyc da bilgilendirirse iyi olur aslında :)
Çünkü beceriksiz ilan edildim. Monitörünü tanıtamadım, internetini bağlayamadım :)

heartsmagic

Olur arada böyle şeyler, ben de başkalarının bazı meseleleri için uzun sürelerce uğraşıp yapamadığımı bilirim :)