www.ubuntu-azerbaijan.org

Başlatan Turan Mete, 17 Haziran 2009 - 20:04:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Turan Mete

dəyərli dostlar ubuntu azərbaycan üçün bir sayt açdıq. ubuntu-az.org uda ubuntuya mail atmisam verecekler İnsallah.
wikide dokumantasyn falan yazanlar lazimdir
MSN : turanmete@turanmete.net
Never tangle with a geek when source code is on the line.

özgürubuntu

Çok sevindim bu habere :D kolay gelsin umarım siteniz başarılı olur, Azerbaycan'lı Linuxdaşlarla dolar taşar :)

Turan Mete

tesekkurler kardes, tabiki sizin yardimlarinizda bizim icin onemli

heartsmagic

Umarım ubuntu-az meselesi hallolur ve sizin de tecrübelerinizi paylaşacağınız kendinize has bir siteniz olur. Burasının kapısı sonuna kadar sizlere açık, fakat her ülkenin yerel sitesi varken güzelim Azerbaycan'ın da olmasını can-ı gönülden isterim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Turan Mete

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Haziran 2009 - 23:10:33
Umarım ubuntu-az meselesi hallolur ve sizin de tecrübelerinizi paylaşacağınız kendinize has bir siteniz olur. Burasının kapısı sonuna kadar sizlere açık, fakat her ülkenin yerel sitesi varken güzelim Azerbaycan'ın da olmasını can-ı gönülden isterim.
hocam bazi konularda sizinle konusmamiz lazim. bize yardimci ola bileceginiz husular var.
ubuntu sitelerinin hepsi ayni sistemle calisiyor gibime geldi, belirli bir CMS veya acik kaynak kodlu bir yazilimmi kullaniliyor.
Wikiden falan bahsetmiyorum. normal siteden bahseidyorum.

eren

Ana sayfa Drupal, forum ise genelde SMF. Sitenin yeniden açılacak olması güzel, hayırlı olsun.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

bytan

Hayırlı olsun. Çok sevindirici bir haber.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

canosayan

çalışmalarınızda başarılar.
Chmod bizim işimiz.

Ubuntu-az

Alıntı yapılan: Turan Mete - 17 Haziran 2009 - 20:04:16
dəyərli dostlar ubuntu azərbaycan üçün bir sayt açdıq. ubuntu-az.org uda ubuntuya mail atmisam verecekler İnsallah.
Salam qardaşım ümid edirəm ki, ubuntu-az.org-u verərlər. Yəqin ki, əvvəllər bu domen-i işlədən uşaqlardan xəbərin var. Onlar qaydaları pozduqları üçün Canonical bu domen adını bağladı. Mən də domen adını almaq üçün müraciət etmişəm. Ancaq fərqi yoxdur. Əsas odur ki, Ubuntu-az olsun. Çünki orada bir çox dillər var ki, ancaq Azərbaycan dili mövcud deyil. Düzdür həmişəki kimi gec oyanmışıq ama yenə də gec deyil. Yaxşı olar.
Forumdakı tüm arkadaşlarıma güveniyorum. Bu yakınlığa ve desteye güvenerek Ubuntu Azerbaycan yolculuğuna başlıyorum. Hepinize teşekkürler!

heartsmagic

@Ubuntu-az, müracaatı hangi şekilde yaptın? Detaylarıyla anlatırsan elimizden gelen bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırız. Ayrıca şu ana kadar ubuntu-az.org'un başından geçenleri, hangi problemleri yaşadığını, neden Canonical'ın bu alan adını bağladığını bana özel ileti ile yazarsan sevinirim.

Ubuntu-az

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Haziran 2009 - 11:44:33
@Ubuntu-az, müracaatı hangi şekilde yaptın? Detaylarıyla anlatırsan elimizden gelen bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırız. Ayrıca şu ana kadar ubuntu-az.org'un başından geçenleri, hangi problemleri yaşadığını, neden Canonical'ın bu alan adını bağladığını bana özel ileti ile yazarsan sevinirim.
ubuntu-az.org çok kısa süreliğine açılmışdı. Başından geçenleri ben de çok ayrıntılarıyla bilmiyorum ama kullanan arkadaşlar kendi çıkarları için kullanmışlar. Sandığım kadarıyla Ubuntu-dan çok forumda daha başka mevzular açılmış ve sitede reklamlar falan varmış. Ama ki, muracaatıma geldiğimizdeyse bana canonical-ın bir kaç çalışanının e-mail-i verilmişdi ki, onlarla da yazışmalar devam ediyor. Ama hala vermek istemedikleri belli.Ama sizin de öneriniz varsa bilmek isterim.
Forumdakı tüm arkadaşlarıma güveniyorum. Bu yakınlığa ve desteye güvenerek Ubuntu Azerbaycan yolculuğuna başlıyorum. Hepinize teşekkürler!

heartsmagic

Öneriden ziyade belki birileriyle konuşabiliriz diye sormuştum. Kabaca olayları anladım. Şu an sizin ekipte eski ekipten kimse yok değil mi?
İnşallah temiz bir başlangıç için alan adını verirler.

Turan Mete

Alıntı yapılan: Ubuntu-az - 19 Haziran 2009 - 11:35:29
Alıntı yapılan: Turan Mete - 17 Haziran 2009 - 20:04:16
Salam qardaşım ümid edirəm ki, ubuntu-az.org-u verərlər. Yəqin ki, əvvəllər bu domen-i işlədən uşaqlardan xəbərin var. Onlar qaydaları pozduqları üçün Canonical bu domen adını bağladı. Mən də domen adını almaq üçün müraciət etmişəm. Ancaq fərqi yoxdur. Əsas odur ki, Ubuntu-az olsun. Çünki orada bir çox dillər var ki, ancaq Azərbaycan dili mövcud deyil. Düzdür həmişəki kimi gec oyanmışıq ama yenə də gec deyil. Yaxşı olar.
qardasim xeberim yoxdu onlardan ne edibler amaki yazdigim maili oldugu kimi size yazim
----
Hello we are Azerbaijanian students which are using Ubuntu/Linux as their OS. Firstly I want to say that newly we opened a web site http://www.ubuntu-azerbaijan.org (we didnt design mainpage yet) http://forum.ubuntu-azerbaijan.org(forum is working very well).  But then I saw that to create a loco team we must own ubuntu-az.org also. I checked the domain and I saw your mail. We also opened a channel in freenode #ubuntu-azerbaijan
we and my friends before us want a coordinative web site. and ubuntu-az.org domain is very important for us.
Could you help us on this topic.
-----
eklemeler yapalim isterseniz I) ama olursadaki oz domeinimizden davam edek. qardas İRC veya MSNE gele bilersenmi. danisaq biraz

heartsmagic

Eğer olabiliyorsak bizler de referans olmaya çalışırız.

Turan Mete

site bu dakika itibariyle acilmistir.
hepimize hayirli ugurlu olsun...
http://www.ubuntu-azerbaijan.org

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ironic

Sevindirici bir haber. Ubuntu ailesine yeni bir üye daha katılıyor.  :)

Bedreddin

Daha önce yöneticilerimiz Ubuntu-TR'ye Azerbaycan'dan çok ziyaretçi geldiğini söylemişlerdi, durum böyleyken siteye görülebilecek bir duyuru koymak, hatta Azerbaycan Türkçesi bölümünü www.ubuntu-azerbaijan.org'a yönlendirmek, Azerbaycanlı arkadaşlarımıza destek olmak adına güzel olabilir :)
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

celalornek

heartsmagic

Hayırlı olsun. Umarım tez zamanda tanınmış yerel ekipler arasına da girersiniz.

@Fuzûli'nin de önerisini derhal değerlendirmeye alalım bence.

Not: @Eren çoktan halletmiş bile.

canosayan

Chmod bizim işimiz.

maxxblade