opensuse temini

Başlatan günberi, 17 Haziran 2009 - 17:52:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

günberi

merhaba,
Opensuse indirmek istiyorum.
DVD ve LiveCD seçenekleri var. Ben kotalı ADSL kullanıcısıyım.
Benim merak ettiğim susede, ubuntudaki gibi live cd ile kurulum yapılabiliyor mu?
DVD indirmek benim için hayal maalesef.
Lâ fetâ illâ Ali, lâ seyfe illâ Zülfikâr

garafatma

http://en.opensuse.org/Installation/11.1_Live_CD

yukarıda söylediğine göre live cd dende kurulum yapılabiliyor.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

raspacı

Ben kullanmıştım live cd de. Sonra da aynı cd den kurmuştum.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

günberi

teşekkürler.
Hemen indiriyorum.
Lâ fetâ illâ Ali, lâ seyfe illâ Zülfikâr

xwes

@günberi, kotaliysaniz kotaniza yazik yerinizde olsam internet kafe'ye gider oradan indirirdim torrent ile. Internet kafelerde baglanti çok hizli 1 saatte iner. 1 YTLye patlar  :)

maxxblade

Alıntı yapılan: xwes - 17 Haziran 2009 - 22:43:51
@günberi, kotaliysaniz kotaniza yazik yerinizde olsam internet kafe'ye gider oradan indirirdim torrent ile. Internet kafelerde baglanti çok hizli 1 saatte iner. 1 YTLye patlar  :)
bende 1 saatte inio :)
ama server yoğun olduğunda 32 ho. 54 min. yaziyor :D

Heisenberg

Sayın forum üyeleri, open susenin live cdni indirmekteyim lakin live ve gnome olanın yanında "no upgrade" yazıyor, bu o sürümün güncelleştirilmeyeceği anlamına mı geliyor 4.7 olanla 667 mb olan arasındaki fark nedir?
ALLES WAR DIE SEKTE !

cagriemer

Hayir, "no upgrade" daha onceki bir OpenSUSE surumunden o medya ile yeni surume yukseltemeyeceginizi anlatiyor. Sifirdan kurulum yapabilirsiniz sadece demek istiyor. DVD surumu icerisinde bir suru uygulama barindirir. Kurulum sonrasi internete baglanmadan DVD uzerinden uygulama kurabilirsiniz. CD surumu ile sistemi kurar, ihtiyac duydugunuz paketlerin guncel hallerini depodan indirirsiniz. Farki budur.