[Çözüldü] Geany nasıl kurulur?

Başlatan bugraaydogar, 16 Haziran 2009 - 18:45:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bugraaydogar

arkadaşlar merhaba ubuntuda çok çok yeniyim,,C ve C++ kodlarımı çalıştırmak istiyorum.Forumda yaptığım araştırmalar sonucu C kodlarımı çalıştırmayı öğrendim.Ama güzellik açısından bir editörümün olmasını istedim ve yine forumda geany isimli editörü duydum.Ancak bir türlü yükleyemedim "sudo apt-get install geany" komutunu falan kullandım sonuca ulaşamadım.Daha sonra geany'i sitesinden indirdim ve öyle kaldım,,nasıl kurabilirim hiç bilmiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum bu arada ubuntu 8.10 kullanıyorum..

osmancan

Geany depoda mevcut.depodan kurdum açtım sorunsuz çalışıyor.gerçi ben 9.04 kullanıyorum.
8.10 sürümünde de depoda mevcut olması lazım.kontrol edin isterseniz.
Ubuntu User number is # 33126
Linux user number is #529943

bugraaydogar

dediğim gibi ubuntuda çok yeniyim depoya nerden ulaşabilirim? bildiğim kadarıyla zaten depoda olsa sudo apt-get install geany yazınca yüklenmesi gerekmez miydi?

command

Synaptic programını denedinmi ?
Menuden ulaşabilirsin

osmancan

sistem>yönetim>synaptic paket yöneticisi tıklayın şifreni soracak yazıp ok deyin.ara bölümüne geany yazın sonuç çıkacaktır.üzerine tıklayın sağ tuş kurulum için işaretleyin tıklayın.sonra yukarda uygulayı tıklayın kurun.

Not:daha öncede dediğim gibi ben 9.04 kullanıyorum ve depoda var ama siz 8.10 kullanıyorsunuz depoda olup olmadığından emin değilim.

ironic

Geany intrepid depolarında var.

sudo apt-get install geany

komutunu girdiğinde ne hata aldın?

Öncelikle şu bölümü inceleyin.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/board,142.0.html

Depoda 0.14 sürümü olduğu gözüküyor.

Getdeb sitesinde de Intrepid için en son 0.16 var.

İndirmek için;

http://www.getdeb.net/search.php?search_distro_id=11&keywords=geany

bugraaydogar

oldu çok teşekkür ederim..

osmancan