[Çözüldü] Acer Aspire One - Ubuntu 9.04 ve kablosuz kart sürücüsü

Başlatan qwertycuma, 16 Haziran 2009 - 10:47:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

qwertycuma

merhaba arkadaşlar,
işletim sistemini yeni kurdum ve ubuntu konusunda çaylak biri olarak soruyorum siz de bir bir çaylağa göre anlatınız :)

kurulumdan sonra hiçbir sürücüyü kurmadım. wifi haricindeki bütün donanımlar kuruldu. aspire one'a wifi sürücüsünü nasıl kurabilirim?

canosayan

şu sayfada madwifi kurulumu var. http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Acer_Aspire_One

öncesinde sistem> yönetim >donanım sürücüleri yolunu izleyerek wireless ile ilgili bir sürücü var mı bakın. varsa aktif yapıp deneyin
Chmod bizim işimiz.

qwertycuma

donanım sürücüleri bölümünde sürücü yoktu. verdiğiniz linkteki adımları uygulayarak kurulumu tamamladım şu anda aktif ve çalışıyor ama aç-kapa swich'i pasif durumda. onu kullanabilmenin bir yolu var mı acaba?

canosayan

Alıntı yapılan: qwertycuma - 16 Haziran 2009 - 11:21:43
donanım sürücüleri bölümünde sürücü yoktu. verdiğiniz linkteki adımları uygulayarak kurulumu tamamladım şu anda aktif ve çalışıyor ama aç-kapa swich'i pasif durumda. onu kullanabilmenin bir yolu var mı acaba?

açıkçası aç kapa switch'i bendede çalışmamıştı.
ama hiç ihtiyaç duymadığımdan denemedim.

sorunu çözdüğünüze göre sanırım konu kapanabilir
Chmod bizim işimiz.

qwertycuma

ama wifi'nin sürekli açık kalması batarya ömrü için çok ciddi bir dezavantaj olacaktır. o yüzden aslında önemli bir konu. isterseniz swich konusu aydınlanınca konuyu kapatınız.

canosayan

bağlantı simgesine sağ tıklayarak wireless kapatılabiliyor diye hatırlıyorum.
Chmod bizim işimiz.

qwertycuma

evet denedim kapatılabiliyormuş.  :) artık kapatabilirsiniz konuyu.