Debian-testing kurulumundaki sorunlar

Başlatan hasansahin, 15 Haziran 2009 - 16:16:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasansahin

Merhaba,

Son iki gün içerisinde sayısız debian-testing imajı indirdim. Ve inanılmaz sorunlar yaşıyorum.

1. debian-testing-i386.iso (geçen haftaki) (680mb) : debconf hatası ve kurulum patladı.
2. debian-testing-i386.iso (bu haftaki) (680mb) : hard diskleri tanımıyor. 5 farklı makinada denedim. Hiçbir makinanın hiçbir hard diskini tanımadı.
3. debian-testing-netinstall : hard diskler tanınmıyor.
4. debian-testing-businesscard : hard diskler tanınmıyor.

Bütün ISO'ların MD5 denetimleri yapıldı. Cd.ler 16x ve DAO modunda yazıldı. Sorunun ne olduğu hakkında fikriniz varmı?
Amacım sıfırdan debian-testing kurmak, stable'dan yükseltme yapmak istemiyorum.

NOT : Expert kurulumda, "bir kabuk aç" diyorum ve "fdisk -l" komutunu verince bütün disklerimi görebiliyorum.Bence bu imajlarda bir sıkıntı var.
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

opusxx

debian-testing-businesscarddün kurdum ve expert mod da xfce4 masaüstü ortamı seçili kurulum yapmaya kalkışınca  ağı otomatk olarak tanımadı. xfce4' ü en başta seçmeyip kuruluma başladığımda ise sorunsuz kurulum devam etti. Fakat awesome3 + xfce4 te awesome3 ikonları görmüyor. Lenny de awesome3 ü zorla kurmuştum ve hiçbir sorun yoktu. Taaki yeni * bir şey yüklemeye kalkışıncaya kadar bu da küçük bir anektod olsun :)...
nVidia GeForce 8600 GT (512)
Lxde + Awesome wm 3.4.6
philips 109b6 (19 inc )
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+  1024 ram,

Alquimista

Alıntı yapılan: hasansahin - 15 Haziran 2009 - 16:16:32
Merhaba,

Son iki gün içerisinde sayısız debian-testing imajı indirdim. Ve inanılmaz sorunlar yaşıyorum.

1. debian-testing-i386.iso (geçen haftaki) (680mb) : debconf hatası ve kurulum patladı.
2. debian-testing-i386.iso (bu haftaki) (680mb) : hard diskleri tanımıyor. 5 farklı makinada denedim. Hiçbir makinanın hiçbir hard diskini tanımadı.
3. debian-testing-netinstall : hard diskler tanınmıyor.
4. debian-testing-businesscard : hard diskler tanınmıyor.

Bütün ISO'ların MD5 denetimleri yapıldı. Cd.ler 16x ve DAO modunda yazıldı. Sorunun ne olduğu hakkında fikriniz varmı?
Amacım sıfırdan debian-testing kurmak, stable'dan yükseltme yapmak istemiyorum.

NOT : Expert kurulumda, "bir kabuk aç" diyorum ve "fdisk -l" komutunu verince bütün disklerimi görebiliyorum.Bence bu imajlarda bir sıkıntı var.

Harddiskleri tanımadığını söylerken, nasıl bir uyarı alıyorsunuz?

Benim ilk aklıma gelen ftp'deki Debian ISO'larını çekerken debian-testing-i386-CD-1.iso ile başlayarak isimleri 2-3-4-5.. diye sıralı olarak devam eden kalıplar görürsünüz bunlardan birincisini indirmelisiniz bir ev kullanıcısı olarak direk kurulum yapmak için. Eğer 2-3-4.. gibi devamında birini indirmişseniz yükleme kısımına geçmeden yani cd açılışta ilk olarak bu gibi bir hata verebilir.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.