Songbird 1.2 duyuruldu !

Başlatan ironic, 13 Haziran 2009 - 12:50:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bedreddin

Oy vermek isteyenler, sisteme üye olmanız gerekmiyor neredeyse. MSN hesabınızla ya da OpenID'nizle giriş yapabiliyorsunuz.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

FıratikUS

magnatune müziklerini dinlemek için bir songbird eklentisi var songbird addons sayfasında.Ama ubuntuda ve windowsda da denedim eklentinin install yazısı etkin değil.Bunun sebebini ve çözümünü bilen varmı?
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

ironic

Alıntı yapılan: GeNuS - 02 Eylül 2009 - 22:35:38
magnatune müziklerini dinlemek için bir songbird eklentisi var songbird addons sayfasında.Ama ubuntuda ve windowsda da denedim eklentinin install yazısı etkin değil.Bunun sebebini ve çözümünü bilen varmı?

Songbird, sadece uyumlu eklentilerin görüntülenmesine izin veriyor. Sağ üst köşede seçenek mevcut. Ftp sunucusu üzerinde, eklentilerin geliştirilme aşamasındaki sürümleri mevcuttu. Şu an adresi bulamadım. Eğer geliştirilmesi hâlen devam ediyorsa adresi bulup buraya eklerim.

xwes

Alıntı yapılan: Fuzûli - 02 Ağustos 2009 - 12:34:15
Bu arada Songbird Idea Kitchen'a bir başvuruda bulundum. Desteklerinizi bekliyorum. :)

iTunes'un özellikle büyük arşivi olanlar için harika bir özelliğini Songbird için de istedim. "Skip this when shuffling." yani "Rastgele çalarken bunu atla." Peki ne işe yarıyor? Örneğin 20000 MP3'ten oluşan bir müzik arşiviniz var ve siz o akşam kitap okurken arkadan enstrümantal türdeki şarkıların rastgele çalmasını istiyorsunuz. Ama enstrümantal türünde, tarzı diğer sanatçılarla örtüşmeyen bir sanatçı var, bu durumda "skip this when shuffling"i seçiyorsunuz ve karışık çalarken bu şarkıları atlamış oluyor. Özellikle 80-120 GB iPod'u olanlar için vazgeçilmez bir özelliktir. Şu anda bu özellikten faydalanmak için MP3'leri buradan atıp, babamın XP yüklü dizüstü bilgisayarına geçip iTunes'tan gerekli ayarı yapmam gerekiyor.

http://getsatisfaction.com/songbird/topics/add_skip_this_when_shuffling

Sanirim bunu eklenti ile saglayabiliyorsunuz:
http://addons.songbirdnest.com/addon/1286

FıratikUS

@ironic teşekkürler bilgilendirme için...

ChoPin

.xpi dosyasını fileroller ile açın içeriden install.rdf adlı dosyayı çıkartın text editor ile açın .. açtıktan sonra songbird sürüm numarasını değiştirin kaydedin kapatın .. düzenlemiş olduğunuz bu dosyayı tekrardan .xpi uzantılı eklentinin içine atın ama ilk install.rdf dosyasını arşivden silmelisiniz ilk olarak .. sonra songbirdün üzerine sürükleyin yüklensin .. bu yolla her eklenti yüklenebiliyor ..

ironic

@Genus, dediğim adresi buldum. Orda magnetune eklentisine ait herhangi bir kayıt yokmuş. Anladığım kadarıyla da ordaki eklentiler resmi yayımlanan eklentilermiş. @Chopin 'in önerisi yanında bu işler için biçilmiş kaftan "nightly tester tools " eklentisini kurarak da, uyumlu olmayan eklentileri kurabilirsin. Tabi her iki kullanımda da asla uyumlu eklentinin yerini tutamaz. Umarım herhangi bir sorun çıkarmaz.

Eklenti bilgisine baktım da güncellenmeyeli çok uzun süre olmuş.  Geliştirilmesi durmuş gibi bir şey olmuş.

FıratikUS

@ironic, verdiğin eklentiyi indirdim ama magnatune eklentisi yine etkin olmadı.Chopinin dediklerini beceremedim:(
Songbirdi biraz karıştırırken şöyle birşey buldum.
http://addons.songbirdnest.com/addon/226/versions

Buradaki eklentiyi indirdikden sonra songbird'e magnatune sekmesi ekleniyor ama müzik dosyalarını bir türlü içe aktaramadım.
bende geçici olarak songbird'in tarayıcısından magnatune'yi dinliyorum:(

ironic

Genus, öncelikle nightly tester tools u kur. Songbird ü yeniden başlat. Magnatune eklentisi için açılacak yükleme penceresinde "force install"  gibi bir düğme çıkması lazım. Ona basarak yükleyebilirsin. Ayrıca ntt menüsünde, yüklü fakat uyumlu olmayan eklentileri etkinleştirmek için seçenek de mevcuttu galiba. Kullanmayalı çok uzun zaman oldu.

FıratikUS

@ironic dediklerinizi harfiyle yapmıştım.Magnatune kısayolu soldaki sütunda gözüküyor.Eklentilerden magnatune/options'a girince :sync with magnatune store yazısı var tıklayınca şarkı listesini indirmesi gerekiyor ama olmuyor içeriği aktarmıyor.Ntt'ye gelince options'da eklentilerle ilgili bir içerik yok.....
EK:jamendo'nun içeriğini ekledim sorunsuzca songbirdde dinleyebiliyorum.

ironic

Zaten kurulum yapılmış. Az önce ben de 1.4 sürümlerinde denedim. Aynı sorun mevcut.  Güncellenmesini beklemek gerekecek . 

FıratikUS

jamendo ile idare edicem artık.Herkese tavsiye ederim.Songbird de dinlemek dahada bir keyifli:)

coni

Bu mozillanın bir eklentisi gibi mi yoksa bağımsız bir program mı bunu kurmak için mozillayı kurun diyor. Ayrıca mozillanın 3.5 sürümü kurulu ama onu görmüyor eskisini kurun diyor.

ironic

songbird 1.4 svn sürümlerini kullanıyorum. Firefox 3.0.13 yüklü sadece . Sistemde firefox a ait tüm paketleri kaldırmaya çalıştığımda songbird sorun çıkarmıyor. Hangi sürümü kurmayı denedin?

coni

Alıntı yapılan: ironic - 05 Eylül 2009 - 20:06:15
Firefox a değil de  xulrunner paketine bağımlı olabilir. Firefox 3.0 ı nasıl kaldırdın?

dpkg -l | grep xulrunner

komutunun çıktısı nedir?

Firefox u synaptic kaldırdım

dpkg -l | grep xulrunner

şu şekilde çıktısı

cuneyt@coni:~$ dpkg -l | grep xulrunner
ii  xulrunner-1.9                              1.9.0.13+nobinonly-0ubuntu0.9.04.1               XUL + XPCOM application runner
ii  xulrunner-1.9-gnome-support                1.9.0.13+nobinonly-0ubuntu0.9.04.1               Support for Gnome in xulrunner-1.9 applicati
ii  xulrunner-1.9.1                            1.9.1.2+nobinonly-0ubuntu0.9.04.1                XUL + XPCOM application runner
ii  xulrunner-1.9.1-gnome-support              1.9.1.2+nobinonly-0ubuntu0.9.04.1                Support for GNOME in xulrunner-1.9.1 applica

ironic

Az önce yaptığım denemede herhangi bir firefox bağımlılık sorunu oluşmadı. Bildiğim kadarıyla da songbird de tarayıcı motoru tümleşik geliyor. Düzenlediğim mesajımda da sorduğum üzere hangi songbird sürümünde alıyorsun bu hatayı?

coni

Bu başlıkta ki likten indirdim 1.2 sürüm numarası

efkan76

slm arkadaslar, benim de yardimi ihiyacim var, benim sorunum songbird  ile ihpone  telefonumu kulanabilirmiyim ? ben songbird  indirdim ve yazildigi gibi yaptigimi saniyorum , kisa yol olusturdum ve calistirma simgesi geldi ama tikilayinca calismiyor. nedeni ne olabilir acaba
simdiden yardimlariniz icin Tesekürederim emeginize saglik.
kapan

umityakup

Bildiğim kadarı ile Songbird Linux ile yolları ayırdı.. ::)

rutku

Desteğini çekti ama hala güncel linux paketleri yayınlanıyor.
Şuan 1.8 sürümünü kullanıyorum  :)

adresi = http://download.songbirdnest.com/installer/linux/i686/Songbird_1.8.0-1800_linux-i686.tar.gz
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

stratovarius

Derlemek istemeyenler getdeb deposunu ekleyerek 1.8 sürümünü sorunsuzca kurabilirler.

Gunef

Demin kurdum güzel bir program yalnız ana menü de yada bir yerde kısayolunu bulamadım awn dock a koymak için daha doğrusu hiç bi yerde yok nereden açıcam ben bu dalgayı :)
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

Khan

Alıntı yapılan: Gunef - 20 Ocak 2011 - 19:32:09
Demin kurdum güzel bir program yalnız ana menü de yada bir yerde kısayolunu bulamadım awn dock a koymak için daha doğrusu hiç bi yerde yok nereden açıcam ben bu dalgayı :)
Çalıştırma dosyasının yolunu elle gösterebilirsiniz.
Örneğin çalıştırma dosyasının adı "Songbird.sh" olsun. Dosya da ev dizininde "Songbird" dizininde olsun. O zaman:

~/Songbird/Songbird.sh

yaptığınızda çalışır. Awn'na ekleyecekseniz, zaten "Hedef belirt" tarzı bir seçenek olması lazım.

Gunef

pardon ya anlamayamadım ya da demek istediğimi anlatamadım songbird ü çalıştıracak bir icon bulamıyorum onu nereden bulabilirim arattım ama hiç bir şey bulamadım
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.