Windows Programlarının Ubuntu'daki Karşılıkları

Başlatan Ubuntu, 25 Şubat 2008 - 18:43:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

umutubuntu

Virtualbox üzerinde çalıştırdığınız makinanın grafik yetenekleri düşük seviyede olacağı için grafik desteği isteyen programları ve oyunları çalıştıramayabilirsiniz.

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: umutubuntu - 14 Mart 2009 - 03:25:50
Benim için Windows programları olmadan olmaz diyorsan; sistemine 2 işletim sistemi kurarsın ve Windows programlarını onda çalıştırırsın.
Maalesef Linux kullanmak istiyorsan bol bol okuyarak öğrenmek zorundasın, çünkü Windows farklı Linux farklıdır.
Oldu ki Mac aldın, Windows'ta yaptığın şeylerin hepsini ondan bekleyemezsin, bu durum Linux içinde geçerlidir.

İnterneti olmayan bir bilgisayara başka bir yerden indirmiş olduğun paketleri kurabilirsin.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6839.0.html

Wine ve virüs için
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5295.0.html
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3154.0.html

oturup sabaha kadar linux hakkında yazışmak isterdim ama malesef yatmam gerekiyor saat çok geç olmuş hiç farkında değilim daha yeni fark ediyorum..

öncelikle şunu merak ettim cagade dediginiz programın fiyatı nedir tam olarak öğrene bilirmiyim ?
o dediğini daha önceden yaptım pardus denedim hdd ler yetmiyor malesef hepsi full dolu D yedek olarak ztn kullanıyorum ubuntuyu komple c ye kuracağım az önce live şeklinde kullandım beğendim hemende internete bağlandım msn kurmadan msn ye girdim işimi görür bu linux benim. ben bir pc ye iki işletim sistemi kurmaktansa dizüstüne Win masaüstüne linux kullanılmalı ozaman
evet ben linux kullanmak istiyorum vede öğrenmek için caba göstereceğim cünkü iyi şekilde öğrenirsem bir çok faydası olabilir pc den anlamayan acmasını doğru düzgün bilmeyen çok tanıdığım kişiler var şayet öğrenirsem linux'u rahatlıkla bütün arkadaşlarıma tanıdıklarıma kurarım ve kendim ilgilenirim benimde hoşuma gider bu..
şimdilik bu kadar benden geç kaldim iyi geceler herkese cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun iyi geceler.
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

s7e7v7e7n

daemon-tools programı'nın karşılığı varmı dır veya bunun linux versiyonu google da baya bi baktım ama karşılaşmadım böyle birşeyle bunun gibi bir alternatif de olabilir ama daemon-tools daki uzantılarıda desteklerse çok güzel olur.

xwes

gmount-iso ve gisomount. ikiside depoda var. Bir iso dosyasini CD takilmiş gibi gostermek istiyorsaniz bu iki uygulama oldukça iyiler.

atomkarinca

Alıntı yapılan: tweety - 14 Mart 2009 - 13:05:51
daemon-tools programı'nın karşılığı varmı dır veya bunun linux versiyonu google da baya bi baktım ama karşılaşmadım böyle birşeyle bunun gibi bir alternatif de olabilir ama daemon-tools daki uzantılarıda desteklerse çok güzel olur.

AcetoneISO2 programını da kullanabilirsin.

s7e7v7e7n

yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim ama ben sadece iso uzantılı değilde deamon tools un desteklediği bir çok formatı destekleyen * bir şey bakmıştım varsa yani yoksa zaten yoktur :)

bu programların desteklediği dosya uzantıları nelerdir ?

s7e7v7e7n

AcetoneISO2 galiba bir çok formatı destekliyor bu çok güzel birşey teşekkür ederim link için

atomkarinca

xwes

daemon-tools'un iso dişinda neler uzerinde işlem yaptigini bilmiyordum o nedenle sadece iso'lar için olan programlardan ornek verdim.

s7e7v7e7n

Alıntı yapılan: straus - 29 Şubat 2008 - 01:39:44
arkadaşlar birçok şeyi yazmışlar benimde aklıma gelen birkaç şey var
limewire----> Limewire
Frostwire---->Frostwire

Limewire proğramını Ekle & Kaldır nede Paket Yöneticisin'de bulamadım göremedim sanırım başka depo adreslerimi eklememiz gerekiyor ? birde bu Limewire müzik mp3 indirme proğramı öyle değil mi ? belki linux altında başka bir işlem yapıyor olabilir windoz daki yaptığı işi biliyorum :)

garafatma

Alıntı yapılan: tweety - 19 Mart 2009 - 01:52:58
Alıntı yapılan: straus - 29 Şubat 2008 - 01:39:44
arkadaşlar birçok şeyi yazmışlar benimde aklıma gelen birkaç şey var
limewire----> Limewire
Frostwire---->Frostwire

Limewire proğramını Ekle & Kaldır nede Paket Yöneticisin'de bulamadım göremedim sanırım başka depo adreslerimi eklememiz gerekiyor ? birde bu Limewire müzik mp3 indirme proğramı öyle değil mi ? belki linux altında başka bir işlem yapıyor olabilir windoz daki yaptığı işi biliyorum :)

Aynı işi yapıyor. Sitesinden indirebilirsin, .deb paketleri mevcut
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

iKo

Dreamweaver'ın Illustrator'ın karşılığını bilmiyordum, yine forum sayesinde...

Çok teşekkürler herkese

empax

Ubuntu'da Adobe after effect karsiligi varmi ?  ::)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

iKo

Alıntı yapılan: empax - 21 Nisan 2009 - 06:23:21
Ubuntu'da Adobe after effect karsiligi varmi ?  ::)

Ben de başka bir soru sormuştum Adobe ile ilgili, bana Adobe CS4 Master Collection ile ilgili bir kurulum rehberi yollamışlar. Sanırım var yani ;)

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

caglarca

Müzik kayıt ve edit programlarının karşılığı var mı peki ?

Mesela

Cubase
Sibelius
Finale

gibi ?

ironic

erginemr

Alıntı yapılan: caglarca - 28 Nisan 2009 - 14:41:23
Müzik kayıt ve edit programlarının karşılığı var mı peki ?

Mesela

Cubase
Sibelius
Finale

gibi ?

Şu ana başlık altında da, özellikle @atomkarinca'nın güzel tanıtımları var:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/board,132.0.html

caglarca

Monarch

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

sizden ricam win.deki ABBYY FineReader türevi, Türkçe karakter tanımasında sorun olmayan, tarayıcı program olarak öneriniz nedir?

iyi çalışmalar..

ironic

Alıntı yapılan: Monarch - 11 Haziran 2009 - 10:42:07
arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

sizden ricam win.deki ABBYY FineReader türevi, Türkçe karakter tanımasında sorun olmayan, tarayıcı program olarak öneriniz nedir?

iyi çalışmalar..

Şu bağlantılarda birkaç yazılım bulabilirsiniz. Konuya yabancı olduğumdan performansları nasıldır bilmiyorum.

https://help.ubuntu.com/community/OCR
http://linuxappfinder.com/package/clara

elturbo

Joutubejacker , m.a.k.a.t gibi mahkeme kararıyla erişimi engellenmiş sitelere girmeyi sağlayan proğramların linux karşılığı varmı acaba bu güne kadar hiç gözüme çarpmadı

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: elturbo - 02 Temmuz 2009 - 09:47:38
Joutubejacker , m.a.k.a.t gibi mahkeme kararıyla erişimi engellenmiş sitelere girmeyi sağlayan proğramların linux karşılığı varmı acaba bu güne kadar hiç gözüme çarpmadı
Öyle bir program duymadım ama youtube'a basit bir host dosyası değişikliğiyle girebilirsin.