Windows Programlarının Ubuntu'daki Karşılıkları

Başlatan Ubuntu, 25 Şubat 2008 - 18:43:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SoulSmasher

sonuçta virüslü bir makinaınn harddiskini güvenli bir biçimde taramak için de kullanılabilir ubuntu. sadece linux kullanıyorsanız sorun yok ama birden fazla işletim sistemi varsa "sadece taramak için açılmak koşulu ile" bence gerek var (neden sürekli açık tutarak zaten bulaşmayacak bir virüs için sistem kaynaklarımı sömürteyim ki :) )

matafleur

Alıntı yapılan: SoulSmasher - 22 Nisan 2008 - 01:41:19
sonuçta virüslü bir makinaınn harddiskini güvenli bir biçimde taramak için de kullanılabilir ubuntu. sadece linux kullanıyorsanız sorun yok ama birden fazla işletim sistemi varsa "sadece taramak için açılmak koşulu ile" bence gerek var (neden sürekli açık tutarak zaten bulaşmayacak bir virüs için sistem kaynaklarımı sömürteyim ki :) )

Kaldıki bunun için neden norton a para verelim (:

Sypro

Alıntı yapılan: matafleur - 22 Nisan 2008 - 01:43:43

Antivir varken:)

Antivir > Antivir

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

ufuk_k

Dreamweaver -> NVU, Kompozer (henüz basit de olsa)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

atomkarinca

Oradaki eşleşmelere bir düzeltme:
Autodesk 3ds Max >softimage xsi - Maya (karşılığı bu olabilir)
(boş) > Shake (hollywood çok tutuyor)

SoulSmasher

Alıntı yapılan: matafleur - 22 Nisan 2008 - 01:43:43
Alıntı yapılan: SoulSmasher - 22 Nisan 2008 - 01:41:19

canım deneme sürümünü kullanacaksınız tabi ki :) tek seferlik kullanacağımdan adam gibi bir yazılımı tercih ederim deneme sürümü de işimi görüyor sonuçta.. her neyse günlük linux hayatım içerisinde kurulu değil ama :)

emrahustun

arkadaşlar büyük boyutta sıkıştırılmamış videoları divx yapabilmek için bir program önerir misiniz?
dr. divx gibi yani.
(dr. divx wine ile çalışıyor ama sorunlu)
Emrah ÜSTÜN
www.emrahustun.com

MURATSPLAT

mencoder yada mencoder tabanlı programlar var, gui li olanlar, onların kullanılmasıda kolaydır.
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250

sedefsiz_masrapa

Alıntı YapZaman zaman uğradığım bir platformu unutmuşum:

http://www.linuxappfinder.com/alternatives
bu baya iyiymiş ;)

erginemr

@emrahustun,

Bu güncel bağlantıda size uygun çözümler bulabilirsiniz:
http://forum.ubuntu-tr.net/yukleme-ve-kaldirma/video'larin-boyutunu-dusurmek/0/

avidemux, mencoder, ffmpeg ve winff'i öneririm.

Contempt

suan burda olmayan  arasında aklım gelen
Autocad ----Qcad
Herşeye Rağmen...

cihank

windows tan linux a geçecek olanlar için anlamlı bilgiler. en azından fazla acemilik ve zorluk çekilmez. elinize sağlık ;)

aynshtein

Nero yerine Nerolinux veya Brasero önerilmiş ancak Brasero henüz K3b kadar detaylı bir uygulama değil. Ayrıca, Nerolinux ücretli bir yazılım. Linux üzerinde ücretli yazılım kullanmak (hiç bir alternatifi olmayan programlar hariç) bence gereksiz bir durum. Üstelik de açık kaynaklı yazılım kullanma mantığına aykırı...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

DeFacto

Guitar Pro = ? :D
Biraz da soru niteliği olsun başlığın. Yanıtını bulabilrisem varya müthiş olcak. 4 yıldır bu işin içindeyim konserlere hazırlık için tam anlamıyla profesyonel bir partisyon hazırlama programı. Sadece partisyon değil tabiki de ama zaten adı üstünde pro :D

heartsmagic

Alıntı yapılan: aynshtein - 13 Haziran 2008 - 16:11:37
Nero yerine Nerolinux veya Brasero önerilmiş ancak Brasero henüz K3b kadar detaylı bir uygulama değil. Ayrıca, Nerolinux ücretli bir yazılım. Linux üzerinde ücretli yazılım kullanmak (hiç bir alternatifi olmayan programlar hariç) bence gereksiz bir durum. Üstelik de açık kaynaklı yazılım kullanma mantığına aykırı...

Bunlar sadece kişisel öneri. Kısacası sadece Brasero olacak diye bir durum söz konusu değil elbette.
Ancak ücretli yazılımın açık kaynak mantığına uymadığı konusuna katılmıyorum.

DeFacto

Valla sitelere teker teker baktım ve kguitar'ı apt-get install kguitar dedim ve yükledim. Gerçekten onu aratmıyacak derecede bir yazılım. Eğer bu hızla devam ederse linux yazılım geliştiricileri, artık kitleler halinde linux'e geçiş beklenmeli :D

YaPaY

Mass Downloaderin muadili yok ama  :D
Linux'ta download accelerator sıkıntısı var.

heartsmagic

Alıntı yapılan: YaPaY - 14 Haziran 2008 - 00:38:05

Çünkü ona gerek kalmıyor. Wget dahil sağlam bir sunucudan paket çekmeye kalktığımda hiç sıkıntı çekmeden sonuna kadar kullanıyorum bağlantımı. Evet bazen parçalara bölmek kar edebiliyor, eğer o tarz bir şeyler arıyorsan programlar mevcut. Misal d4x.

maxspacemax

Gwget kullanıyorum. Resume desteği var. Sade anlaşılır kullanışlı bir program.

YaPaY

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Haziran 2008 - 01:09:12
Alıntı yapılan: YaPaY - 14 Haziran 2008 - 00:38:05

Çünkü ona gerek kalmıyor. Wget dahil sağlam bir sunucudan paket çekmeye kalktığımda hiç sıkıntı çekmeden sonuna kadar kullanıyorum bağlantımı. Evet bazen parçalara bölmek kar edebiliyor, eğer o tarz bir şeyler arıyorsan programlar mevcut. Misal d4x.

d4x'de multi thread varmı? Ben bulamadım açıkçası.

ufuk_k

Rapid filan mı kullanıyorsun bilmiyorum ama, konsoldan indirme yaptıgın en basit wget bile, indirdiğin bant genişliği, bağlantı iyiyse maksimumda indirir zaten. Özel bir hızlandırma çabasının bir işe yaradığını sanmıyorum. Öyle sadece download yöneteyim diyorsan da kget var, d4x var. Ayrıca sınır koyma mevzusunda bir sıkıntın varsa, forumda trickle diye arat.

YaPaY

Alıntı yapılan: ufuk_k - 14 Haziran 2008 - 10:06:52
Rapid filan mı kullanıyorsun bilmiyorum ama, konsoldan indirme yaptıgın en basit wget bile, indirdiğin bant genişliği, bağlantı iyiyse maksimumda indirir zaten. Özel bir hızlandırma çabasının bir işe yaradığını sanmıyorum. Öyle sadece download yöneteyim diyorsan da kget var, d4x var. Ayrıca sınır koyma mevzusunda bir sıkıntın varsa, forumda trickle diye arat.

Karşı server meşgulse ve size 20kb/s civarı bir indirme hızı sunuyorsa, wgette kullansanız firefoxun indirme yöneticisini de kullansanız elde edeceğiniz hız budur. Oysa multithread bir DM'de en basitinden 2 adet thread actığınızda karşı server 2X20 requestle dosya yollacaktır bu da 40 gibi bir rakama tekabül eder. Bu yüzden Download Accelerator piyasası var, öyle olmasa kimse MD ya da Flashget'e para vermezdi. Zira resume olayını bir çok tarayıcıyla entegre gelen dahili download managerleri destekliyor zaten.

Bu yüzden soruyorum, ben D4x'le aynı andan birden fazla koldan dosya indirmeyi başaramadım, yok mu yoksa benmi beceremedim onu anlamaya çalışıyorum.

ufuk_k

Ben kardeş kardeş diğer indiren diğer arkadaşlarla beraber 20 KB/s hızla indirmeyi tercih ediyorum :)
Soruya gelince, d4xin o özelliğini bilemiyorum, fakat bildiğim kadarıyla linuxta öyle flashget tarzında bir program yok. Bunun için wine kullanarak o tür windows programlarını çalıştırabilirsiniz.