Windows Programlarının Ubuntu'daki Karşılıkları

Başlatan Ubuntu, 25 Şubat 2008 - 18:43:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: Escasmu - 06 Temmuz 2010 - 13:49:05
Arkadaşlar messengerdaki gibi resim paylaşımı olan bi chat programı lazım varmı öyle bişey empatyde resim atınca gelmiyo
Arkadaşım, bunlar için forumda arama yapabilirsin. Daha düzgün bir Türkçe kullanırsan da sevinirim.

Alquimista

Alıntı yapılan: Escasmu - 06 Temmuz 2010 - 13:49:05
Arkadaşlar messengerdaki gibi resim paylaşımı olan bi chat programı lazım varmı öyle bişey empatyde resim atınca gelmiyo

Resim paylaşımı derken klasik dosya gönderme/alma işlemini diyorsan Pidgin ya da Emesene kullanabilirsin bunlarla resim ya da başka dosyaları gönderip alabiliyorsun Emphaty ile ilgili bir sorun olmuştur belki normalde o da gönderip alıyor. Ama şunu da unutmamak gerekir ki msn windows yazılımı ve microsoft servisi bir hizmeti olduğundan olsa gerek dosya gönderim ve alım işlemleri benim genel olarak gördüğüm kadarı yavaş oluyor. Ama bunu yalnızca ben yaşıyorda olabilirim. @Yiğit arkadaşımızın dediği gibi forumda bu tür konular konuşuldu, detaylarını merak edersen biraz bakabilirsin. Hatta sabah vardı buna benzer bir konu.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Escasmu

Evet şimdi denedim aMSN çok yavaş alıyor resmi protoköl farkından kaynaklanıyo heralde

kib

dimetokavi

Alıntı yapılan: kib - 02 Ağustos 2010 - 17:54:56
foobar2000 => DeadBeeF (Daha eksiği çok ama)  :)

Teşekkürler bilgilendirme için.
Windows üzerinde kullandığım tek müzik uygulamasıydı Foobar2000, Linux akranını öğrenmek iyi oldu. :)

kalkan1973

Şimdi arkadaşlar... Windows ta NERO nun karşılığı olan K3B de VCD leri çıkartırken RİP yaparken bazen dosyayı eksik çıkarıyo hem boyut olarak hem de içerik olarak. UBUNTU da VCD leri direk açamıyoruz kopyalayamıyoruz. Mecburen RİP yapıyoruz. Buna WİNDOWS daki gibi direk kopyalayabileceğimiz veya hatasız RİP yapabileceğimiz bir program var mı?
Evde İşte her yerde Linux

alquirel

kalkan1973

Alıntı yapılan: alquirel - 03 Ağustos 2010 - 11:50:20
nero nun linux versiyonu var, işine yarar mı bilmiyorum ama denenebilir.

http://www.nero.com/eng/downloads-linux4-trial.php
Bir deneyeyim. Ama bana esas lazım olan AVSEQ dosyaları UBUNTU da hatasız kopyalayıp çıkarabileceğim yazılım.
Evde İşte her yerde Linux

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Leroy

Cadega mı Wine mi diye sorsam nasıldır?
Cadega paralı ama verim alma ve başarı oranı daha yüksekse biraz para vermekten zarar gelmez.

Mistajohn

merhaba sanırım mathematicayı kullanmayı biliyorsunuz . ben üniversitede okuyorum ve dönem ödevim mathematica da 4 soru var onları çözmek ama nasıl çözeceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız duacınız olurum . alicilesiz@windowslive.com

heartsmagic

@Mistajohn, okuduğun üniversiteden öğrenciler için lisanslanmış Mathematica edinmen mümkün mü? Eğer öyleyse Linux paketi de oluyor o CD içinde.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ineversmoke

Arkadaşlar merhaba.

Windows altında Macromedia Dreamveawer kullanırdım. Bana ubuntu altında PHP&JavaScript kodu yazabileceğim, otomatik kod tamamlama özelliği olan ve mümkünse free bir editör önerebilir misiniz?

reis33

Alıntı yapılan: ineversmoke - 26 Ocak 2011 - 13:00:30
Arkadaşlar merhaba.

Windows altında Macromedia Dreamveawer kullanırdım. Bana ubuntu altında PHP&JavaScript kodu yazabileceğim, otomatik kod tamamlama özelliği olan ve mümkünse free bir editör önerebilir misiniz?
http://www.aptana.com/products/studio2

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

ineversmoke

Alıntı yapılan: sem0900 - 26 Ocak 2011 - 18:00:08
http://docs.aptana.com/docs/index.php/Aptana_PHP_Plugin

ve

http://www.aptana.com/products/php/

Bu bağlantılarda var diyor...

İndirdiğim pür halinde yok, onu yazmıştım.

Pluginle bu desteğin sağlanmasına sevindim, çünkü editörü beğendim.

muratbastas

Alıntı yapılan: umutubuntu - 01 Mart 2008 - 03:37:30
Anıl arkadaşımızın listesi sanırım alıntı ve düzenlenmemiş çünkü listede Pisi,Tasma,Yast,Anaconda var ben bunların hiç birisini hiç bir Ubuntu dağıtımında görmedim.

Ben de bunlara şaşırdım. Yast ve Anaconda'yı bilmiyorum ama Pisi ve Tasma Pardus'tan.

Alıntı yapılan: ineversmoke - 26 Ocak 2011 - 13:00:30

@ineversmoke.

Ben de bu sorunu yaşadım. Mesajını yazalı çok olmuş ama dreamweaver kullanıcısı için aptana yetersiz bir editör kalabilir diye düşündüm. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=7663.0 sayfasında @aynshtein gayet güzel bir şekilde dreamweaver kurulumunu anlatmış. Ben kurabildim oradan. Belki işine yarar.
"Ey yüce gönüllü yalan! Gerçek hiç sana tercih edilebilecek kadar güzel olmuş mudur?"

~Jean-Jacques Rousseau~

finix

Alıntı yapılan: komikimben - 21 Nisan 2008 - 23:41:32
Alıntı yapılan: SoulSmasher - 21 Nisan 2008 - 23:24:05
unutmamak gerek: symantec antivirüs (norton) un da linux için olan bir sürümü var :)

pardon ama ne gerek var ki?

sonucta linuxta virus sorunu yoktu benim bildiğim.

yanlış mı biliyorum yoksa?

Büyük bir dünya lideri olmadı iseniz yok. :) Azda, çokta az olsa mutlaka vardır.

if

hs

Selam arkadaşlar.

Konuyu hortlatıyorum ama ben win7'den Ubuntu 12.04'e geçmek istiyorum ancak Essential PIM diye bir kişisel asistan programım var tüm önemli bilgilerimi notlarımı bu programda saklıyorum.

Programın linux dağıtımı yok ama aradım linux için benzer karşılığını da bulamadım acaba sizin var mı bildiğiniz böyle bir program?
"Dikkatsizce yapılan değişim tehlikelidir; fakat asıl tehlike kör muhafazakarlıktır." Henry George

if