ubuntu yüklü bilgisayarı xp lerin yüklü olduğu çalışma gurubuna atmak

Başlatan aft, 13 Haziran 2009 - 18:00:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aft

soru 1:30 tane   xp yüklü bilgisayarım var  bunların çalışma gurupu  pc   ubuntunun ağ ayarlarını nasıl yaparım  (aradım ama bulamadım paylaşımdada  )ıp vermem lazımki filmler kısayolunu diyer makinalara atabileyim

soru 2:ubuntu  yüklü masa  benim depom olacak  orada paylaşım vereceğim ama  diyerleri  depodan sadece izleme yapğacalar film+mp3vs   özel izin nasıl vereceğim    ve aynı anda kaç makina bağlana bilir

rica :bu konularda sağlam bilgisi olan bi arkadaş bana anlayacağım ve ileride ihtiyac duyacağım  sorunlarıda anlata bilirmi ilk defa linux deneyeceğim ben  xp baya kullandım hatta  iyide sayılırım

heartsmagic

1. Yerler-Ağ altında paylaşımda olan bilgisayarlar görünmüyor mu?
2. Diğer başlıkta bunun cevabı verildi: Samba. Aynı anda kaç bilgisayar bağlanabileceğini de o başlıkta söyledim, sınır olmaması lazım ilk ayarlarda.

Rica: Sağlam bilgisi olan varsa zaten bilgisini aktarır. Ancak Samba küçük anlarda hemen anlatılabilecek bir konu değil. Eğer bu işi ciddi ciddi yapmayı planlıyorsan mutlaka belgelerin arasında biraz gezinmen gerekir. Bizim forumda bir belge var. Kabaca iş görür. Ayrıca http://www.belgeler.org/howto/windows-ve-linux_samba.html gibi bir belge de mevcut eskilerden.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

garafatma

Samba için

http://www.howtoforge.com/samba_domaincontroller_setup_ubuntu_6.10_p3 bu adreste faydalı olabilir. 6.10 sürümüne göre anlatılmış ancak config dosyasında fazla bir değişiklik olmaması lazım.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

canosayan

ubuntuda herhangi bir workgroup ayarı yapmadan bağlantı sağlayabilmiştim. ama ayrıntısını bilmiyorum.
Chmod bizim işimiz.