ati 9.5 driverları yayınlandı

Başlatan hake, 19 Mayıs 2009 - 17:19:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hake

Arkadaşlar aşağıdaki linkte ati nin 9,5 driverları yayınlanmış bunu yüklesek sorun çözülürmü.
http://www.computerbase.de/downloads/treiber/grafikkarten/ati/ati_catalyst_proprietary_linux_driver/

localhost

Kendi sitesinde 9.5 sürücüleri yok. Ekran kartin nedir ?
Linux LPIC1 - MCSA

hake

hd 3650 ne yaptıysam yükleyemedim :-[

localhost

O kart calisiyor. Yanlis hatirlamiyorsam @esrama da ayni kart vardi. Kurulumu ben yaptim. ATI 9.4 sürücüsü Ubuntu 9.4 te calisiyor.
Linux LPIC1 - MCSA

esrama

Benimki 3850 idi...
Zaten çalışıyor ama Compiz sorunlu
@Kirmizi siz compiz kullanmuyorsunuz... :)

hake

Ben kullanıyorum. Compizde sorun yok. Ama bus ide değeri 1.0.0
5.0.0 olması gerekiyormuş. (soru bana değilmiş ama cevapladım pardon)

localhost

Ben compiz kullanmiyorum ama bende sorunsuz calisiyor. Not düsüyorum. Sadece calisiyor.
Linux LPIC1 - MCSA

esrama

Ben kde de dahi efektleri açınca tam ekranda video izleyemiyorum. 8.1 de izliyordum ancak aşırı kasılıyordu. Bu kadarda uyumsuzluk olmaz.

hake

arkadaşlar 9,5 sürücüleri ati nin sitesinden yayınlandı.

localhost

Iki kere ayni basligi iceren konu acmasak. Hopp ahali birlestirelim konuyu ;)
Linux LPIC1 - MCSA

hake

Bu driver da sorunu çözemedi galiba.Yada ben beceremedim bu işi.

DoGuKaN

erratum

Yeni 9.5 surum numarali suruculerin surum notlarina baktimda..
(Sizlerde bakmak isterseniz Buyrun)

Alıntı Yap
AMD Desktop Product Family Support
ATI Radeon™ HD 4890 Series ATI Radeon™ HD 4550 Series
ATI Radeon™ HD 4870 X2 Series ATI Radeon™ HD 4350 Series
ATI Radeon™ HD 4850 X2 Series ATI Radeon™ HD 3800 Series
ATI Radeon™ HD 4800 Series ATI Radeon™ HD 3600 Series
ATI Radeon™ HD 4700 Series ATI Radeon™ HD 3400 Series
ATI Radeon™ HD 4670 Series ATI Radeon™ HD 2900 Series
ATI Radeon™ HD 4650 Series ATI Radeon™ HD 2600 Series
ATI Radeon™ HD 4600 Series ATI Radeon™ HD 2400 Series

Yani Masa ustu sistemlerde HD 2400 ile HD 4890 arasindaki ekran kartlarina destek veriyor 9.5 surumu.

Alıntı Yap
The latest version of the ATI Catalyst™ Linux software suite is designed to support the
following Linux distributions:
* Red Hat Enterprise Linux suite
* Novell/SuSE product suite
* Ubuntu

Destek verdigi Linux dagitimlari belirtilmesine ragmen dikkatimi ceken birsey var ;

Alıntı Yap
Resolved Issues
The following section provides a brief description of resolved issues with the latest
version of the ATI Catalyst™ Linux software suite. These include:
* Catalyst Control Center, the primary display is not identified when using the Identify
Displays button
* Error may occur while setting the TV geometry
* Game corruption might be observed in full screen when 2 monitors are connected and
RandR 1.2 is enabled
* TV screen corruption may be visible while starting the X-server on some ASICs
* Detecting second display using amdccle "Detect Display" button may result in error
and will require a relaunch to detect both displays properly
* [SUSE 11.X x86] System may fail to respond when executing multiple server
generations

Known Issues
The following section provides a brief description of known issues associated with the
latest version of ATI Catalyst™ Linux software suite. These issues include:
* System may become unresponsive when toggling between virtual terminals in multihead
configuration with application running
* Starting X with a second hotplugged display may cause segmentation fault
* Video playback may exhibit corruption when desktop effects are enabled and
Composite is not explicitly disabled
* [SUSE11] The display might not turn off while disabling the output
* [Ubuntu 8.10] System may become inoperative when starting X on surround view
system
* The engine clock and memory clock values may be incorrectly reported by ATI CAL
as 0MHz

Cozulen ve Bilinen sorunlar ibaresi altinda "Ubuntu" ile alakali bahsedilen sorun 8.10 surumu ile alakali.
Acikcasi ben bu ATI ekran karti ile Ubuntu 9.04 sorunsalinin ATI'den kaynaklandigini dusunuyordum ama bu surucu yayinlanmasindan sonra sanirim sorun Ubuntu ile alakali gibi duruyor.
Cunku ATI herhangi bir hata bildiriminden ve duzeltilmesinden bahsetmemis surum notlarinda.
ATI'nin surucu destegi konusunda Linux camiasina cok usengec davrandigini biliyorum..
Gerci Win dagitimlari hakkindada bolca elestirilir Nvidia'ya nazaran ama su an mevcut olan bu sorunun tam olarak neden ve niye kaynaklandigini bilen birileri aciklayabilir mi?

Birde penguenler ucamaz derler!

AguilaNegra

Alıntı yapılan: erratum - 20 Mayıs 2009 - 07:16:28

Yani Masa ustu sistemlerde HD 2400 ile HD 4890 arasindaki ekran kartlarina destek veriyor 9.5 surumu.

The latest version of the ATI Catalyst™ Linux software suite is designed to support the
following Linux distributions:
* Red Hat Enterprise Linux suite
* Novell/SuSE product suite
* Ubuntu

Destek verdigi Linux dagitimlari belirtilmesine ragmen dikkatimi ceken birsey var ;

Cozulen ve Bilinen sorunlar ibaresi altinda "Ubuntu" ile alakali bahsedilen sorun 8.10 surumu ile alakali.
Acikcasi ben bu ATI ekran karti ile Ubuntu 9.04 sorunsalinin ATI'den kaynaklandigini dusunuyordum ama bu surucu yayinlanmasindan sonra sanirim sorun Ubuntu ile alakali gibi duruyor.
Cunku ATI herhangi bir hata bildiriminden ve duzeltilmesinden bahsetmemis surum notlarinda.
ATI'nin surucu destegi konusunda Linux camiasina cok usengec davrandigini biliyorum..
Gerci Win dagitimlari hakkindada bolca elestirilir Nvidia'ya nazaran ama su an mevcut olan bu sorunun tam olarak neden ve niye kaynaklandigini bilen birileri aciklayabilir mi?

Buradan ATI, HD olmayan grafik kartlarını yok sayıyor sonucunu çıkarabilirmiyiz?
Çözülen ve bilinen sorunlar 8.10 sürümü ile ilgili ise ,benim kartıma ait 9.3 sürücü de de değişiklik yapmış olması gerekmezmiydi?
Yani Ubuntu 8.10 ve X serisi ATI kartı olanlar,bilinen sorunlarla devam edebilirler.9.04 sürümü hayal bile etmesinler .

Lord13

X1??? serisine 9.4 de çıkmadı 9.5 de. Eğer AMD bu seriden Linux Driver desteğini kestiyse bize ekran kartı değiştirmek şart oldu ki AMD kaybeder ben de gider nVidia alırım.

Contempt

9.04 cds siparişim geldi ama sırf ekran kartı sorunu yüzünden kurmuyorum. Şu sorun kalksada tekrar kursak.
Herşeye Rağmen...